official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
POPOTNIG Juergen
1975
AUT
1:13,07
48.70
2
KROPF Peter
1975
AUT
+0.58
53.22
3
LUSSNIG Stefan
1977
AUT
+1.47
60.17
4
NEMEC Jan
1976
CZE
+2.27
66.41
5
MELLMER Johannes
1983
AUT
+2.73
70.00
6
PIZZOLOTTO David
1979
ITA
+3.57
76.55
7
ASSINGER Roland
1973
AUT
+3.77
78.11
8
FRUEHWIRTH Florian
1981
AUT
+4.20
81.46
9
SCHWAIGER Thomas
1974
AUT
+4.30
82.24
10
BERNHARD Christian
1976
AUT
+4.85
86.53
11
ADOLPH Oliver
1984
GER
+5.15
88.87
12
WHITE Duncan
1984
GBR
+5.77
93.71
13
STOCKER Michael
1983
AUT
+6.28
97.69
14
SOELKNER Christoph
1985
AUT
+6.34
98.16
15
OLBERT Dominik
1985
AUT
+6.37
98.39
16
PICHLER Roland
1988
AUT
+6.38
98.47
17
MOSER Peter
1988
AUT
+6.70
100.96
18
LEITNER Philipp
1984
AUT
+7.47
106.97
19
BISCHOF Franz
1986
AUT
+7.50
107.21
20
MAUBET Jonathan
1986
FRA
+7.94
110.64
21
RODLHOFER Stefan
1988
AUT
+8.12
112.04
22
BRUCE Jas
1986
GBR
+8.69
116.49
23
DUMONT FILLON Jeremy
1986
FRA
+9.12
119.84
24
GEIGER Christian
1988
AUS
+9.25
120.86
25
BARTA Csaba
1973
HUN
+9.85
125.54
26
MORELLI Nicolo
1984
ITA
+10.53
130.84
27
KRENDELSBERGER Peter
1988
AUT
+10.75
132.56
28
HRINKOW Dominik
1988
AUT
+10.79
132.87
29
BENE Marton
1986
HUN
+10.86
133.42
30
GIFFINGER Peter
1978
AUT
+10.88
133.57
31
RIVIERE Corentin
1987
FRA
+11.38
137.47
32
HACKL Nikolaus
1983
AUT
+11.43
137.86
33
TIPPELREITHER Matthias
1988
AUT
+11.68
139.81
34
SEYSS Alexander
1985
AUT
+12.01
142.39
35
SCHMIED Josef
1988
AUT
+12.14
143.40
36
TIFFNER Maximilian
1987
AUT
+13.99
157.83
37
GRUNDNER Dominik
1988
AUT
+15.09
166.41
38
VON HOHENLOHE Hubertus
1959
MEX
+15.26
167.74
39
BENKOE Alpar
1982
HUN
+15.90
172.73
40
OBERMEIER Michael
1987
GER
+16.28
175.70
41
FUMEI Giacomo
1986
ITA
+16.32
176.01
42
SCHEUERER Thomas
1987
AUT
+17.45
184.82
43
SALMINGER Stefan
1988
AUT
+18.77
195.12
44
GLUECK Gerarld
1954
AUT
+25.25
245.67
Did not finish 2nd run
ERLANDSSON Kim-Andreas
1988
AUT
REISENBERGER Paul
1976
AUT
GIFFINGER Matthias
1979
AUT
KOENIG Christoph
1988
AUT
PERIOT Frederic
1986
FRA
TETIVA Bohdan
1972
CZE
PIRKEBNER Walter
1988
AUT
GIFFINGER Lukas
1985
AUT
GERMANN Julien
1985
FRA
ENZENHOFER David
1986
AUT
BRUN Julien
1984
FRA
BURKWALD Joseph
1985
USA
KALTENBRUNNER Thomas
1982
AUT
MOESER Franz
1983
AUT
HALLER Jens
1981
GER
CIAGUNS Ivars
1977
LAT
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
LATTACHER Hannes
1987
AUT
LANGGARTNER Rene
1988
AUT
RAPP Andre
1988
AUT
JAEGER Richard
1988
AUT
BECSVARDI Balazs
1979
HUN
DAXNER Christian
1988
AUT
GRUENWALD Dominic
1987
AUT
WALCHER Armin
1987
AUT
STARK Marton
1988
HUN
SALMINI Carlo
1976
ITA
MUELLER Florian
1983
GER
VACULIK David
1987
CZE
FERSTL Franz
1976
GER
CARRARO Paolo Enrico
1984
ITA
GAUTHIER Christophe
1984
FRA
BAUER Guenther
1982
AUT
MORTON Kenneth
1986
GBR
REWT Benjamin
1984
GBR
SECK Leyti
1981
SEN
CHMELAR Lukas
1987
CZE
WIRNSBERGER Thomas
1967
AUT
POMBERGER Thomas
1985
AUT
GALSTER Nico
1982
GER
SCHMID Ludwig
1983
GER
SCHMOELZ Markus
1981
AUT
PANDOLFO Riccardo
1984
ITA
SCHAFFERER Marco Johan
1984
BIH
WIELTSCHNIG Silvio
1973
AUT
KRAMER Michael ll
1982
AUT
SCHATZL Lukas
1986
AUT
CERUTTI Arnaud
1986
FRA
CSAICSICH Gregor
1985
AUT
TUCEK Tomas
1975
CZE
BRUNNER Manuel
1981
GRN
Disqualified 1st run