official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
ROCHAT Marc
1992
SUI
1:54.85
12.55
2
ROULIN Gilles
1994
SUI
+0.46
16.48
3
ANDRIENKO Aleksander
1990
RUS
+0.87
19.97
4
BUGNARD Pierre
1993
SUI
+0.95
20.66
5
CASSMAN Ludwig
1995
SWE
+1.28
23.47
6
NOGER Cedric
1992
SUI
+1.44
24.84
7
VOELLO Gustav Rosberg
1999
NOR
+1.45
24.92
8
LINDSTOEL Joachim Jagge
1997
NOR
+1.54
25.69
9
SOLHEIM Aage
1996
NOR
+1.74
27.40
10
AERNI Luca
1993
SUI
+1.76
27.57
11
ULLRICH Max
1994
CRO
+2.01
29.70
12
FAARUP Christoffer
1992
DEN
+2.04
29.96
13
SANDERBERG Olav Engelhardt
1997
NOR
+2.05
30.04
14
SOLHEIM Fabian Wilkens
1996
NOR
+2.07
30.21
15
EFIMOV Simon
1996
RUS
+2.12
30.64
16
MEISEN Adrian
1997
GER
+2.23
31.58
17
SUNDIN Olle
1997
SWE
+2.47
33.63
18
FOSSLAND Markus Nordgaard
1999
NOR
+2.59
34.65
19
HEDMAN Bjoern
1992
SWE
+2.75
36.02
20
MAALOEY Espen
1995
NOR
+2.79
36.36
21
BREIVIK Odin Vassbotn
1998
NOR
+2.91
37.38
22
GRAPE LARSSON David
1995
SWE
+3.07
38.75
23
PYASIK Evgenij
1993
RUS
+3.35
41.14
24
MUNKEJORD Henrik Fjeldavlie
1995
NOR
+3.41
41.65
25
REVELSBY Sindre Breivik
1994
NOR
+3.60
43.27
26
LIEN Joachim Bakken
1997
NOR
+3.65
43.69
27
FLORJANCIC Ven
1996
SLO
+3.84
45.32
28
NILSEN Didrik Langmoen
1996
NOR
+3.90
45.83
29
LINDBERG Malte
1997
SWE
+3.99
46.60
30
FROST Roman
1999
GER
+4.16
48.05
31
PLATTER Filip
1997
SWE
+4.36
49.75
32
SOLBAKKEN Mikkel
1999
NOR
+4.67
52.40
33
BRAENDHOLM Jesper
1999
SWE
+4.75
53.08
34
VORRE Marcus
1998
DEN
+4.77
53.25
35
CASSMAN Oscar
1998
SWE
+4.85
53.93
36
DORSCH Ferdinand
1997
GER
+4.90
54.36
37
NILSSON Didrik
1997
SWE
+4.91
54.45
38
SOERBY Erik Malmborg
1996
NOR
+5.06
55.73
39
THORSBY Henrik
1998
NOR
+5.24
57.26
40
BAARDSETH Jeppe
1995
NOR
+5.31
57.86
41
WEMBSTAD Jesper
1998
NOR
+5.37
58.37
42
NORUM Elias
1998
NOR
+5.45
59.05
43
STRAND Andreas
1998
NOR
+5.55
59.91
44
PFOEDERL Nikolaus
1998
GER
+5.68
61.02
45
NYMAN Fabian
1997
SWE
+6.01
63.83
46
RIABITCA Konstantin
1997
RUS
+6.12
64.77
47
SILFAELT Johan
1996
SWE
+6.25
65.88
48
HOLMGREN Oscar
1997
SWE
+6.38
66.99
49
GARAY Aingeru
1998
ESP
+6.49
67.93
50
WICKBERS Linus
1994
SWE
+6.60
68.87
51
DORN Carlo
1998
GER
+6.71
69.81
52
VIOU Gonzalo
1997
ESP
+6.73
69.98
53
MEDHUS Anders Lysklett
1995
NOR
+6.77
70.32
54
LEHTO Elian
2000
FIN
+7.13
73.39
55
PEREZ FABREGA Albert
1998
AND
+7.67
78.00
56
GULDSETH Sander Karlsen
1997
NOR
+7.76
78.77
57
RODRIGUEZ ELIAS Joaquim
1999
AND
+7.85
79.53
58
HEDELIN Olof
1998
SWE
+8.57
85.68
