official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
MOERZINGER Elisa
1997
AUT
1:52.12
15.64
2
WILD Simone
1993
SUI
+0.49
20.05
3
HILZINGER Jessica
1997
GER
+0.62
21.23
4
DVORNIK Neja
2001
SLO
+0.66
21.59
5
MONSEN Marte
2000
NOR
+0.78
22.67
6
SLOKAR Andreja
1997
SLO
+0.81
22.94
7
HUBER Katharina
1995
AUT
+0.88
23.57
8
LOEVBLOM Hilma
2000
SWE
+1.06
25.19
9
EGLOFF Selina
2001
SUI
+1.09
25.46
10
MAARSTOEL Andrine
1999
NOR
+1.16
26.09
11
BARMETTLER Leana
1996
SUI
+1.34
27.71
12
NORBYE Tuva
1996
NOR
+1.41
28.34
13
HAERRI Vivianne
1999
SUI
+1.42
28.43
13
KAPPAURER Magdalena
2000
AUT
+1.42
28.43
15
NORBYE Kaja
1999
NOR
+1.43
28.52
16
HOFFMAN Madison
2000
AUS
+1.49
29.06
17
EGGER Magdalena
2001
AUT
+1.69
30.86
17
RASK Sara
2000
SWE
+1.69
30.86
19
BERTANI Luisa Matilde Maria
1996
ITA
+1.71
31.04
20
PICHLER Karoline
1994
ITA
+1.73
31.22
21
LINGG Charlotte
1999
LIE
+1.74
31.31
22
ARONSSON ELFMAN Hanna
2002
SWE
+1.77
31.58
23
KASPER Vanessa
1996
SUI
+1.84
32.22
24
MIDALI Roberta
1994
ITA
+2.14
34.92
25
SANDULLI Elena
2000
ITA
+2.21
35.55
26
LOIPETSSPERGER Lisa Marie
2000
GER
+2.86
41.40
27
RIIS-JOHANNESSEN Kristina
1991
NOR
+2.88
41.58
28
DAHON Alizee
2002
FRA
+2.99
42.57
29
GHISALBERTI Ilaria
2000
ITA
+3.13
43.84
30
KOPP Rahel
1994
SUI
+3.20
44.47
31
ZENERE Asja
1996
ITA
+3.25
44.92
32
PAU Nuria
1994
ESP
+3.62
48.25
33
RESNICK Allie
2001
USA
+3.68
48.79
33
NIEDERDORFER Melanie
2000
AUT
+3.68
48.79
35
CLAIR Perrine
1999
FRA
+3.91
50.86
36
HOERHAGER Lisa
2001
AUT
+4.55
56.63
37
MATHIOU Sophie
2002
ITA
+4.56
56.72
38
JAKOBSEN Susanne
1999
SWE
+4.58
56.90
39
KERMER Antonia
2002
GER
+4.85
59.33
40
HARO Carmen
1998
FRA
+4.88
59.60
41
CHEVRIER Axelle
2001
FRA
+5.26
63.02
42
LAMBORAY Tea
2001
FRA
+5.51
65.28
43
KLEIN Lea
2001
GER
+5.54
65.55
44
KUFAAS Mariel
1999
NOR
+6.44
73.65
45
HROMCOVA Petra
1998
SVK
+7.75
85.45
Did not qualify for 2nd run
Did not finish 2nd run
JENAL Stephanie
1998
SUI
POPOVA IAROSLAVA
2002
RUS
SOCQUET DAGOREAU Julia
2000
FRA
MELNIKOVA Polina
2001
RUS
SCHLOSSER Paulina
2001
GER
TINTORRI Giulia
1999
ITA
MANGAN Tricia
1997
USA
LUTHMAN Jonna
1998
SWE
SCHMOTZ Marlene
1994
GER
WALDAUF Sophia
2001
AUT
INSAM Vivien
1997
ITA
MELESI Roberta
1996
ITA
LUCZAK Magdalena
2001
POL
LJUTIC Zrinka
2004
CRO
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
JANCOVA Rebeka
2003
SVK
WEMBSTAD Inni Holm
2000
NOR
KOLLY Noemie
1998
SUI
EXENBERGER Elena
2000
AUT
BOSTROEM MUSSENER Moa
2001
SWE
MARGREITER Lucy
2001
GER
PYKALAINEN Erika
2001
FIN
GRUENAUER Anna
1999
AUT
CEDER Liv
2001
SWE
DORIGO Fabiana
1998
GER
ROUNTREE-WILLIAMS Nicola
2002
USA
KLOMHAUS Storm
1998
USA
HONKANEN Riikka
1998
FIN
SCHEIB Julia
1998
AUT
Did not start 1st run