official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
JANYK Michael
1982
CAN
1:40.74
9.17
2
VOGEL Markus
1984
SUI
+0.55
12.50
3
SCHMID Philipp
1986
GER
+0.61
12.86
4
LAHDENPERAE Anton
1985
SWE
+0.81
14.07
5
TIPPELREITHER Matthias
1988
AUT
+1.28
16.92
6
WIESER Manuel
1990
AUT
+1.61
18.92
7
LIEBL Sebastian
1989
GER
+1.65
19.16
8
SAMSAL Dalibor
1985
CRO
+2.71
25.58
9
WALCH Magnus
1992
AUT
+2.91
26.79
10
KETTERER David
1993
GER
+2.98
27.21
11
GASSNER Philipp
1992
GER
+3.72
31.70
12
HEEB Simon
1991
LIE
+3.96
33.15
13
DATZER Fabian
1992
GER
+4.67
37.45
14
STEIMLE Simon
1991
SUI
+4.81
38.30
15
FRANCESCHETTI Pietro
1993
ITA
+5.18
40.54
16
SHIN Masanori
1993
JPN
+5.26
41.02
17
NARITA Hideyuki
1993
JPN
+5.78
44.17
18
LIBERATORE Federico
1995
ITA
+5.89
44.84
19
TREMMEL Anton
1994
GER
+6.14
46.35
20
ERTL Nikolaus
1995
GER
+6.22
46.83
20
FINAZZER Sebastiano
1993
ITA
+6.22
46.83
22
RAUCHFUSS Julian
1994
GER
+6.23
46.89
23
BREU Raffael
1994
GER
+7.56
54.95
24
HILZINGER Alexander
1994
LIE
+8.59
61.18
25
LUUKKO Max
1994
FIN
+9.47
66.51
26
WIDL Maximilian
1995
GER
+13.32
89.83
27
PORWOL Philipp
1995
GER
+15.11
100.66
28
KEMPENAERS Sander
1994
BEL
+28.67
182.77
29
DENIKIEWICZ Alex
1994
USA
+43.04
269.79
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
HOETZEL Linus
1996
GER
KEMPENAERS Kristof
1992
BEL
BUCHMANN Louis
1996
GER
GANAHL Patrick
1996
GER
LINDNER Nico
1996
GER
HINTERWALDNER Luis
1996
GER
CRAWLEY Daniel
1991
GBR
PAHLETEG Joel
1996
GER
WHITE Thomas
1992
GBR
HLADIK Sebastian
1996
GER
REICH Maximilian
1995
GER
BODENMILLER David
1995
GER
BRAECKLE Thomas
1995
GER
BRUKER Simon
1995
GER
GAAL Julian
1995
GER
BAYER Alexander
1995
GER
NORCROSS WEBB Joseph
1992
GBR
DIERKESMANN Fynn
1994
GER
EMMERT Fabian
1994
GER
DELLNER Simon
1995
GER
SENG Benedikt
1993
GER
WASMEIER Lukas
1994
GER
VETTER Alexander
1993
GER
KAUZ Ulrich
1993
GER
BITTNER Daniel
1995
GER
KRAHNERT Lucas
1995
GER
MANFRINI Marco
1992
ITA
ROULIN Gilles
1994
SUI
SCHWAIGER Hansi
1994
GER
WASMEIER Markus
1993
GER
EGGER Valentin
1993
GER
BATTOCCHI Matteo
1993
ITA
LAENGST Heiner
1994
GER
FUMAGALLI Davide
1991
ITA
TESTA Andrea
1991
ITA
WOLF Maximilian
1992
GER
PELTOLA Kalle
1993
FIN
DA VILLA Davide
1995
ITA
LUCHSINGER Jan
1994
SUI
LENZ Markus
1992
GER
HETTEGGER Thomas
1994
AUT
TRAXL Michael
1993
AUT
NEUREITER Patrick
1993
AUT
SAUTER Paul
1994
GER
MITTERER Christian
1990
GER
ANDRIENKO Aleksander
1990
RUS
KRAUTSCHNEIDER Thomas
1992
AUT
HOLZMANN Sebastian
1993
GER
STEINBACHER Christian
1990
GER
BALLERIN Andrea
1989
ITA
ALAERTS Kai
1989
BEL
BERTHOLD Frederic
1991
AUT
BRENNSTEINER Stefan
1991
AUT
SOLEVAAG Sebastian-Foss
1991
NOR
STEHLE Dominik
1986
GER
ZUEV Stepan
1988
RUS
STAURSET Bjoern Tore
1988
NOR
Disqualified 1st run
Did not start 1st run