official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
KAAHRE Rickard
1991
SWE
1:26.25
21.03
2
JOHANSSON Emil
1988
SWE
+0.12
22.03
3
JAKOBSEN Kristoffer
1994
SWE
+0.53
25.45
4
ASK Jesper
1994
SWE
+0.54
25.54
5
WIDING Vidar
1994
SWE
+1.28
31.72
6
RISHWORTH Mike
1987
AUS
+1.60
34.39
7
SIRAN Vladimir
1991
SVK
+1.77
35.81
8
HEDENBERG Wilhelm
1995
SWE
+2.25
39.81
9
ENGVOLL Morten
1992
NOR
+2.70
43.57
10
WISEN Christopher
1992
SWE
+2.76
44.07
11
RIDDARSTROEM Peter
1994
SWE
+2.81
44.49
12
LARSSON Johan
1994
SWE
+3.31
48.66
13
GRAHN Guilherme
1997
BRA
+3.83
53.00
14
BLOM Johan
1995
SWE
+3.96
54.09
15
STEIN-LAGERHEM Kevin
1998
SWE
+4.16
55.76
16
WIKSTROM William
1995
FIN
+4.17
55.84
17
WALCH Linus
1994
AUT
+4.20
56.09
18
KOIVULA Antto
1990
FIN
+4.32
57.09
19
FALLGREN Henrik
1995
SWE
+4.39
57.68
20
SUND Philip Moy
1996
NOR
+4.49
58.51
21
OHLSSON Erik
1995
SWE
+4.53
58.85
22
VESTIN Oskar
1995
SWE
+4.62
59.60
23
HJARTARSON Ketil
1995
SWE
+4.76
60.77
24
JAKOBSEN Andreas Utstoel
1993
NOR
+4.79
61.02
25
MOERFELT GUSTAVSSON Truls
1996
SWE
+4.97
62.52
26
HAHLIN Olle
1997
SWE
+5.39
66.02
27
INGVES Oskar
1994
SWE
+5.46
66.61
28
KLAUSNER WALDESJOE Jonathan
1997
SWE
+5.90
70.28
29
AHLIN Adam
1997
SWE
+6.12
72.12
30
PALANDER Saku
1997
FIN
+6.60
76.13
31
STACKEFAELT Jonas
1996
SWE
+7.30
81.97
32
ERIKSSON Oskar
1997
SWE
+7.87
86.73
33
HOLM Albin
1998
SWE
+7.99
87.73
34
BERNTSEN Alexander
1997
NOR
+8.07
88.40
35
LUNDGREN Gustav
1996
SWE
+8.42
91.32
36
ERIKSSON II Johan
1996
SWE
+8.53
92.24
37
HOLMSTROEM Jens
1994
SWE
+9.03
96.41
38
PERSSON Jacob
1998
SWE
+9.65
101.59
39
COLLIN Axel
1998
SWE
+10.93
112.27
40
LINDGREN Viktor
1995
SWE
+12.75
127.46
41
WESTLING Anton
1998
SWE
+13.93
137.32
41
EKELOEF John
1998
SWE
+13.93
137.32
43
JONSTRUP Jeppe
1996
DEN
+13.95
137.48
44
GAUP Nils Ante
1998
NOR
+17.48
166.95
45
LIAN KRANE Martin
1996
NOR
+17.55
167.53
46
BOLSTAD JONSSON Dennis
1994
SWE
+20.40
191.33
47
NORDBERG Wilhelm
1997
SWE
+21.91
203.93
48
MORTENSEN Steffen
1998
NOR
+23.01
213.11
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
BROMSETH Adrian
1998
NOR
CASSMAN Oscar
1998
SWE
FJAELLBERG William
1998
SWE
JOHANSSON Anton
1996
SWE
LIAN KRANE Mats
1996
NOR
EDVINSSON Mattias
1997
SWE
GRAHN Filip
1997
SWE
SOEDERBERG Calle
1997
SWE
RUNDLOEF Marcus
1997
SWE
OLSEN Theodor Aam
1997
NOR
ENQVIST Niclas
1996
SWE
THORWID Oscar
1995
SWE
RYDBERG Viktor
1996
SWE
CASTENBORG Gustav
1997
SWE
JONSSON Hampus
1994
SWE
FORS KAELLSTRAND Maans
1996
SWE
UTTERSTROEM Fredrik
1997
SWE
ASPLUND Emil
1996
SWE
OESTMARK Anton
1996
SWE
SAELLSTROEM Martin
1994
SWE
CASSMAN Anton
1993
SWE
STEIN-LAGERHEIM Casper
1994
SWE
PERSSON Jesper
1995
SWE
Disqualified 1st run
Did not start 1st run