official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
RASK Sara
2000
SWE
1:45.05
13.56
2
OEGREN Hanna
1997
SWE
+0.57
17.47
3
SAEFVENBERG Charlotta
1994
SWE
+0.74
18.63
4
GUEST Charlotte
1993
GBR
+0.78
18.91
5
SWENN-LARSSON Anna
1991
SWE
+0.79
18.97
6
HAAKANSSON FERMBAECK Elsa
1998
SWE
+0.84
19.32
7
DANNEWITZ Ida
1999
SWE
+1.12
21.24
8
JANSSON Louise
1995
SWE
+1.13
21.30
9
HILTULA Lisa
1995
SWE
+2.17
28.43
10
HENNING Emelie
1999
SWE
+2.93
33.64
11
PIERRE Nellie
1998
SWE
+3.74
39.19
12
WEDIN Louise
1995
SWE
+4.28
42.89
13
PAU Nuria
1994
ESP
+4.47
44.20
14
KERVEN Michelle
1998
SWE
+5.55
51.60
15
GARIN Inda
1992
ESP
+5.72
52.76
16
GIDLUND Sofie
1996
SWE
+5.81
53.38
17
STENBERG Amanda
1997
SWE
+6.17
55.85
18
BROMEE Ella
2000
SWE
+6.80
60.17
19
ARLEDAL Emma
1998
SWE
+6.88
60.71
20
EDVINSSON Matilda
1999
SWE
+6.92
60.99
21
NAESLUND Sandra
1996
SWE
+7.04
61.81
22
OHLSSON Marta
1995
SWE
+8.20
69.76
23
NJAITA Mathilda
1999
SWE
+8.44
71.41
24
MAGNUSSON Tova
1999
SWE
+9.15
76.27
25
BERGMAN Linnea
1999
SWE
+9.16
76.34
26
SAKS Elin
1999
SWE
+9.78
80.59
27
SORE Neena
1999
FIN
+11.08
89.50
28
MAGNUSSON Klara
2000
SWE
+11.25
90.67
29
OEGREN Moa
2000
SWE
+11.72
93.89
30
BRUVOLL Trine
2000
NOR
+12.96
102.39
31
ULFVES Ingrid
2000
FIN
+12.99
102.59
32
SAMARINOU Maria
1996
GRE
+14.21
110.95
33
FORSSTROEM Jenny
2000
SWE
+14.82
115.13
34
OEHMAN Michelle
1997
SWE
+17.10
130.76
35
UTTERSTROEM Emelie
1999
SWE
+17.90
136.24
36
LUNDGREN Olivia
1997
SWE
+18.80
142.41
37
LARSSON Angelika
2000
SWE
+19.65
148.24
38
HJALMARS Sanna
2000
SWE
+20.14
151.60
39
JOHANSSON Isabella
2000
USA
+22.18
165.58
40
KRISTENSEN Hanna
1999
NOR
+24.03
178.26
41
BAUSTAD Nora
1999
NOR
+30.29
221.16
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
THORWID Alice
1999
SWE
BENGTSSON Wilma
2000
SWE
WALLMARK Felicia
2000
SWE
GUTKE Matilda
1997
SWE
VAHER Lise Anette
1996
EST
PETTERSSON Josefin
2000
SWE
HAGERIUS Julia
1998
SWE
BUCHREITZ LAURSEN Nikoline
2000
SWE
JOHANSSON Clara
1997
SWE
OJANIEMI Jessica
2000
FIN
BAECKFORS Odessa
2000
SWE
ANTMAN Stina
1999
SWE
POYTALAAKSO Essi
2000
FIN
STENLUND Linda
2000
SWE
NORGREN Petrea
1997
SWE
GODTFREDSEN Kine Normann
1998
NOR
MERISALO Heidi
1999
FIN
KEINANEN Viviana
1999
FIN
RYNLID Lina
2000
SWE
STARROST Cemine
1999
SWE
NEJDERYD Moa
1998
SWE
KEMPPINEN Sini
1999
FIN
ANDERSSON Ida
1998
SWE
NILSEN Victoria Wikestad
1994
NOR
BOIARDT Johanna
1999
SWE
COLLOMBIN Tyra
1997
CAN
GABRIELSSON Moa
1996
SWE
NORDIN Amanda
1997
SWE
DJURESTAAL Li
1995
SWE
BOSTROM Lisa
1999
FIN
KARLSSON Hildur
1996
SWE
CLEMENTSON Moa
2000
SWE
TOIVIAINEN Julia
1998
FIN
FJAELLSTROEM Magdalena
1995
SWE
Did not start 1st run