official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
ALPHAND Estelle
1995
SWE
2:22.05
6.00
2
LIENSBERGER Katharina
1997
AUT
+0.71
10.90
3
KASPER Vanessa
1996
SUI
+0.82
11.66
4
HROVAT Meta
1998
SLO
+0.88
12.07
5
HOLTMANN Mina Fuerst
1995
NOR
+1.18
14.14
6
TILLEY Alex
1993
GBR
+1.19
14.21
7
WILD Simone
1993
SUI
+1.24
14.55
8
STJERNESUND Thea Louise
1996
NOR
+1.65
17.38
9
SUTER Jasmina
1995
SUI
+1.66
17.45
10
HAUGEN Kristine Gjelsten
1992
NOR
+1.67
17.52
11
DIREZ Clara
1995
FRA
+1.89
19.04
12
BARMETTLER Leana
1996
SUI
+1.98
19.66
13
WIESLER Maren
1993
GER
+2.04
20.07
14
JENAL Stephanie
1998
SUI
+2.15
20.83
15
KOPP Rahel
1994
SUI
+2.19
21.11
16
SWENN LARSSON Anna
1991
SWE
+2.23
21.38
17
GALLHUBER Katharina
1997
AUT
+2.24
21.45
18
FEST Nadine
1998
AUT
+2.35
22.21
19
HIRTL-STANGGASSINGER Katrin
1998
GER
+2.39
22.49
20
CILLARA ROSSI Valentina
1994
ITA
+2.41
22.63
21
HUBER Katharina
1995
AUT
+2.44
22.83
22
FORNI Josephine
1994
FRA
+2.46
22.97
23
STAALNACKE Ylva
1992
SWE
+2.49
23.18
24
HILZINGER Jessica
1997
GER
+2.68
24.49
25
MASSIOS Marie
1992
FRA
+2.79
25.25
26
GALLI Jole
1995
ITA
+3.06
27.11
27
ESCANE Doriane
1999
FRA
+3.09
27.32
28
STOFFEL Elena
1996
SUI
+3.19
28.01
29
MAIR Chiara
1996
AUT
+3.46
29.87
30
BERTANI Luisa Matilde Maria
1996
ITA
+3.75
31.87
31
MELESI Roberta
1996
ITA
+3.93
33.11
32
DANIOTH Aline
1998
SUI
+4.15
34.63
33
MONSEN Marte
2000
NOR
+4.17
34.77
34
FJAELLSTROEM Magdalena
1995
SWE
+4.37
36.15
35
SILANTEVA Anastasiia
1998
RUS
+4.86
39.53
36
HVAMMEN Guro
1997
NOR
+5.39
43.19
37
RAEDLER Ariane
1995
AUT
+5.41
43.32
38
ROMANOVA Anastasia
1993
RUS
+5.61
44.70
39
ROUX Tifany
1997
FRA
+5.74
45.60
40
HONKANEN Riikka
1998
FIN
+5.89
46.63
41
GRILLET AUBERT Jade
1997
FRA
+6.30
49.46
42
INSAM Vivien
1997
ITA
+6.61
51.60
43
HOERNBLAD Lisa
1996
SWE
+7.23
55.88
44
O BRIEN Nina
1997
USA
+7.84
60.09
45
HUDSON Piera
1996
NZL
+9.38
70.71
46
CHAPUIS Lea
1997
FRA
+9.57
72.02
Did not qualify for 2nd run
GUEST Charlie
1993
GBR
HAMNES Ingrid
1998
NOR
MAARSTOEL Andrine
1999
NOR
PLESHKOVA Iulija
1997
RUS
BROWN Cara
1994
GBR
SANDERBERG Fanny Cathrine
1998
NOR
LOEVBLOM Hilma
2000
SWE
CAPOVA Gabriela
1993
CZE
KLICNAROVA Pavla
1988
CZE
VANREUSEL Kim
1998
BEL
RASK Sara
2000
SWE
PAU Nuria
1994
ESP
GASUNA Lelde
1990
LAT
SHKANOVA Maria
1989
BLR
Did not finish 2nd run
FILSER Andrea
1993
GER
BISSIG Carole
1996
SUI
GROEBLI Nathalie
1996
SUI
REISINGER Elisabeth
1996
AUT
FIORANO Jasmine
1995
ITA
DORSCH Patrizia
1994
GER
HAAKANSSON FERMBAECK Elsa
1998
SWE
BARGALLO Julia
1995
ESP
MIDALI Roberta
1994
ITA
NORBYE Kaja
1999
NOR
BLOMQVIST Lisa
1994
SWE
AJLEC Desiree
1996
SLO
EDSETH Marte Berg
1998
NOR
GRITSCH Franziska
1997
AUT
Did not finish 1st run
SAETHERENG Hannah
1999
NOR
KRYUKOVA Kristina
1997
RUS
CERUTTI Camille
1998
FRA
FREDRICSSON Evelina
1999
SWE
BREZOVNIK Sasa
1995
SLO
GIUNTI Marta
1997
ITA
LIVK Klara
1994
SLO
WILLIBALD Martina
1999
GER
ENGESET Eirin Linnea
1995
NOR
SCHEIB Julia
1998
AUT
KUFAAS Mariel
1999
NOR
DELLA MEA Lara
1999
ITA
HEIDER Michaela
1995
AUT
SLOKAR Andreja
1997
SLO
LUUKKO Nea
1996
FIN
MUTSCHLECHNER Julia
1997
GER
GASIENICA-DANIEL Maryna
1994
POL
AGNELLI Nicole
1992
ITA
Did not start 1st run