59
BYE Ludvig Stamnes
1998
NOR
+8.62
86.10
60
PERSSON Jacob
1998
SWE
+8.64
86.27
61
KRISTIANSSON Kalle
1999
SWE
+8.70
86.79
62
MISSE Aria
1997
AND
+9.30
91.91
63
AMMAN Sebastian
2000
GER
+9.36
92.42
64
ANTONSEN Fredrik Lolland
1999
NOR
+9.37
92.50
65
SEBZDA William
1997
SWE
+9.40
92.76
66
KARLSSON Hampus
1996
SWE
+9.90
97.03
67
HAGBERG Johan
1999
SWE
+9.91
97.11
68
AAKERSTROEM Joel
1999
SWE
+9.96
97.54
69
MESA ESCUER Cerni
1999
AND
+10.20
99.59
70
JORAELV Daniel
1997
SWE
+10.77
104.45
71
GOBEC Matjaz
1999
SLO
+10.81
104.79
72
FONDBERG Ricki Keith richard
1999
SWE
+11.47
110.42
73
BERGLUND Gusten
2000
SWE
+11.59
111.45
74
GABRIEL GUTIERREZ Bartumeu
2000
AND
+11.60
111.53
75
VOSS-SCHRADER Erik
2000
SWE
+11.93
114.35
75
AXELSSON Fredrik
1999
SWE
+11.93
114.35
77
JOHANSSON Filip
1999
SWE
+12.08
115.63
78
KARLSSON Filip
1997
SWE
+12.38
118.19
79
RUNDLOEF Marcus
1997
SWE
+13.34
126.38
80
OLSSON Alfred
2000
SWE
+13.45
127.32
81
WALLGREN Kalle
1999
SWE
+13.49
127.66
82
BRANTUSA Miha
1999
SLO
+14.07
132.61
83
KASTELIC Aljaz
2000
SLO
+14.67
137.73
84
SEMDAHL Mikael
2000
SWE
+15.14
141.74
85
OKSHOLM Thor
1999
DEN
+16.56
153.85
86
UHRAS Benjamin
1999
SWE
+17.37
160.77
87
DALMALM Joel
2000
SWE
+18.69
172.03
88
BENGTSSON SOHLMAN William
1997
SWE
+19.80
181.50
89
SVETLICIC Andraz
2000
SLO
+20.50
187.47
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
BODEN Victor
2000
SWE
FORSMAN Rickard
2000
SWE
TORVINEN Turo
2000
FIN
NETINDER Melker
2000
SWE
JONSSON Carl
2000
SWE
RICHTER Pirmin
2000
GER
MOLICNIK Luka
2000
SLO
WALLMAN Philip
2000
SWE
STEGNE Andrej Nicholas
1998
SLO
CHRISTIANSEN Henrik
1998
SWE
TOERNQVIST David
1998
SWE
OESTMARK Anton
1996
SWE
WICKBERS Pontus
1998
SWE
FONDA Jakob
1999
SLO
HOLMER Ian
1998
SWE
KNUTSSON Oscar
1997
SWE
SELLING Joel
1998
SWE
SASPLUGAS Jan
1997
AND
NYSTROEM Henrik
1997
SWE
SKOERELID Jonathan
1997
SWE
ERIKSSON Oskar
1997
SWE
LUNDQUIST Linus
1999
SWE
BERGKLINT-TOERNROS Oliver
1998
SWE
DALMALM Gustav
1999
SWE
RANGNITT Jacob
1995
SWE
BRATSBERG Herman
1998
NOR
KARLBERG Lukas
1999
SWE
SEHLBERG Alexander
1998
SWE
EVJEN Haakon
1997
NOR
PARELLADA Enric
1998
ESP
FALKSETE Esten Riise
1997
NOR
STEINWALL Filip
1997
SWE
LOENNBERG Philip
1996
SWE
BAUGEROED Ola Einbu
1995
NOR
GRAHN Guilherme
1997
BRA
WEDSJOE Max
1997
SWE
HEDSTROEM Tobias
1998
SWE
ALEKHIN Nikita
1998
RUS
PANCUR Luka
1995
SLO
THORSEN Alexander Sannes
1996
NOR
GUT Ian
1995
SUI
Disqualified 1st run
Did not start 1st run