official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
BIGGS Patrick
1982
CAN
1:32.87
11.53
2
STUTZ Paul
1983
CAN
+0.07
11.98
3
OMMINGER Andreas
1983
AUT
+0.34
13.73
3
GRANGE Jean-Baptiste
1984
FRA
+0.34
13.73
5
BECHTER Patrick
1982
AUT
+0.47
14.57
6
MORETTI Luca
1980
ITA
+0.74
16.31
7
HARGIN Mattias
1985
SWE
+0.76
16.44
8
LIZEROUX Julien
1979
FRA
+0.79
16.63
9
MYHRE Lars
1984
NOR
+0.93
17.54
10
ANSELMET Alexandre
1980
FRA
+0.94
17.60
11
TIEZZA Luca
1981
ITA
+0.96
17.73
12
FAESSLER Raphael
1985
SUI
+1.03
18.18
13
FEINESTAM Alexander
1974
SWE
+1.05
18.31
14
STRUGER Peter
1982
AUT
+1.10
18.64
15
PAQUIN Pierre
1979
FRA
+1.12
18.77
16
BRAUER Jonathon
1981
AUS
+1.13
18.83
17
OOSTERBAAN Rogier
1978
NED
+1.22
19.41
18
BAXTER Noel
1981
GBR
+1.29
19.86
19
LAHDENPERAE Anton
1985
SWE
+1.30
19.93
20
VERDECCHIA Marco
1983
ITA
+1.35
20.25
21
MISSILLIER Steve
1984
FRA
+1.36
20.32
22
EGGER Pierre
1978
AUT
+1.39
20.51
23
FEUZ Beat
1987
SUI
+1.47
21.03
24
KROISLEITNER Martin
1978
AUT
+1.50
21.22
25
BJOERGVINSSON Bjoergvin
1980
ISL
+1.92
23.93
26
PESCOLLDERUNGG Manuel
1981
ITA
+2.12
25.23
27
RAJALA Jukka
1982
FIN
+2.72
29.10
28
TREJBAL Filip
1985
CZE
+2.81
29.68
29
KAITALA Jouni
1983
FIN
+2.86
30.01
30
ROENMARK Per
1979
SWE
+3.07
31.36
31
BAPTENDIER Sandy
1982
FRA
+3.37
33.30
32
ZAKOURIL Borek
1976
CZE
+3.42
33.63
33
KRYZL Krystof
1986
CZE
+3.63
34.98
34
VRABLIK Martin
1982
CZE
+3.88
36.60
35
LIANES Torstein
1986
NOR
+4.19
38.60
36
ERSCHBAMER Andreas
1984
ITA
+4.29
39.25
37
FAESSLER Manuel
1985
SUI
+4.79
42.48
38
NANA Matteo
1974
ITA
+5.05
44.16
39
SORREL Sebastien
1985
FRA
+6.72
54.95
40
PYARD Flavien
1985
FRA
+6.77
55.27
41
HAYER Stanley
1973
CZE
+6.89
56.04
42
BABUSIAK Jaroslav
1984
SVK
+7.45
59.66
43
AJIKI Masaharu
1980
JPN
+8.17
64.31
44
HENDRYCH Jiri
1983
CZE
+8.38
65.67
Did not finish 2nd run
ZAGORSKI Wojciech
1985
POL
GRASIC Matija
1984
SLO
KRYZL Jonas
1983
CZE
ZAVIRSEK Matija
1984
SLO
JEANDIN Kevin
1982
FRA
BJOERGE Lars-Mikkel
1986
NOR
HOERL Wolfgang
1983
AUT
FODNESBERGENE Tor Henning
1984
NOR
ZORICIC Nick
1983
CAN
GINI Marc
1984
SUI
LAINE Rasmus
1983
FIN
BERTHOD Marc
1983
SUI
MALUS Miha
1978
SLO
BAGGSTROEM-PALM Andreas
1983
SWE
KOLL Alexander
1982
AUT
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
DEVECKA Andrej
1984
SVK
SAMSAL Dalibor
1985
CRO
HANADA Masashi
1986
JPN
KASPER Tomas
1985
CZE
ZEMAN Tomas
1986
CZE
PELLINEN Jouni
1983
FIN
HANADA Yuji
1985
JPN
SEILER Jan
1983
SUI
HAVER-MATHIESEN Hermann
1984
NOR
GARCIA Benjamin
1984
FRA
KALWA Michal
1978
POL
VILETTA Sandro
1986
SUI
BRENNER Hannes
1984
AUT
NYLANDEN Petri
1985
FIN
OSKARSSON Kristjan Uni
1984
ISL
BRAJOVIC Grega
1981
SLO
POGACNIK Matej
1981
SLO
LEUZINGER James
1982
GBR
NORDH Fredrik
1984
SWE
BYGGMARK Jens
1985
SWE
IKUTA Yasuhiro
1979
JPN
ANDERSSON Oscar
1982
SWE
SCHOERGHOFER Philipp
1983
AUT
YUASA Naoki
1983
JPN
OKADA Rishu
1978
JPN
KOGLER Stefan
1981
GER
KUENG Patrick
1984
SUI
Disqualified 1st run