official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
MEISSL Christoph
2000
AUT
1:26.59
24.66
2
RUELAND Simon
1997
AUT
+0.57
29.47
3
PRAMSTALLER Kilian
2002
AUT
+0.67
30.31
4
STURM Joshua
2001
AUT
+0.87
31.99
5
SZOLLOS Barnabas
1998
ISR
+1.00
33.09
6
NARITA Hideyuki
1993
JPN
+1.62
38.32
7
HOFFMANN Philip
2002
AUT
+1.67
38.74
8
AIHARA Shiro
2001
JPN
+1.80
39.83
9
FROST Roman
1999
GER
+2.30
44.05
10
STARK Florian
2001
AUT
+2.31
44.13
11
MARKSTEINER Felix
2002
AUT
+2.48
45.57
12
GARTNER Anze
2001
SLO
+3.05
50.37
13
SKAARDAL Niklas
2002
AUT
+3.36
52.99
14
LJUTIC Tvrtko
2002
CRO
+3.57
54.76
15
PFURTSCHELLER David
2001
AUT
+3.80
56.70
16
VINTER Owen
2001
GBR
+3.90
57.54
17
HEINE Oscar
2003
AUT
+4.38
61.59
18
RETTENWANDER Clemens
2004
AUT
+4.87
65.72
19
MUIGG Manuel
2004
AUT
+5.41
70.27
20
HARASAWA Kotaro
2004
JPN
+6.86
82.49
21
TSCHEMERNJAK Lito
2005
AUT
+11.63
122.71
22
PILZ Finn-Pirmin
2005
AUT
+11.73
123.55
23
MUELLER Florian
2005
AUT
+12.72
131.90
24
MARC Antoine
2002
SUI
+13.16
135.61
25
GAO Qun
1996
CHN
+15.50
155.33
26
XU Mingfu
1997
CHN
+16.55
164.19
27
BARON Simon
2005
USA
+17.18
169.50
28
WANG Jisen
1996
CHN
+17.65
173.46
29
GRUBMUELLER Moritz
2005
AUT
+18.49
180.54
30
SUN Xinmiao
2004
CHN
+19.45
188.63
31
ZHANG Yangming
1994
CHN
+23.27
220.84
32
BUSENLECHNER Tim
2005
AUT
+24.60
232.05
33
OKIE Knight
2005
USA
+25.85
242.59
Did not finish 2nd run
AUBERT SERRACANTA Aleix
2005
ESP
RICHARDS Benjamin
2005
USA
GARSTENAUER Melvin
2005
AUT
HINE Ethan
2004
USA
OPMANIS Lauris
2001
LAT
FUEREDER Daniel
2003
AUT
KRELJ Rozle
2002
SLO
ZUPAN ORESKOVIC Ziga
2003
SLO
STRAUSS Florian
2004
AUT
URY Balint
2003
HUN
KARAVASILI Leonidas
1999
GBR
TOMII Taiga
1998
JPN
LUIK Juhan
1997
EST
BLOM Morris
2000
SUI
SEIDLER Ralph
2002
AUT
GREBER Jakob
2003
AUT
FEURSTEIN Lukas
2001
AUT
OBERHAMBERGER Simon
2000
AUT
DORNER Thomas
1998
AUT
GSTREIN Nicolas
2002
AUT
Did not finish 1st run
ANTENSTEINER Tobias
2004
AUT
HEKKING Landon
2005
USA
KRISTAN Nico
2005
AUT
AMPFERTHALER Manuel
2005
AUT
CARUSO Michael
2005
USA
LAIREITER Christoph
2005
AUT
KLINGLMAYR Lorenz
2005
AUT
STOEGER Hannes
2005
AUT
VORDERDERFLER Paul
2005
AUT
NEEVES Benjamin
2003
USA
KETTENHUBER Gregor
2004
AUT
HEUVEL VAN DEN Kaj
2002
NED
ZIERHOFER Robin
2004
AUT
JACOBI Jake
2004
USA
KELLEHER John
2004
USA
STEINER Samuel
2003
AUT
FOSSLAND Warner
2001
USA
USTA Berkin
2000
TUR
WEINHAEUPL Nico
2003
AUT
ZUPANCIC Filip
2004
SLO
JAPHARIDZE Soso
1996
GEO
JAGERSBERGER Sebastian
2004
AUT
TUKHTAEV Komiljon
1997
UZB
KAUFMANN Christian
2004
AUT
POELL Christoph
2003
AUT
KUCERA Josef
2004
AUT
SCHAIDREITER Stefan
2004
AUT
STOJANOVIC Rok
2002
SLO
KAISER Manuel
2003
AUT
JEVREMOVIC Raso
1998
SRB
WAGNER Paul
2004
AUT
KLAMMER Fabian
2002
AUT
GAGLIANO David
2001
AUT
FEISS Kilian
2002
SUI
LEGGETT Connor
2000
AUS
GUIGONNET Ed
2001
GBR
ENDSTRASSER Felix
2003
AUT
EISNER Jakob
2003
AUT
TABERNIG Nicolas
2003
AUT
MEISEN Adrian
1997
GER
TRSAN Tim
2001
SLO
OPMANIS Elvis
1997
LAT
GUEM Franz
2001
AUT
HROVATH David
2002
AUT
ROHRMOSER Lucas
2002
AUT
ADAMS Jack
1998
NZL
ZWISCHENBRUGGER Noel
2001
AUT
DYRBYE Casper
1996
DEN
MAES Sam
1998
BEL
SZOLLOS Benjamin
1996
ISR
PASSRUGGER Lukas
2001
AUT
WALCH Fabio
2003
AUT
HERRMANN Luc
2000
SUI
GRUENENWALD Matthias
1999
SUI
JARVIKARE Niklas
1999
FIN
OHKOSHI Ryunosuke
1988
JPN
POTH Robert
1997
GBR
WITTE Linus
2001
GER
DORNAUER Armin
2000
AUT
Disqualified 1st run
Did not start 1st run