official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
VALENCIC Mitja
1978
SLO
1:48,87
9.00
2
MATT Mario
1979
AUT
+0.29
10.65
3
TREJBAL Filip
1985
CZE
+1.32
16.52
4
ZIMMERMANN Paul
1993
AUT
+2.37
22.50
5
CALOVINI Mathias
1992
AUT
+2.57
23.64
6
KRYZL Krystof
1986
CZE
+2.62
23.92
7
LENGAUER-STOCKNER Hannes
1993
AUT
+3.32
27.91
8
VRABLIK Martin
1982
CZE
+3.46
28.70
9
RASCHNER Dominik
1994
AUT
+4.35
33.77
10
KNAUSS Andreas
1990
AUT
+4.43
34.23
11
JENEWEIN Kevin
1993
AUT
+5.11
38.10
12
LADNER Marco
1996
AUT
+6.26
44.65
13
PERAUDO Ross
1992
AUS
+6.48
45.90
14
DUERAGER Matthaeus
1994
AUT
+6.51
46.07
15
FRANZ Werner Jun.
1994
AUT
+6.55
46.30
16
BINDERITSCH Bernhard
1994
AUT
+6.92
48.41
17
RAPOSO Charles
1996
GBR
+6.97
48.69
18
DANILOCHKIN Yuri
1991
BLR
+7.77
53.25
19
KOTZMANN Adam
1993
CZE
+8.06
54.90
20
TULUPOV Evgenij
1995
RUS
+9.15
61.11
21
COLOMBI Nicolo
1991
ITA
+9.20
61.39
22
GAUER Nico
1996
LIE
+9.33
62.13
23
PFIFFNER Marco
1994
LIE
+9.42
62.65
24
HUG Manuel
1996
LIE
+9.54
63.33
25
HACKER Pirmin
1996
AUT
+11.49
74.43
26
FENDER Laurin
1996
AUT
+12.62
80.87
27
TROPPER Niklas
1995
AUT
+13.43
85.48
28
HOCHHAUSER Dominik
1996
AUT
+17.82
110.48
29
BREITFUSS Gregor
1997
AUT
+18.02
111.62
30
TIMOFEEV Evgeniy
1994
KGZ
+27.51
165.67
31
RECHBERGER Paul
1997
AUT
+36.14
214.81
Did not finish 2nd run
TRELEVSKI Dmitry
1983
KGZ
OETTL REYES Manfred
1993
PER
NOCKER Clemens
1996
AUT
SUGAI Ryo
1991
JPN
SMOLENSKIY Anton
1995
RUS
MYAGKOV Fedor
1996
RUS
SCHIBLI Jack
1995
USA
KIENREICH Julian
1996
AUT
NOBER Kevin
1996
AUT
BORGNAES Christian
1996
AUT
HOFSTAEDTER Christoph
1995
AUT
ERLER Tobias
1995
AUT
PERTL Adrian
1996
AUT
PITTERLE Martin
1995
AUT
GRAF Mathias Elmar
1996
AUT
TESTA Andrea
1991
ITA
KAINER Helmut
1993
AUT
ROTA Nicola
1989
ITA
TRAXL Michael
1993
AUT
ROMANO Francesco
1991
ITA
GEORGIEV Georgi
1987
BUL
FALAT Matej
1993
SVK
ALAERTS Kai
1989
BEL
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
PLOIER Andreas
1997
AUT
MAYER Manuel
1997
AUT
ZUCCARINI Giulio
1997
ITA
MODESTI Matteo
1997
ITA
GIUNIPERO Edoardo
1997
ITA
PAYR Marco
1997
AUT
TRINKL Lukas
1997
AUT
KARL Simon
1994
AUT
TRELEVSKII Sergei
1989
KGZ
BOONSTRA Zico
1996
NED
MC MILLAN Patrick
1991
IRL
YUDZIN Viacheslau
1992
BLR
DAVIS George
1995
GBR
BAUMANN Clemens
1996
AUT
RASSER Guenther
1996
AUT
MARCHLER Thomas
1996
AUT
SCHWEIGER Sebastian
1996
AUT
RHOMBERG Adrian
1996
AUT
FEURSTEIN Patrick
1996
AUT
BREESE Ashley
1996
GBR
STUECKLBERGER Martin
1996
AUT
ZAECHLING Florian
1995
AUT
SILBERLEITHNER Andreas
1995
AUT
BONOU Nikos
1986
GRE
VOGLREITER Stephan
1995
AUT
NERSISYAN Arsen
1987
ARM
SHARIY Valentin
1995
RUS
KOGLER Tobias
1996
AUT
KAINZ Roland
1996
AUT
BABINSKY Stefan
1996
AUT
RICHTER Fabian
1994
AUT
DRACK Fabian
1995
AUT
EPSTEIN Jeremy
1995
USA
NEUREITER Patrick
1993
AUT
HILZINGER Alexander
1994
LIE
CHIAPPA Alberto
1992
ITA
ZEIRINGER Fabian
1996
AUT
USHAKOV Andrey
1995
RUS
TAKATS Tristan
1995
AUT
PREYMANN Clemens
1991
AUT
RAGGINGER Christian
1993
AUT
GEIER Gerald
1993
AUT
LEITGEB Richard
1994
AUT
GASPERIN Timi
1990
SLO
DAMIAN Johannes
1992
ITA
NUSHEV Georgi
1995
BUL
KARELLY Manuel
1993
AUT
HERBST Reinfried
1978
AUT
HOERL Wolfgang
1983
AUT
HETTEGGER Thomas
1994
AUT
CHONGAROV Nikola
1989
BUL
BREZNIK Jan
1993
SLO
Disqualified 1st run
Did not start 1st run