official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
HERBST Reinfried
1978
AUT
1:36.66
9.78
2
THALER Patrick
1978
ITA
+0.43
12.32
3
PERATHONER Alan
1976
ITA
+0.54
12.96
4
NILSEN Andreas
1980
NOR
+0.56
13.08
5
LEINO Jukka
1978
FIN
+0.72
14.03
6
DEVILLE Cristian
1981
ITA
+0.74
14.14
7
GANAHL Markus
1975
LIE
+1.07
16.09
8
SENONER Luca
1983
ITA
+1.09
16.21
9
JANSRUD Kjetil
1985
NOR
+1.34
17.68
10
ALBRECHT Daniel
1983
SUI
+1.54
18.86
11
STRUGER Peter
1982
AUT
+1.98
21.46
12
CASANOVA Marco
1976
SUI
+2.01
21.63
13
SCHMID Hannes Paul
1980
ITA
+2.27
23.17
14
MORETTI Luca
1980
ITA
+2.32
23.46
15
MYHRE Lars
1984
NOR
+2.63
25.29
16
LLORACH Gaetan
1974
FRA
+2.64
25.35
17
MALUS Miha
1978
SLO
+2.80
26.29
18
WEYERMANN Michael
1980
SUI
+2.91
26.94
19
KOGLER Stefan
1981
GER
+3.02
27.59
20
MYHRER Andre
1983
SWE
+3.17
28.47
21
MARSHALL Jesse
1980
USA
+3.25
28.95
22
OOSTERBAAN Rogier
1978
NED
+3.39
29.77
23
KROISLEITNER Martin
1978
AUT
+3.50
30.42
24
ANSELMET Alexandre
1980
FRA
+3.58
30.89
25
LAINE Rasmus
1983
FIN
+4.05
33.66
26
ROENMARK Per
1979
SWE
+4.32
35.25
27
ERSCHBAMER Andreas
1984
ITA
+4.89
38.62
28
DEFLORIAN Mirko
1980
ITA
+5.52
42.33
29
SAUVAGE Nicolas
1978
FRA
+5.62
42.92
30
DEPOILLY Christophe
1979
FRA
+5.73
43.57
31
HAYER Stanley
1973
CZE
+5.83
44.16
32
PAQUIN Pierre
1979
FRA
+5.88
44.45
33
AULANKO Juuso
1979
FIN
+6.24
46.58
34
OKADA Rishu
1978
JPN
+6.44
47.76
35
FAVIERES Yannick
1978
FRA
+6.48
47.99
36
POGACNIK Matej
1981
SLO
+6.55
48.41
37
LEONE Martino
1983
ITA
+7.57
54.42
38
FODNESBERGENE Tor Henning
1984
NOR
+9.47
65.62
39
RAINER Niklas
1983
SWE
+10.09
69.28
40
FERSTL Michael
1985
GER
+12.49
83.43
Did not finish 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
WAGNER Hannes
1986
GER
FISCHER Daniel
1985
GER
MEYSEL Philipp
1984
GER
ULMER Jan-Florian
1985
GER
TESTORELLI Moreno
1986
SUI
VILETTA Sandro
1986
SUI
HIMMELSBACH Raphael
1983
GER
RAJALA Jukka
1982
FIN
RUETTIGER Steffen
1983
GER
VOGEL Markus
1984
SUI
IKUTA Yasuhiro
1979
JPN
BAPTENDIER Sandy
1982
FRA
VERDECCHIA Marco
1983
ITA
NORDH Fredrik
1984
SWE
HAERKOENEN Petri
1981
FIN
KOBLAR Jernej
1971
SLO
HOERL Wolfgang
1983
AUT
LAHDENPERAE Anton
1985
SWE
MISSILLIER Steve
1984
FRA
ANDERSSON Oscar
1982
SWE
LEUZINGER James
1982
GBR
ZAMANSKY Jake
1981
USA
LANNING Thomas (t j)
1984
USA
BERTHOD Marc
1983
SUI
YUASA Naoki
1983
JPN
LORENZIN Marcel
1982
AUT
MLEKUZ Rene
1975
SLO