official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
BUFFET Robin
1991
FRA
1:23.11
12.64
2
REYMOND Marco
1994
SUI
+0.10
13.51
3
PIOLAINE Simon
1997
FRA
+0.29
15.15
4
BIANCHINI Augustin
2000
FRA
+0.61
17.92
5
NOEL Clement
1997
FRA
+0.71
18.79
6
ANGUENOT Leo
1998
FRA
+1.21
23.12
7
LORIOT Florian
1998
FRA
+1.23
23.30
8
BAUDIN Loic
1997
FRA
+1.27
23.64
9
COLTIER Alexandre
1996
FRA
+1.35
24.34
10
GALEOTTI Greg
1992
FRA
+1.38
24.60
11
LELEU Theo
1992
FRA
+1.52
25.81
12
KIPPEL Dionys
1998
SUI
+1.84
28.58
13
SILVESTRE Baptiste
1998
FRA
+2.23
31.96
14
LOPEZ Theo
2000
FRA
+2.33
32.83
15
SCHMITT Thomas
1999
FRA
+2.53
34.56
16
OEHRLI Joel
1998
SUI
+2.72
36.20
17
PICCARD Daron
1996
FRA
+3.19
40.28
18
BAUR Jules
2001
FRA
+3.21
40.45
19
BANFI Pablo
2001
FRA
+3.26
40.88
20
FALGOUX Remy
1996
FRA
+3.86
46.08
21
MOLLARD Leo
2000
FRA
+4.05
47.73
22
CENERELLI Enzo
2000
FRA
+4.10
48.16
23
FAVRE Guerlain
2000
FRA
+4.27
49.63
24
LARDON Thomas
2001
FRA
+4.98
55.78
25
REYNAUD Bastien
1998
FRA
+5.10
56.82
26
BARRACHIN Emile
1999
FRA
+5.67
61.76
27
PINTURAULT Cedric
2000
FRA
+6.13
65.75
28
PAOLY Thibault
1998
FRA
+6.50
68.95
29
ZINANT Eliot
2001
FRA
+6.93
72.68
30
HORELLOU Maxence
2001
FRA
+7.20
75.02
31
MIQUEL Theo
1998
FRA
+7.21
75.10
32
BLANC Gaspard
2000
FRA
+7.22
75.19
33
ROMANET PERROUX Julien
1999
FRA
+7.28
75.71
34
HAUTEVILLE Mathis
2001
FRA
+7.78
80.04
35
GURI Robin
2000
FRA
+7.81
80.30
36
DUCROS Leo
2001
FRA
+8.42
85.58
37
CHERRY Thomas
1996
GBR
+8.68
87.84
38
KIPPEL Steve
2000
SUI
+9.22
92.51
39
ROSSET Pierre Sylvain
2001
FRA
+9.65
96.24
40
JEAN Nathanael
2001
FRA
+10.68
105.16
41
BETHENOD Thibauld
2000
FRA
+10.71
105.42
42
BEDAT Julien
2000
SUI
+10.78
106.03
43
JAQUET Paul
2000
SUI
+12.01
116.69
44
PASINI Victor
2001
FRA
+13.18
126.82
45
TOUCHE Remi
2001
FRA
+13.50
129.59
46
BARRIOL Thibaut
2001
FRA
+14.06
134.44
47
TARANTELLI Uberto
2000
GBR
+17.81
166.93
Did not finish 2nd run
DELECLUSE Theo
2001
FRA
DEBONS Robin
2000
SUI
VUARAND Enzo
2000
FRA
DE GALBERT Arnaud
2000
FRA
MOY Loup
2001
FRA
SCHARAPAN Jules
1995
FRA
DELALE Matteo
2001
FRA
GIRAUD Victor
2000
FRA
NILSEN Didrik Langmoen
1996
NOR
BAMERT Robin
1998
FRA
THORSBY Henrik
1998
NOR
NORAZ Tony
2000
FRA
SALERNO Hugo
1995
FRA
LEKAENE Sacha
1998
FRA
RASSAT Paco
1998
FRA
BIRAN Itamar
1998
ISR
CASTELLON Rudy
1994
FRA
LETITRE Theo
1997
FRA
BOISSET Arnaud
1998
SUI
FAVROT Thibaut
1994
FRA
LAGIER Jeremie
1998
FRA
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
MURRIS Jeremy
2001
FRA
BURKHART Benjamin
2000
SUI
TAKADA Seitaro
1999
JPN
KAWATO Hiroki
1999
JPN
PEDRINI Matteo
2001
FRA
PIGNON William
2001
FRA
JULLIEN Guillaume
2001
FRA
JAY Alexis
2000
FRA
BARTHELEMY Remi
1999
FRA
PICCININI Guillaume
2000
FRA
TAKADA Shunnosuke
2001
JPN
VAINER Flynn
2000
FRA
VALLATI Florian
1999
FRA
PASQUIER Thomas
2000
FRA
PICCARD Eliott
2000
FRA
DE GALBERT Antoine
1998
FRA
FROELAND Haakon Isaksen
1996
NOR
HAUGLAND Kristoffer
1996
NOR
BOULANGER Alexis
1994
FRA
GUILLOT Clement
1999
FRA
CHAUVET Jeremy
1999
FRA
DESGRIPPES Hugo
2000
FRA
POGNEAUX Matteo
2000
FRA
AMIEZ Steven
1998
FRA
GUILLOT Victor
1996
FRA
Disqualified 1st run