official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
MEISEN Bastian
1996
GER
1:45.23
25.78
2
LANZINGER Christoph
1995
AUT
+0.49
29.13
3
BAYER Alexander
1995
GER
+0.55
29.54
4
OSTERHAMMER Michael
1995
GER
+0.82
31.39
5
KOEHLER Joel
1997
GER
+2.59
43.50
6
DORSCH Ferdinand
1997
GER
+2.80
44.94
7
MEISEN Adrian
1997
GER
+3.36
48.77
8
DORN Carlo
1998
GER
+3.42
49.18
9
KREUZWIESER Andreas
1994
AUT
+3.96
52.87
10
BREU Raffael
1994
GER
+3.98
53.01
11
REISSNER David
1994
AUT
+4.00
53.15
12
SCHWEIGHOFER Quirin
1997
GER
+4.02
53.29
13
HEINZMANN Simon
1995
SUI
+4.42
56.02
14
MARXER Silvan
1998
LIE
+4.46
56.30
15
BOLSINGER Nico
1994
GER
+5.31
62.11
16
LINDNER Nico
1996
GER
+7.06
74.09
17
SCHAAF Djordy
1998
NED
+7.90
79.83
18
GRAMMEL Anton
1998
GER
+8.05
80.86
19
FELBINGER Moritz
1998
GER
+8.07
81.00
20
GOLA Fabian
1998
SUI
+8.09
81.13
21
OCHSNER Cedric
1998
SUI
+9.53
90.99
22
KUCERA Leon
1997
GER
+9.62
91.60
23
ABEGG Aldo
1998
SUI
+10.76
99.40
24
MEITINGER Markus
1998
GER
+13.64
119.11
25
WILLIS Robbie
1996
GBR
+14.30
123.62
26
BERGMANN Johannes
1998
GER
+14.39
124.24
27
SIEGMUND Tim
1998
GER
+14.47
124.79
28
BASTIAENS Jorn
1993
BEL
+19.50
159.20
Did not finish 2nd run
SCHMID Philipp
1997
GER
JAEGER Lucas
1998
GER
HOELZL Valentin
1997
GER
MERKT Hannes
1997
GER
STECHL Christoph
1998
GER
NANTSCHEV Simon
1998
GER
ZUCKERSTAETTER Thomas
1997
AUT
HOEK Matthijs
1997
NED
SCHELLMANN Moritz
1997
AUT
KADERAVEK David
1993
GER
PFOEDERL Thomas
1997
GER
KAWASAKI Koremasa
1997
JPN
SCHMID Tobias
1997
GER
KUHNLE Yannick
1998
GER
DEMATTIO Sion
1998
GER
HOCK Kevin
1998
GER
JUTZ Tobias
1995
GER
MERG Johannes
1986
GER
TONEATTI Michael
1993
SUI
PFLUG Florian
1996
AUT
HERZOG Michael
1996
GER
JOCHER Simon
1996
GER
RHOMBERG Adrian
1996
AUT
ZELLER Yannik
1996
GER
NORYS Frederik
1996
GER
WINKELHORST Steffan
1992
NED
GRUBER Christian
1993
GER
KRAHNERT Lucas
1995
GER
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
HUBER Maximilian
1996
GER
GEIGER Yannic
1998
GER
BODE Ronny
1980
GER
KAELIN Dominic
1998
SUI
DICK Philipp
1998
GER
BUTSCH Michael
1996
GER
DICK Alexander
1994
GER
TIMPANO Federico
1993
ITA
KOCH Tobias
1995
GER
ENGELS Simon
1998
GER
PELTOLA Olli
1998
FIN
BETZ Valentin
1998
GER
SCHLICHTNER Florian
1998
GER
DAUMANN Jan
1997
GER
LEBER Bjoern
1997
GER
ZULEEG Philipp
1994
GER
MUELLER Nico
1997
GER
LOIPETSSPERGER Felix
1997
GER
TIMPANO Leonardo
1993
ITA
PFOEDERL Nikolaus
1998
GER
PAHLETEG Joel
1996
GER
WIDL Maximilian
1995
GER
ROTKAMM Urs
1997
GER
RAUCHFUSS Fabian
1998
GER
BACHSLEITNER Niklas
1996
GER
SCHMUCK Veit
1997
GER
KAINZ Roland
1996
AUT
CONEDERA Mattia
1991
ITA
FRITZ Hannes
1995
GER
KOLB Leopold
1997
GER
RASSER Guenther
1996
AUT
BAUR Tobias
1997
GER
OBERNOSTERER Daniel
1992
AUT
SHCHERBAKOVSKIY Igor
1996
RUS
WINKLER Manuel
1995
AUT
DORNER Thomas
1998
AUT
SCHULHOFER Benjamin
1996
AUT
ERTL Nikolaus
1995
GER
KREILINGER Markus
1996
GER
ALAERTS Xan
1992
BEL
ERLER Tobias
1995
AUT
DICK Lukas
1996
GER
SENDLHOFER Lukas
1996
AUT
POLINKOVSKIY Viktor
1993
RUS
HILZINGER Alexander
1994
LIE
Disqualified 1st run
Did not start 1st run