official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
REYMOND Marco
1994
SUI
1:23.32
24.77
2
PERAUDO Ross
1992
AUS
+0.09
25.55
3
KUONEN Lars
1995
SUI
+0.47
28.83
4
CASCALES Corentin
1996
FRA
+1.53
37.99
5
AREGGER Kilian
1993
SUI
+1.70
39.46
6
CHIAPPA Alberto
1992
ITA
+1.95
41.62
7
MARTIN Florian
1996
FRA
+2.01
42.14
8
BOLDRINI Mathieu
1995
ITA
+2.47
46.11
9
LUBASCH Luca
1995
SUI
+2.57
46.98
10
DOMONOSKE David
1997
USA
+2.67
47.84
10
KOEHN Edouard
1996
SUI
+2.67
47.84
12
POTH Robert
1997
GBR
+2.93
50.09
13
SEILER Lucas
1995
SUI
+2.95
50.26
14
MURITH Bastien
1995
SUI
+2.98
50.52
15
VIETTI Federico
1997
ITA
+3.00
50.69
16
IMSENG Florian
1995
SUI
+3.39
54.06
17
RAFFAELLI Lorenzo
1996
ITA
+3.48
54.84
18
LUGINBUEHL Flavio
1996
SUI
+3.65
56.31
19
TONEATTI Michael
1993
SUI
+3.97
59.08
20
EMERY Eliot
1997
FRA
+4.01
59.42
21
MILLER Andrew
1998
USA
+4.22
61.24
22
KOHLER Adrian
1996
SUI
+4.52
63.83
23
SAVARIA Austin
1997
USA
+4.58
64.35
24
RODARTE Luke
1998
USA
+4.80
66.25
25
PAOLY Thibault
1998
FRA
+4.82
66.42
26
ALARIO Andrea
1997
ITA
+6.83
83.79
27
DARBELLAY Valentin
1997
SUI
+6.87
84.14
28
FURER Nicola
1996
SUI
+7.61
90.53
29
TINLAND Leonardo
1997
BEL
+8.41
97.44
30
FOURIE J P
1998
USA
+8.50
98.22
31
BISSIG Robin
1998
SUI
+10.71
117.32
32
KNORPP Griffin
1998
USA
+11.10
120.69
33
FENILI Fabio
1996
ITA
+11.87
127.34
34
SCHENK Daniel
1998
SUI
+13.23
139.10
35
FLUCK Benjamin
1996
GBR
+15.60
159.58
36
BASTOW Milo
1997
GBR
+20.12
198.63
37
BYLEHN Michael
1987
SWE
+20.27
199.93
38
BAGNASCO Stefano
1995
ITA
+21.91
214.10
39
NG Hugo
1997
GBR
+21.95
214.45
40
WHITE Alex
1997
GBR
+22.34
217.82
41
LOWE Jordan
1998
FRA
+24.64
237.69
42
HANNA Jordan
1998
IRL
+33.32
312.70
43
NORRIS John
1961
GBR
+42.55
392.46
Did not finish 2nd run
MANI Luca
1998
SUI
FROST Joshua
1998
GBR
PEILLEX Eddy
1998
FRA
PATRICK Oliver
1997
GBR
GARVIE Scott
1996
GBR
MCCLOUD Milo
1997
GBR
PLAISANCE Matis
1998
FRA
ADAMS Jack
1998
AUS
DAVIS George
1995
GBR
AREGGER Gabriel
1997
SUI
GOLAY Yoan
1997
SUI
GOLDSWORTHY Richard
1995
GBR
GARRICK Hamish
1996
NZL
TREBILCOCK Robert
1993
GBR
TAYLOR Laurie
1996
GBR
TOLA Erjon
1986
ALB
KICK Euan
1997
GBR
CASATI Massimilano
1996
ITA
SHCHERBAKOVSKIY Igor
1996
RUS
PESSION Jean Daniel
1995
ITA
AURARD Corentin
1994
FRA
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
DAVIS Matthew
1998
GBR
OHARA Mizuki
1998
JPN
LABAUNE Charles
1998
FRA
FARREN Rory
1998
GBR
AMIEZ Steven
1998
FRA
SETTERBERG Otto
1997
SWE
DEIGHTON Oliver
1997
GBR
PIERCE Zac
1997
GBR
LOEFFEN-GALLAGHER Ben
1997
NZL
WILSON Calvin
1998
USA
DICKSON Graham
1996
GBR
JOSEY Tanner
1996
USA
COOPER Taylor
1997
USA
URBAN David
1995
SUI
COOPER Michael
1997
USA
JOHN Luca
1995
ESP
HANSE Arthur
1993
POR
Disqualified 1st run
Did not start 1st run