Predazzo - Pampeago (ITA)

FIS
Men's Slalom
  •  
    1st Run:
     
    CET
  •  
    2nd Run:
     
    CET

OFFICIAL RESULTS

Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
BALLERIN Andrea
1989
ITA
1:36.74
9.98
2
SALA Tommaso
1995
ITA
+0.39
12.88
3
DEVILLE Cristian
1981
ITA
+0.50
13.70
4
MAURBERGER Simon
1995
ITA
+0.85
16.31
5
GROSELJ Zan
1993
SLO
+0.97
17.20
6
LIBERATORE Federico
1995
ITA
+0.98
17.27
7
BARUFFALDI Stefano
1992
ITA
+1.07
17.94
8
VACCARI Hans
1996
ITA
+1.29
19.58
9
PUENTE TASIAS Alejandro
1994
ESP
+1.73
22.86
10
BINDERITSCH Bernhard
1994
AUT
+1.75
23.00
11
HOFER Alex
1994
ITA
+1.84
23.67
12
SIMARI BIRKNER Cristian Javier
1980
ARG
+2.27
26.87
12
TESTA Andrea
1991
ITA
+2.27
26.87
14
DEL CAMPO Juan
1994
ESP
+2.32
27.25
15
SQUASSINO Andrea
1995
ITA
+2.50
28.59
16
SALARICH Joaquim
1994
ESP
+2.61
29.41
17
GABIOUD Dylan
1995
SUI
+2.68
29.93
18
DE MARCHI Giacomo
1992
ITA
+3.25
34.17
18
FALAT Matej
1993
SVK
+3.25
34.17
20
KOSI Klemen
1991
SLO
+3.44
35.58
21
RIZZI Pascal
1996
ITA
+4.14
40.79
22
GRUBER Christof
1995
AUT
+4.36
42.43
23
RENNER Patrick
1995
ITA
+4.42
42.88
24
COLOMBI Nicolo
1991
ITA
+4.45
43.10
25
CANZIO Pietro
1998
ITA
+4.59
44.14
26
FEURSTEIN Patrick
1996
AUT
+6.22
56.27
27
BLENGINI Alberto
1997
ITA
+6.34
57.17
28
ALAERTS Xan
1992
BEL
+6.92
61.48
29
RHOMBERG Adrian
1996
AUT
+7.10
62.82
30
JOHN Luca
1995
ESP
+8.39
72.42
31
SCHMUCK Martin
1997
ITA
+9.00
76.96
32
FILIPPI Davide
1999
ITA
+10.70
89.62
33
PERATHONER Pauli
1999
ITA
+10.83
90.58
34
PUTZER Alex
1998
ITA
+11.86
98.25
35
TRIBUS Maximilian
1998
ITA
+13.87
113.21
36
ALBER Roland
1997
ITA
+15.09
122.29
Did not finish 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
GUANDALINI Lorenzo
1999
ITA
ATZWANGER Noah
1999
ITA
STAA VAN Lars
1997
NED
BRUNO Benjamin
1999
GBR
GASPARINI Michele
1999
ITA
GRAVIER Balthazar
1999
ARG
BELLANTE Manuel
1999
ITA
MOTTES Mattia
1998
ITA
CHELLER Alessio
1999
ITA
DI MATTEO Alessandro
1998
ITA
TAGLIAPIETRA Matteo
1998
ITA
STAFFLER Juri
1999
ITA
DATI Matteo
1998
ITA
FABBRI Tommaso
1997
ITA
PROSSLINER Tobias
1997
ITA
IOZZELLI Davide
1999
ITA
SPAGOLLA Alberto
1996
ITA
CHIECA Alessandro
1998
ITA
RAUCO Federico
1996
ITA
SATTO Daniel
1999
ITA
VALENTINI Alberto
1996
ITA
LOCHMANN Simon
1999
ITA
NAKAZAWA Shuntaro
1998
JPN
SARTORI Andrea
1998
ITA
ZOTTA Giovanni
1998
ITA
PRANTL Manuel
1999
ITA
ALLEMAND Daniel
1998
ITA
SERI Gianluca
1997
ITA
CASON Mattia
1999
ITA
VIGNOLA Marco
1998
ITA
PRANTL Patrick
1997
ITA
DOBLER Yannik
1997
SUI
GALDIOLO Francesco
1998
ITA
PONTICELLI Lorenzo
1997
ITA
SCALET Matteo
1998
ITA
PFEIFER Manuel
1998
ITA
PETER Jan
1996
SUI
PRADAL Matteo
1998
ITA
ZELGER Gian
1996
SUI
NIEDERMAIR Daniel
1996
ITA
MIZZONI Giovanni
1992
ITA
CHIESA Andrea
1994
ITA
PADELLO Paolo
1997
ITA
PARISI Davide
1996
ITA
MIZZONI Piergiorgio
1995
ITA
MOSCHINI Lorenzo
1997
ITA
GEYER Jai
1990
GBR
SINNESBERGER Thierry
1995
SUI
NIEMEYER Nicola
1994
SUI
WINKELHORST Steffan
1992
NED
RIORDA Luca
1993
ITA
MOOSER Marc
1993
SUI
TUMLER Marco
1988
SUI
ALAERTS Kai
1989
BEL
SPIK Jakob
1994
SLO
LUCHSINGER Jan
1994
SUI
LELEU Theo
1992
FRA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run