official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
LARSSON Albin
2004
SWE
1:44.17
23.00
2
SLETTALOEKKEN Joergen
2001
NOR
+0.36
25.52
3
KRISTOFFERSEN Marius
2003
NOR
+0.54
26.78
4
GISKAAS Eirik Schau
2002
NOR
+0.63
27.41
5
AAGESEN Tinius
2001
NOR
+0.70
27.91
6
FOLKESSON Hjalmar
2000
SWE
+0.95
29.66
7
VAENJE Wilhelm
2000
SWE
+1.12
30.85
8
TORVINEN Turo
2000
FIN
+1.20
31.41
9
BAKKEVIG Rasmus
2005
NOR
+1.24
31.69
10
TAPANAINEN Jaakko
2002
FIN
+1.27
31.90
11
JONSSON Philip
2005
SWE
+1.35
32.46
12
IRVING Jack
2005
GBR
+1.59
34.14
13
KERANEN Emil
1999
FIN
+1.83
35.82
14
SILFAELT Johan
1996
SWE
+1.84
35.89
15
SANTACROCE Francesco
2001
ITA
+2.18
38.28
16
TORPE Aleksander Berg
2006
NOR
+2.67
41.71
17
WESTLUND Elliot
2006
SWE
+2.97
43.81
18
NILSSON Adam K
2002
SWE
+4.66
55.66
19
FREDRIKSON Edvin
2005
SWE
+4.74
56.22
20
LAAKSO Teemu
2003
FIN
+5.58
62.10
21
SCHEFTE Oliver
2001
SWE
+5.59
62.17
22
NIVFORS Holger
2006
SWE
+5.81
63.72
23
PALOSAARI Jasper
2005
FIN
+6.08
65.61
24
HAEGGLUND Edvin
2006
SWE
+7.26
73.88
25
RECHARDT Urho
2006
FIN
+9.13
86.98
26
EKLOEF Felix
2005
SWE
+9.72
91.12
27
LARSSON Mans
2005
SWE
+10.77
98.47
28
OESTERBERG Lowe
2004
SWE
+11.57
104.08
29
ZIHERL Emil
2006
SWE
+12.34
109.48
30
HENRIKSSON Hannes
2006
SWE
+13.56
118.03
31
OLSSON Gustav
2003
SWE
+13.62
118.45
32
ABERSTEN Maans
2006
SWE
+13.84
119.99
33
HULTBERG Lowe
2006
SWE
+14.05
121.46
34
HALVORSEN Tristan Van Der Meer
2005
NOR
+14.21
122.58
35
SCHENSTROEM Axel
2006
SWE
+14.23
122.72
36
HANSSON Sebastian
2006
SWE
+15.48
131.48
37
GROSSKOPF Simon
2006
SWE
+19.58
160.21
38
LARSSON Baltzar
2006
SWE
+20.43
166.17
39
OLSSON Ted
2006
SWE
+22.00
177.17
40
PISCATOR Kalle
2006
SWE
+23.72
189.22
Did not finish 2nd run
DAHLSTEN Oskar
2006
SWE
OLSEN Oliver
2003
NOR
SKOGLOESA Colin
2006
SWE
VIGAS Martin
1998
SVK
SILJEHOLM Molle
2006
SWE
KUZMIC Simon
2005
SWE
STARROST Viggo
2006
SWE
BERGMAN Sigge
2004
SWE
MOLIN Thed
2003
SWE
EVANS Elliot
2005
SWE
BJURSTROEMER Isak
2005
SWE
LIGNELL Theodor
2004
SWE
OHMAN Anton
2005
FIN
JORAELV Filip
2001
SWE
FJAELLRYD Axel
2003
SWE
HOLTER Mikael Oscar
2002
NOR
MIKELSSON Bosse
2003
SWE
NYBERG Emil
2003
SWE
TRUNK Tamas
2003
HUN
GILLBERG Oskar
2002
SWE
KEMPPAINEN Jesperi
2004
FIN
MARKLUND Emil
1999
SWE
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
GRYM Elias
1998
SWE
FRANKE Jonatan
2006
SWE
FROSTEMAN LUNDQVIST Hugo
2004
SWE
LINDBERG Erik
2006
SWE
RYNLID Erik
2006
SWE
MANDAHL Love
2004
SWE
SKOGLUND Ovlla
2004
SWE
IVEBERG Anton
2006
SWE
OLIVER-STOKKE Mattis
2006
NOR
TOVAAS Oscar
2005
SWE
GRANLUND Alexander
2006
SWE
FLODBERG Hugo
2003
SWE
DAHLGREN Rasmus
2006
SWE
BERGGREN Tim
2005
SWE
GRANQVIST Max
2006
SWE
ENGSTROEM Anton
2003
SWE
RAMNOE Niklas
2004
SWE
KORITZ Filip
2005
SWE
ZACKRISSON Alvin
2004
SWE
TAAVOLA Oliver
2004
SWE
PETTERSSON Axel
2006
SWE
BERG LUNDGREN Hampus
2006
SWE
DENNERAAS Leo
2006
SWE
BRENNA Wilfred
2006
NOR
WIKBERG Mattias
2006
SWE
STAAF Elliot
2006
SWE
HJALMARSSON Noel
2004
SWE
THOREN Carl
2006
SWE
HEMMINGHYTT Andreas
2004
NOR
MYLLYNIEMI Julius
2004
FIN
OESTERBERG Leo
2002
SWE
ABELE Gustavs Harijs
2003
LAT
MIKELSSON Olle
2005
SWE
VITBLOM Lowe
2003
SWE
LARSSON Kasper
2003
SWE
TORHULT Svante
2006
SWE
HELSEN Oscar
2003
SWE
SCOTT Vilgot
2003
SWE
PYRRO Altti
2006
FIN
NORD Henrik
2005
NOR
OEMAN Jonathan
2003
SWE
BERLIN Linus
2001
SWE
VELLENE Herman
2003
NOR
DAHLBERG Melvin
2005
SWE
DALMALM Carl
2002
SWE
ROESJORDE Noah Sjoevik
2003
NOR
BREVIK Magnus
2006
NOR
JENSEN Christian Skov
2000
DEN
HENRIKSSON Albin
2004
SWE
BERGKLINT-TOERNROS Oliver
1998
SWE
NIEMI Kasper
2004
FIN
BORG Arvid
2002
SWE
WALLIN Grim
2003
SWE
BOHM Adam
2005
SWE
SKARSETH Jonathan Lindblad
2003
NOR
BEIMING GUTELAND Alvin
2003
SWE
JAKOBSEN William
2003
SWE
KJELSLI Victor Rygh
2002
NOR
PEJOK Maans
2001
SWE
HOEIBY Mathias
2003
NOR
LARSEN Mathias Skaaland
2003
NOR
MYKLEBUST Sindre
2002
NOR
LILJENBORG Liam
2006
SWE
EDMARK Hugo
2000
SWE
SKOERELID Jonathan
1997
SWE
ROESNAES Anton
2002
SWE
GRYM Hannes
1996
SWE
TOERNQVIST David
1998
SWE
JONSSON William
2001
SWE
WISSTING Gustav
2005
SWE
Did not start 1st run