official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
SALERNO Hugo
1995
FRA
1:27.42
37.45
2
CENERELLI Enzo
2000
FRA
+0.04
37.78
3
WORRELL Zane
2001
USA
+1.38
48.82
4
GURI Robin
2000
FRA
+2.15
55.16
5
VAINER Flynn
2000
FRA
+2.19
55.49
6
PALLANDRE Emile
1999
FRA
+2.44
57.55
7
LAPLAGNE Thomas
1999
FRA
+2.55
58.45
8
DENAT Jeremy
1996
PER
+2.81
60.59
9
REILLER Antonin
1999
FRA
+3.00
62.16
10
LAHAYE Eric
1999
BEL
+3.11
63.06
11
PIGNON William
2001
FRA
+3.13
63.23
12
BETHENOD Thibauld
2000
FRA
+3.24
64.13
13
CALZATI Andrea
1999
ITA
+3.39
65.37
14
FREYDIER Mahe
2001
FRA
+3.45
65.86
15
JOUNIAUX Mathis
2000
FRA
+3.51
66.36
16
FARREN Rory
1998
GBR
+3.61
67.18
17
RIVES Louis
2001
FRA
+3.66
67.59
18
BRISSEAU Antoine
2001
FRA
+3.98
70.23
19
LIORE Matteo
1998
ITA
+4.13
71.47
20
SCHARAPAN Jules
1995
FRA
+4.94
78.14
21
MAZIERE Arthur
2001
FRA
+5.22
80.44
22
RICHARD Aurelien
2001
FRA
+5.77
84.97
23
SAINT JOURS Louis
2000
FRA
+6.72
92.80
24
MOUGEL Louis
2001
FRA
+7.19
96.67
25
HUGUE Thomas
2001
FRA
+7.86
102.19
26
MANAS Raphael
2000
FRA
+8.32
105.97
27
HOYAU Baptiste
2001
FRA
+8.65
108.69
28
GAUTHIER Romain
2000
FRA
+8.75
109.52
29
FRACHEBOUD Bastien
1999
SUI
+9.37
114.62
30
GAUTHIER Axel
2001
FRA
+9.52
115.86
31
BORTOLOTTI Alexandre
2001
FRA
+11.62
133.15
32
BERNADOU Maxime
2001
FRA
+13.21
146.25
33
BOUDY Julien
2001
FRA
+13.26
146.66
34
PAGES Matteo
2001
FRA
+14.43
156.30
35
PAN Petr
1966
CZE
+14.71
158.60
36
COLLET Leo
2001
SUI
+17.74
183.56
37
PANDOLFI Joaquin
2001
ARG
+21.02
210.57
Did not finish 2nd run
MERCK Terry
2001
FRA
CHAMAYOU Lucas
1995
FRA
BOUCHET Lucas
2001
FRA
BROUCHOUD Arnaud
2001
FRA
CANCE Hugo
2001
FRA
ROBERTSON Ewan
2001
GBR
SEYLLER Victor
2000
FRA
DELEVAL Killian
2001
FRA
SANDRA Baptiste
2000
FRA
ACHARD LOMBARD Jeremy
2000
FRA
PELLEGRIN Emeryc
2000
FRA
LE ROY Tristan
2001
FRA
JAUFFRET Benjamin
2000
FRA
KURE GRIMM Theo
1999
JPN
GORLET Theodore
2001
FRA
DOYLE Jake
2001
GBR
CASSOLINI Pietro
1999
ITA
JULLIEN Guillaume
2001
FRA
VAUGHTON Max
1999
GBR
HOKSBERGEN Sam
1997
NED
PAOLY Thibault
1998
FRA
KEJVAL Martin
1995
CZE
TRIBOTE Axel
1996
FRA
DE GALBERT Antoine
1998
FRA
PINTURAULT Cedric
2000
FRA
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
BATMALE Theo
2001
FRA
MARCHAND ARVIER Theophile
2000
FRA
RILEY Mitchell
2001
AUS
GAMBA Victor
2000
FRA
CHARPENTIER Florent
2001
FRA
LOWE Jordan
1998
FRA
GRIMAUD Elliot
2000
FRA
DELMAS Robin
2001
FRA
SCHUWER Pierre
2001
FRA
CHEVRAT Arthur
2001
FRA
HUDSON Tom
2001
GBR
NOVO Francesco
2001
ITA
RICHALET CHAUDEUR Theo
2000
FRA
MICHAUD Bastien
1999
FRA
CHAPMAN Lloyd
1999
GBR
SERRA Leonardo
2001
ITA
FINANCE Edgar
2001
FRA
GUIGONNET Edouard
2001
FRA
WILLEMS Armin
1996
NED
CALCAVECCHIA Alexis
1997
FRA
VALLON Enzo
2000
FRA
SIMOND Vincent
2000
FRA
CHRISTEY David
1999
GBR
DECORY Victor
2001
FRA
VANDENAMEELE Theo
1999
FRA
CHERRY Thomas
1996
GBR
WILLEMS Bjoern
1996
NED
MOY Loup
2001
FRA
BARTHELEMY Remi
1999
FRA
COMETTA Patrick
1996
SUI
DE GALBERT Arnaud
2000
FRA
DELOURME Julien
2000
FRA
MIDAVAINE LAROUQUIE Quentin
1996
FRA
LAMON Leo
1996
BEL
BIRAN Itamar
1998
ISR
AREGGER Silvan
1996
SUI
BOULANGER Alexis
1994
FRA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run