official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
LUUKKO Max
1994
FIN
1:21.04
31.29
2
VAHAPASSI Oskari
1994
FIN
+0.38
34.20
3
MOYNIHAN Nicholas
1994
GBR
+1.39
41.92
4
PERAUDO Ross
1992
AUS
+1.48
42.61
5
KUUKKA Justus
1994
FIN
+1.76
44.75
6
MITTELHOLZER Andreas
1992
SUI
+2.15
47.74
7
PONS Alex
1995
ESP
+2.42
49.80
8
COULET Gabriel
1994
FRA
+2.83
52.94
9
ZOGG Tim
1994
SUI
+3.29
56.46
10
KIENREICH Julian
1996
AUT
+3.63
59.06
11
CANAL Roger
1993
SUI
+3.97
61.66
12
BERTRAN Adria
1995
ESP
+4.00
61.89
13
VOEGELI Fabio
1994
SUI
+4.44
65.26
14
CONFORTOLA Matteo
1995
ITA
+4.45
65.33
15
BABICKI Pawel
1994
POL
+4.61
66.56
16
PELOSI Federico
1995
ITA
+4.67
67.02
17
ETXEZARRETA Adur
1996
ESP
+4.72
67.40
18
THOMPSON Matthew
1993
GBR
+5.13
70.54
19
PENTTALA Olli
1995
FIN
+5.57
73.90
19
APRAIZ Alvaro
1992
ESP
+5.57
73.90
21
PLOZZA Moreno
1994
SUI
+5.90
76.43
22
KLOTZ Helmut
1994
ITA
+6.63
82.01
23
VIRKKULA Santeri
1996
FIN
+6.91
84.16
24
PANCUR Luka
1995
SLO
+7.26
86.83
25
BREESE Ashley
1996
GBR
+7.70
90.20
26
LERCHEGGER Christian
1995
ITA
+7.71
90.28
27
GLASGOW Peter
1994
GBR
+8.09
93.18
28
MARTELLI Diego
1993
SUI
+10.02
107.95
28
KRAHELSKI Oliver
1996
GBR
+10.02
107.95
30
RYAN Euan
1993
GBR
+10.25
109.71
31
JODOIN Jean-Philipp
1995
CAN
+11.95
122.71
32
GOLDSWORTHY Richard
1995
GBR
+13.26
132.74
33
SIRK Miha
1995
SLO
+14.62
143.14
34
SPRECHER Michael
1996
SUI
+15.39
149.03
35
TODD-SAUNDERS Samuel
1996
GBR
+15.74
151.71
36
MARTIN Matthew
1995
GBR
+19.99
184.22
37
ASQUITH Max
1996
GBR
+20.46
187.82
38
DERU Josh
1996
GBR
+20.74
189.96
39
TAYLOR Ross
1995
GBR
+21.49
195.70
40
RIGBY Jack
1995
GBR
+21.81
198.15
41
HENDERSON Tom
1996
GBR
+22.11
200.44
42
FARR Oliver
1995
GBR
+22.85
206.10
43
DANNATT Timothy
1994
GBR
+25.51
226.46
44
DYWILI Tsotane
1992
RSA
+26.84
236.63
45
BISHOP Angus
1995
GBR
+33.50
287.58
46
GILKINSON Jake
1995
GBR
+37.08
314.97
47
MOONEY John Dean
1996
GBR
+37.47
317.96
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
LARBY Tom
1994
GBR
BALGERA Matteo
1996
ITA
MACWILLIAMS David
1996
GBR
SPEELMAN Sive
1995
RSA
MARKOV Dmitriy
1995
KAZ
GARVIE Scott
1996
GBR
EATON Oliver
1996
GBR
DICKSON Graham
1996
GBR
JENSEN Christian
1995
GBR
FLUCK Benjamin
1996
GBR
VITALINI Alessio
1995
ITA
BUCHWISER Lawrence
1995
GBR
GASPERI Giacomo
1995
ITA
SHCHERBAKOVSKIY Igor
1996
RUS
WILLIS Robbie
1996
GBR
HEER Matthaus
1993
POL
DAVIS George
1995
GBR
CARRERO Fernando
1996
ESP
KOSTROV Alexandr
1994
KAZ
MORRISON Jo
1992
GBR
PRICE Graeme
1995
GBR
NORRIS Kieran
1995
GBR
RODRIGUEZ Ignacio
1996
ESP
EDER Roman
1996
ITA
RICHARDSON Charles William
1992
GBR
HENDERSON Paul
1995
GBR
WHITE Thomas
1992
GBR
LEWIS Barney
1995
GBR
KALYUZHNOV Nikita
1994
KAZ
MCWHIRTER Scott
1992
GBR
BELLINI Nicholas
1994
ITA
RANTALA Aleksi
1995
FIN
KAVCIC Jani
1996
SLO
NIEMELA Arttu
1994
FIN
Disqualified 1st run
Did not start 1st run