official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
GARDET Benjamin
1986
BEL
1:29.67
15.41
2
MCNEALUS Andrew
1990
USA
+0.01
15.48
3
ZRNCIC-DIM Natko
1986
CRO
+0.02
15.55
4
CARRERAS Pol
1990
ESP
+1.58
26.33
5
WOOLSON Thomas
1993
USA
+2.40
32.00
6
KUTLIK Matej
1991
SVK
+4.44
46.11
7
ULYANOV Dmitrij
1983
RUS
+4.52
46.66
8
BENIAIDZE Alex
1991
GEO
+4.60
47.22
9
LAMHAMEDI Adam
1995
MAR
+4.64
47.49
10
SYKARAS Kostas
1984
GRE
+5.22
51.50
11
NORRIS Kieran
1995
GBR
+6.25
58.62
11
BIRKNER DE MIGUEL Tomas
1997
ARG
+6.25
58.62
13
KOVBASNYUK Ivan
1993
UKR
+6.28
58.83
14
VALCAREGGI Massimiliano
1995
GRE
+6.38
59.52
15
BAGGIO Max
1995
GBR
+6.50
60.35
16
ECHEVERRIA Jose Tomas
1992
CHI
+6.57
60.84
17
PRIELOZNY Matej
1997
SVK
+6.60
61.04
18
BIRKNER KETELHOHN Santos Raul
1996
ARG
+6.71
61.80
19
PAK Artem
1995
RUS
+6.96
63.53
20
LATTANZIO Franco
1997
ARG
+9.51
81.16
21
DAVIES Oliver
1997
GBR
+14.43
115.18
22
SAMSING Hans
1996
CHI
+16.00
126.04
23
LAMHAMEDI Sami
1997
MAR
+17.65
137.45
24
BANADOS Alejandro
1997
CHI
+18.06
140.28
25
MACEDO Tobias
1996
BRA
+19.19
148.09
26
VENEZIAN Eduardo
1995
CHI
+22.91
173.82
27
VENEZIAN Lorenzo
1997
CHI
+26.31
197.32
Did not qualify for 2nd run
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
ALLIENDE Juan Ignacio
1997
CHI
FERNANDEZ Joaquin
1997
CHI
NOBRE Francisco
1997
BRA
VON APPEN Sven
1997
CHI
ARZE Ivan
1995
CHI
FANTUZZI Gonzalo
1996
CHI
MARQUEZ DE LA PLATA Alfonso
1996
CHI
PFINGSTHORN Pedro
1996
CHI
QUIROGA Gonzalo
1996
CHI
HURTADO Diego
1996
CHI
WILLIS Robbie
1996
GBR
MELERO Joaquin
1997
CHI
OPPLIGER Lucas
1996
CHI
FIGUEROA Andres
1996
CHI
SAMSING Ian
1996
CHI
ZAVECKAS Rokas
1996
LTU
BELVIS Juan Ignacio
1996
ARG
VANZON-BORWICK Jackson
1995
USA
HENDERSON Paul
1995
GBR
RABANSER Alexander
1993
ITA
BEGOR Cortland
1995
USA
SZEPESI Bertold
1990
HUN
RODE Roberts
1987
LAT
DUKE William
1995
ARG
CARVALLO Benjamin
1991
CHI
FREEMAN CRESPO Ignacio
1992
ARG
CLARO Eugenio
1993
CHI
BULLEN Robert
1989
GBR
BONEWALD Geoffrey
1991
USA
BIRKNER KETELHOHN Jorge F.
1990
ARG
GRAND Guillaume
1992
FRA
RAPOSO Charles
1996
GBR
SIMARI BIRKNER Cristian Javier
1980
ARG
TISSOT Maxime
1986
FRA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run
ALATTYANI Adam
1996
HUN
ZINA Sam
1996
LIB
ABELLA Cantin
1995
FRA
VELASCO Eugenio
1996
CHI
CLEMENT Benjamin
1995
CHI
TISSOT Fabien
1992
FRA
VITIELLO Juan Jose
1996
ARG
SPANGLER Peter
1995
USA
RIVARA Tomas
1995
ARG
ABRAM Alessandro
1996
ITA
QUEIROLO Wyatt
1996
USA
MAALOEY Espen
1995
NOR
FERRI Michael
1994
USA
FERRI James
1996
USA
BURCIN Kyle
1995
USA