official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
VACCARI Hans
1996
ITA
1:24.64
10.21
2
ZINGERLE Hannes
1995
ITA
+0.80
17.02
3
ALLIOT LUGAZ Baptiste
1995
FRA
+0.91
17.95
4
BACHER Fabian
1993
ITA
+1.35
21.69
5
TESTA Andrea
1991
ITA
+1.49
22.88
6
RONCI Giordano
1992
ITA
+1.84
25.86
7
MENEGALLI Nicolo
1994
ITA
+1.85
25.95
8
SQUASSINO Andrea
1995
ITA
+2.56
31.99
9
BRIGNONE Davide
1993
ITA
+2.88
34.71
10
COLOMBI Nicolo
1991
ITA
+3.18
37.26
11
NIEMEYER Nicola
1994
SUI
+3.42
39.30
12
KATO Seigo
1998
JPN
+3.45
39.56
13
NARITA Hideyuki
1993
JPN
+3.59
40.75
14
VAGHI Matteo
1996
ITA
+3.74
42.02
15
RENNER Patrick
1995
ITA
+4.04
44.58
16
HYSKA Martin
1994
SVK
+4.06
44.75
17
POTH Robert
1997
GBR
+4.10
45.09
18
FRANZOSO Matteo
1999
ITA
+4.54
48.83
19
LAGIER Jeremie
1998
FRA
+4.64
49.68
20
BICOCCHI Matteo
1997
ITA
+4.74
50.53
21
GIULIANO Steven
1994
ITA
+4.85
51.47
22
TARANZANO Luca
1998
ITA
+4.97
52.49
23
AMIEZ Steven
1998
FRA
+5.32
55.47
24
MOLING Samuel
1998
ITA
+5.40
56.15
25
ROSSI Patrick
1996
ITA
+5.52
57.17
26
VAN LOON Patrick
1998
ITA
+5.66
58.36
27
PERATHONER Pauli
1999
ITA
+5.71
58.78
28
KREILHUBER Severin
1999
AUT
+5.94
60.74
29
FOREJTEK Filip
1997
CZE
+6.98
69.59
30
HABDAS Piotr
1998
POL
+7.09
70.52
31
GALDIOLO Francesco
1998
ITA
+7.23
71.71
32
VINTER Zak
1998
GBR
+7.76
76.22
33
SCALET Matteo
1998
ITA
+8.01
78.35
34
PRIELOZNY Matej
1997
SVK
+8.02
78.43
35
BORSBOOM Olaf
1995
NED
+8.44
82.01
36
NARDELLI Martin
1998
ITA
+8.80
85.07
37
JOHN Luca
1995
ESP
+9.51
91.11
38
MAZGUT Denis
1999
SVK
+10.35
98.25
39
ZAKURDAEV Igor
1987
KAZ
+10.68
101.06
40
BERNARDI Mattia
2000
ITA
+10.77
101.83
41
GIUNIPERO Edoardo
1997
ITA
+10.94
103.27
42
PIMENOV Taras
1984
KAZ
+12.58
117.22
43
MOEHRING Roy
1999
NED
+14.95
137.38
44
DANOV Sergey
1997
KAZ
+15.46
141.72
45
DE DECKER Yoeri
2000
BEL
+15.91
145.55
46
KRABSHUIS Noah
2000
NED
+17.15
156.10
47
GORDEEV Maksim
1995
KGZ
+36.72
322.57
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
HALASZ Dennis
1999
SVK
MOLIGNONI Kevin
1999
ITA
BICOCCHI Tommaso
1999
ITA
STAFFLER Juri
1999
ITA
PYJAS Pawel
1999
POL
BREESE Ashley
1996
GBR
IOZZELLI Davide
1999
ITA
TUAIRE Louis
1999
FRA
SERI Gianluca
1997
ITA
DE ZAN Diego
1999
ITA
MITTERRUTZNER Max
1998
ITA
CANINS Matteo
1998
ITA
MOSCHINI Lorenzo
1997
ITA
PADELLO Paolo
1997
ITA
SORIO Francesco
1997
ITA
BIASCI Marco
1997
ITA
ANGUITA Martin
1991
CHI
ARENE Martin
1996
FRA
KONO Kyosuke
1991
JPN
MAURBERGER Simon
1995
ITA
HOFER Alex
1994
ITA
BERNDT Ondrej
1988
CZE
BARUFFALDI Stefano
1992
ITA
NAKAMURA Shun
1995
JPN
Disqualified 1st run
Did not start 1st run