official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
MEISEN Adrian
1997
GER
1:17.65
13.39
2
RAUCHFUSS Julian
1994
GER
+0.65
19.42
3
GORI Francesco
1997
ITA
+1.08
23.40
4
NORYS Frederik
1996
GER
+1.50
27.30
5
GASSNER Philipp
1992
GER
+2.14
33.23
6
ZVEJNIEKS Miks
1995
LAT
+2.38
35.46
7
BOESCH Marc
1996
SUI
+2.54
36.94
8
SJOBERG Marlon
1997
FIN
+2.88
40.09
9
MEISSL Christoph
2000
AUT
+3.19
42.97
10
OBERLADER Lukas
1997
AUT
+3.28
43.80
11
PFOEDERL Nikolaus
1998
GER
+3.32
44.17
12
MANKINEN Miikka
1997
FIN
+3.42
45.10
13
SKORNSCHEK Robin
1998
AUT
+3.61
46.86
14
WASMEIER Lukas
1994
GER
+3.90
49.55
15
DORN Carlo
1998
GER
+3.99
50.39
16
BOLZ Jonas
1999
GER
+4.37
53.91
17
BARKOV Daniil
2000
RUS
+4.76
57.53
18
SKOREPA Jan
1996
CZE
+4.79
57.80
19
SCHMIDT Tobias
1999
GER
+5.25
62.07
20
AMMAN Sebastian
2000
GER
+5.43
63.74
21
KUCERA Leon
1997
GER
+5.59
65.22
22
NEFF Alois
2001
GER
+6.41
72.83
23
WAIBEL Jonas
2000
GER
+7.97
87.29
24
ZERHOCH Dominik
2001
GER
+8.17
89.15
25
HAUSSMANN Maximilian
2001
GER
+8.56
92.76
26
SCHMID Simon
2001
GER
+8.86
95.54
27
SCHMID Philipp
2000
GER
+9.97
105.84
28
LECHNER Leopold
2001
GER
+10.38
109.64
29
VON STEUN Vincent
2001
GER
+14.54
148.21
30
GUDMUNDSSON Bjorn Asgeir
1998
ISL
+14.96
152.10
31
KRINNINGER Maximilian
1999
GER
+16.37
165.18
32
HACKL Florian
1998
GER
+16.87
169.81
33
LUDWIG Andreas
1998
GER
+17.24
173.25
34
OBERMEIER Florian
2001
GER
+17.81
178.53
35
MUELLER Benjamin
1999
GER
+18.18
181.96
36
BSCHEID Johannes
2000
GER
+18.19
182.05
37
LENZ Sebastian
2001
GER
+18.56
185.49
38
ARNARSON Andres Noi
2001
ISL
+19.13
190.77
39
PASSIG Oliver
2000
GER
+23.15
228.05
40
KRINNINGER Robert
2001
GER
+24.92
244.46
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
BOCK Bastian
2001
GER
SPORRER Patrick
2001
GER
RABENBAUER Florian
2001
GER
LOTZ Thorben
2000
GER
BRUNNER Leon
2000
GER
BRUNNER Lorenz
2000
GER
SCHLOSSER Jakob
2000
GER
RANKIN Charles
2001
GBR
BACHL-STAUDINGER Jonas
2001
GER
WEEKS Oliver
2001
GBR
MCCANN Ryan
1999
GBR
WILKE Jeremias
1999
GER
HOHENAUER Manuel
1999
AUT
HEGELE Matthias
1999
GER
FLORITZ Nico
2001
GER
ROESCH Tom
2000
GER
STREIBL Marius
2001
GER
WILLS Angus
1999
GBR
PLANK Julian
2000
GER
RICHTER Pirmin
2000
GER
NANTSCHEV Simon
1998
GER
HIEMER Marvin
2000
GER
URLAUB Felix
2000
GER
FETSCHER Moritz
1999
GER
KOTZMANN Adam
1993
CZE
BUSTA Julian
1997
AUT
KUHNLE Yannick
1998
GER
HOFER Damian
1999
ITA
JARVIKARE Niklas
1999
FIN
KOEHLER Joel
1997
GER
ZAECHLING Florian
1995
AUT
ROSSUM VAN Max
1998
NED
CANINS Matteo
1998
ITA
AHO Saku
1997
FIN
CANZIO Pietro
1998
ITA
GRATZ Fabian
1997
GER
MEISEN Bastian
1996
GER
SCHWAIGER Hansi
1994
GER
HANDOLIN Juho
1997
FIN
ZIMMERMANN Paul
1993
AUT
OBAUER Gotthard
1996
AUT
POPOV Albert
1997
BUL
Disqualified 1st run