official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
GRAHN Dan Axel
1994
SWE
1:34.91
21.42
2
NORMANNSETH Wilhelm
2000
NOR
+0.49
25.14
3
BRUDEVOLL Bjoern
1997
NOR
+0.52
25.36
4
VOELLO Gustav Rosberg
1999
NOR
+0.84
27.79
5
TAJET Simen
1993
NOR
+0.91
28.32
6
BRAATHEN Lucas
2000
NOR
+1.36
31.74
7
STRAND Andreas
1998
NOR
+1.51
32.88
7
WIDING Vidar
1994
SWE
+1.51
32.88
9
BREIVIK Odin Vassbotn
1998
NOR
+1.52
32.95
10
LIEN Joachim Bakken
1997
NOR
+1.62
33.71
11
SOLBAKKEN Mikkel
1999
NOR
+2.84
42.96
12
STEINSVOLL Peer
1995
NOR
+3.07
44.71
13
JOESSUND Karl-Erik
2000
NOR
+3.26
46.15
14
BRAKESTAD Marius
2000
NOR
+3.35
46.83
15
SOLBAKKEN Marius
1998
NOR
+3.54
48.27
16
BYE Ludvig Stamnes
1998
NOR
+3.72
49.64
17
GULDSETH Sander Karlsen
1997
NOR
+4.14
52.83
18
HAUNE Mathias Sundal
1998
NOR
+5.20
60.87
19
BERG Nikolai
1999
NOR
+6.24
68.76
20
STRAND Simen
1999
NOR
+7.70
79.83
21
RIIBER Nikolai
2000
NOR
+7.89
81.27
22
AAMBAKK Sondre Rekkedal
2000
NOR
+8.03
82.34
23
FOSSLAND Markus Nordgaard
1999
NOR
+8.08
82.72
24
MOELLER Fredrik
2000
NOR
+8.15
83.25
25
BARLAUG Aslak Lysfjord
1999
NOR
+8.19
83.55
26
FROGNER Sander
1999
NOR
+8.91
89.01
27
BJORDAL Kristian August
1999
NOR
+9.07
90.23
28
OESTHEIM Egil Markus
1999
NOR
+10.48
100.92
29
FAUSA Louis Gustav
2000
NOR
+10.52
101.23
30
HEMBRE Ivar
1998
NOR
+10.65
102.21
31
FURUSETH Paal Andreas
2000
NOR
+12.51
116.32
32
SKYRUD Magnus
2000
NOR
+12.96
119.74
33
KVENO Eirik Ranheim
2000
NOR
+14.14
128.69
34
DRAGESET Jonas Henden
2000
NOR
+14.18
128.99
35
STENERSEN Sivert
2000
NOR
+14.86
134.15
36
ONSTAD Tidemann
2000
NOR
+17.63
155.16
Did not finish 2nd run
OESTBY Vermund
2000
NOR
NORUM Simon
2000
NOR
STAURSET Isak
1999
NOR
KIRKEBY Kristian
1998
NOR
SMITH Andreas Unhjem
2000
NOR
KUFAAS Simen
1997
NOR
HAAKERUD Joergen Kollevold
1997
NOR
ANDA Eirik
1997
NOR
FALKSETE Esten Riise
1997
NOR
NILSEN Didrik Langmoen
1996
NOR
STAUTLAND Aidan
1998
NOR
SANDERBERG Olav Engelhardt
1997
NOR
WISEN Christopher
1992
SWE
TEFRE Mathias
1999
NOR
SNORRASON Sturla-Snaer
1994
ISL
GEDRA Zaks
1998
LAT
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
HAUGLAND Oerjan
2000
NOR
FITZGERALD Rory
2000
GBR
DANIELSEN Ulrik Rykhus
2000
NOR
SOMMERSETH Mathias
2000
NOR
NILSEN Andre
1998
NOR
LIE LARSEN Jacob
1997
NOR
HAUG Trym
1998
NOR
LARSEN Mads
1999
NOR
MATHIESEN Jens-Christian
1999
NOR
HANSEN Odin Mehl
1999
NOR
WAVOLD Oskar Emil
1999
NOR
NERSNAES Peder
2000
NOR
BRATSBERG Herman
1998
NOR
KINDEM Kaspar
2000
NOR
ESPE Martin
1999
NOR
BERGE Didrik Haugstad
1998
NOR
BAKKE Jakob
1999
NOR
NORUM Elias
1998
NOR
CHRISTENSEN Simen Ramberg
1993
NOR
VORRE Marcus
1998
DEN
SKARE Lasse Andre
1997
NOR
SOERBY Erik Malmborg
1996
NOR
WEMBSTAD Jesper
1998
NOR
REVELSBY Sindre Breivik
1994
NOR
MCGRATH Atle Lie
2000
NOR
MEDHUS Anders Lysklett
1995
NOR
SOLHEIM Fabian Wilkens
1996
NOR
GABRIELSSON Bjoern
1991
SWE
BAKKE Max
1997
NED
Disqualified 1st run
Did not start 1st run