official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
MEISEN Bastian
1996
GER
1:40.42
32.32
2
THROM Benjamin
1996
USA
+0.35
35.84
3
MCCORMACK Declan
1999
CAN
+0.41
36.44
4
LILLEY Austin Michael
1998
USA
+0.43
36.64
5
STRAUCH Tucker
2000
USA
+0.47
37.05
5
KVENO Eirik Ranheim
2000
NOR
+0.47
37.05
5
BAILEY Axel
2001
USA
+0.47
37.05
8
HAUSSMANN Maximilian
2001
GER
+0.66
38.96
9
FINNE Carl
2001
NOR
+0.73
39.66
10
GOLDEN Christopher
2001
USA
+0.92
41.57
11
DIGANGI Harrison
2002
USA
+1.03
42.68
12
SOLBAKKEN Marius
1998
NOR
+1.05
42.88
13
WOOD Mackenzie
2002
CAN
+1.11
43.48
14
MCNAMARA Liam
1999
USA
+1.12
43.58
15
FRISK David
1997
SWE
+1.14
43.79
16
LANG Charlie
2000
USA
+1.22
44.59
17
COUGHLIN Patrick
2001
USA
+1.35
45.90
18
VAN VUUREN Arie
1997
GBR
+1.40
46.40
19
GENTILE Crowley
1998
USA
+1.47
47.10
20
MORGAN Oliver
2001
USA
+1.54
47.81
21
DESPRES Jack
1998
USA
+1.75
49.92
22
MORGAN Chauncey
1999
USA
+1.76
50.02
23
THORSBY Henrik
1998
NOR
+1.88
51.23
24
WRIGHT Spencer
1999
USA
+1.99
52.33
24
NODDINGS Max
2000
USA
+1.99
52.33
26
PHILLIPS Jordan
1998
CAN
+2.18
54.25
27
REYNOLDS Jake
2001
USA
+2.20
54.45
28
WAGNER Kalle
1997
USA
+2.27
55.15
29
PRICE Matthew
1999
USA
+2.33
55.75
30
BLANDFORD Kyle
2003
CAN
+2.58
58.27
31
KAGAN Kyle
2001
USA
+2.60
58.47
32
DEKKO Zachary
2000
USA
+2.61
58.57
33
LAZZARI Giovanni
1999
USA
+2.64
58.87
34
LYNCH Ian
2000
USA
+2.79
60.38
35
SIMMONS Zachary
2000
USA
+2.84
60.88
36
NERSNAES Peder
2000
NOR
+2.93
61.79
37
SMALLHOUSE Matthew
2001
USA
+3.01
62.59
38
MARTIN Max
2000
USA
+3.11
63.60
39
GUTSTEIN Trent
1998
USA
+3.13
63.80
40
FERRI Paul
1999
USA
+3.14
63.90
40
AUSTIN Matt
1999
USA
+3.14
63.90
42
WILSON Reed
2001
USA
+3.50
67.52
43
KORNYA William
2000
CAN
+3.61
68.63
44
FLANAGAN Gray
2001
USA
+3.79
70.44
45
SNYDER Bennett
2001
USA
+4.38
76.37
46
HILL Dawson
1999
CAN
+4.51
77.68
Did not qualify for 2nd run
CAREY Cameron
2000
USA
KRESS Colin
2003
CAN
SMITH Chesley
2001
USA
MCKIM Liam
1998
USA
RYAN Elliot
1999
USA
CHARLESTON Ben
2001
USA
HARRISON Daniel
2001
CAN
WIIK Maximillian
2002
NOR
SAMPSON Mitchell
2000
USA
SNYDER Will
1998
USA
HEJNA Ethan
1998
USA
REED Brooks
2002
USA
GALLAGHER Patrick
1998
USA
BRUNEAU-BOUCHARD William
1996
CAN
BRAYTON Hunter
1999
USA
Did not finish 2nd run
TEMERTZOGLOU Zachary
2001
CAN
KENOSH Tommy
2000
USA
SEGRE Sebastian
2003
USA
PARAZETTE Holden
2000
USA
UNDERHILL Robert
2000
USA
SKOGSTAD Peder
2002
NOR
BOCOCK Scott
2000
USA
HEDELIN Olof
1998
SWE
FUMEAUX Benoit
1999
SUI
GILLIS Robert
2000
USA
ALKIER Justin
1998
CAN
MACEDO Michel
1998
BRA
UNDERHILL Bradshaw
2000
USA
TEFRE Mathias
1999
NOR
Did not finish 1st run
HUSBAND Finn
2000
USA
MARSHALL Jared
2000
USA
HABIG Alex
1998
USA
KEARING Luke
2002
USA
VALADKA Aleksas
2003
CAN
MCNABB Alex
2002
USA
VILANDRIE Nevin
2002
USA
RYAN Matthew
2002
IRL
JONES Lawton
2003
USA
KEARING Henry
1998
USA
SELTZER Brian
1999
USA
JONES Crawford
1999
USA
PALCHAK Cole
2000
USA
HOFFMAN Thomas
2002
AUS
LINDSTOEL Joachim Jagge
1997
NOR
WATSON Hunter
1999
CAN