official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
GOMEZ Victor
1974
AND
2:31.04
27.30
2
RIENDA CONTRERAS Daniel
1980
ESP
+1.54
35.56
3
ROVIRA CAUS Alberto
1976
ESP
+2.14
38.78
4
ANTOR Alex
1979
AND
+5.15
54.92
5
DOMINGUEZ BARCELONA Carlos
1981
ESP
+5.21
55.24
6
BONNET GARCIA Silvain
1982
ESP
+7.15
65.64
7
ARSEL Nicolas
1982
ARG
+7.37
66.82
8
CAMPO GALINDO Ricardo
1969
ESP
+9.21
76.69
9
MILA Olivier
1979
FRA
+9.89
80.34
10
UDINA LLANAS Gerard
1979
ESP
+10.48
83.50
11
JOURNET Mikael
1982
AND
+10.61
84.20
12
BONIS Romain
1980
FRA
+11.03
86.45
13
PALOMERA THIERIE Felip
1979
ESP
+12.13
92.35
14
TARRAU Oscar
1983
ESP
+13.15
97.82
15
PLANESAS ARMENGOL Jordi
1979
ESP
+13.20
98.09
16
CARCHAT Jordi
1980
AND
+15.05
108.01
17
OSET SERINA Pau
1982
ESP
+15.11
108.33
18
MASDEU BORT Alex
1979
ESP
+16.01
113.16
19
MAROT Mathieu
1982
AND
+17.52
121.26
20
URIETA PUIG Pedro
1981
ESP
+17.89
123.24
21
MASDEU BORT Cristian
1982
ESP
+18.30
125.44
22
SALA PEREZ Juli
1981
ESP
+18.52
126.62
23
MARGAIL Gregory
1982
FRA
+18.82
128.23
24
BATLLO PEDRALS Didac
1982
ESP
+19.33
130.96
25
COMET PASCUA Pere
1977
ESP
+20.55
137.51
26
CARRERAS SALINAS Marc
1982
ESP
+21.60
143.14
27
GIL Daniel
1982
ESP
+22.02
145.39
28
ALFONSO ROMANO Egoi
1978
ESP
+22.83
149.73
29
SUSIN GOMEZ Alvaro
1982
ESP
+23.24
151.93
30
CARBAJO FARTO Alvaro
1983
ESP
+23.67
154.24
31
MARTINEZ DE LIZARRON Aitor
1982
ESP
+23.73
154.56
32
ARGUELLES Marcos
1980
AND
+23.78
154.83
33
FERRER Jorge
1982
ESP
+24.20
157.08
34
LLUENT VALLET Artur
1978
ESP
+24.26
157.40
35
SANCHEZ Gustavo
1981
ESP
+25.84
165.88
36
SANTAMARIA Ignacio
1983
ESP
+26.44
169.09
37
CIBRIAN Jaime
1980
ESP
+30.70
191.94
38
VALENTIN GAMAZO Agustin
1981
ESP
+34.81
213.98
39
MARCOTEGUI Fernandes
1982
ESP
+39.49
239.08
40
GARCIA VIETTEZ Alber
1982
ESP
+40.45
244.23
41
URDANGARIN Tamargo
ESP
+44.18
264.23
42
MELLA HERNANDES Alfredo
1978
ESP
+52.31
307.83
43
GARCIA LORENZO Jaime
1980
ESP
+55.90
327.08
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
RODRIGUEZ Jorge
1983
ESP
OCANA Carlos
1981
ESP
AGUIRRE Eneko
1983
ESP
CERVERA SUBIRA Xavier
1980
ESP
ZAMORA Josep Manel
1978
AND
ZALUDA SAENZ Juan
1981
ESP
PERPINYA COLOMER Xavier
1977
ESP
CASELLAS ORTEGA Eduard
1979
ESP
SAIGNOL Nicolas
1981
FRA
AQUIRRE Jorge
1982
ESP
SALA PEREZ Lluis
1978
ESP
SALMERON RIU Oscar
1980
ESP
ALSINA Guillem
1983
ESP
SANFORD Peter
1978
NZL
DOT CASELLAS Oriol
1979
ESP
FENOY Ignacio
1983
ESP
EYCHENNE Remy
1982
FRA
LAMOGA Gerard
1981
AND
ADSERA Lluis
1980
ESP
ESPANA CONSUL Marcos
1981
ESP
ESCODA Gerard
1970
AND
MARTI MALE Joan
1979
ESP
GALINDO GARCES Miguel
1981
ESP
DUDER James
1981
NZL
DODE Florent
1980
FRA
MENO VICIANA Jordi
1981
ESP
FITE Roger
1982
AND
COSTA MASACHS Oriol
1981
ESP
MIRANDA Pablo
1975
ESP
MOR David
1977
ESP
N GUYEN Samuel
1973
FRA
NESTIER Xavier
1983
FRA
ORTIS Jean Charles
1981
FRA
OLAVE SARTO Ivan
1982
ESP
Disqualified 1st run
Did not start 1st run