official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
LYSDAHL Kristin Anna
1996
NOR
2:01.84
11.44
2
IGNJATOVIC Nevena
1990
SRB
+1.04
19.81
3
LIE Kajsa Vickhoff
1998
NOR
+1.42
22.86
4
NORBYE Kaja
1999
NOR
+1.77
25.68
5
SHKANOVA Maria
1989
BLR
+2.27
29.70
6
BREZOVNIK Sasa
1995
SLO
+2.34
30.26
7
GRANT Lovisa
1995
SWE
+2.44
31.07
8
BRODNIK Vanja
1989
SLO
+2.52
31.71
9
MONSEN Marte
2000
NOR
+3.38
38.63
10
LUTHMAN Jonna
1998
SWE
+4.20
45.22
11
FORD Julia
1990
USA
+4.29
45.95
12
KUFAAS Mariel
1999
NOR
+4.36
46.51
13
BRAND Nora
2000
GER
+4.39
46.75
14
BARGALLO Julia
1995
ESP
+4.42
46.99
15
RAPAPORT Helena
1994
SWE
+4.55
48.04
16
OTONICAR Ziva
1999
SLO
+4.63
48.68
17
AJLEC Desiree
1996
SLO
+4.64
48.76
18
RASK Sara
2000
SWE
+4.77
49.81
19
OSTLER Katharina
1998
GER
+5.02
51.82
20
MUKOGAWA Sakurako
1992
JPN
+5.29
53.99
21
WEDIN Louise
1995
SWE
+5.70
57.29
22
LOEVBLOM Hilma
2000
SWE
+5.80
58.09
23
SAETHERENG Hannah
1999
NOR
+6.21
61.39
24
LIFVENDAHL Lisa
1997
SWE
+6.48
63.56
25
TOMSIC Nika
2000
SLO
+6.56
64.20
26
FREDRICSSON Evelina
1999
SWE
+7.47
71.52
27
SOEFTELAND Helena Hoerte
1998
NOR
+7.70
73.37
28
MAARSTOEL Andrine
1999
NOR
+7.84
74.50
29
MANGOLD Luisa
2000
GER
+8.53
80.05
30
AXELSSON Fanny
1998
SWE
+8.99
83.75
31
SJOESTROEM Alexandra
1994
SWE
+9.85
90.67
32
HOLMBERG Matilda
1998
SWE
+11.35
102.73
33
GILLIS Sarah
1999
USA
+12.58
112.63
34
SANDEGGEN Saga
1998
NOR
+12.74
113.91
35
GRIMSRUD Tiril
1998
NOR
+13.12
116.97
36
THEYS Juliette
2000
FRA
+13.43
119.46
37
BROENS Ida Sofie bunsov
1999
DEN
+14.13
125.09
38
LARSEN Andrea Skaaland
1999
NOR
+14.46
127.75
39
ECKSTEIN Sophia
2000
GER
+14.73
129.92
40
RYAN Emma
2000
IRL
+15.24
134.02
41
BROMEE Ella
2000
SWE
+16.09
140.86
42
VACHER MATERNO Romane
2000
FRA
+16.21
141.82
43
SAKS Elin
1999
SWE
+18.15
157.43
44
HERDLEVAER Marie Bartnes
1999
NOR
+22.66
193.70
Did not finish 2nd run
ANTONIOLI Ruby
2000
USA
TELJE Elise
2000
NOR
FLOETGEN Leonie
2000
GER
FALKSETE Ylva Tone
2000
NOR
LARSSON Alice
2000
SWE
KROGH Madeleine
2000
NOR
SVAHN Clara
2000
SWE
NAKACHI Maya Simkowitz
2000
JPN
LUNDBAECK Emma
1998
SWE
NAWROCKI Rachel
1997
USA
HENNING Emelie
1999
SWE
STRANDBERG Ebba
1998
SWE
NYBERG Kaisa
1995
FIN
SLOKAR Andreja
1997
SLO
PAU Nuria
1994
ESP
ENGESET Eirin Linnea
1995
NOR
KARLSSON Hildur
1996
SWE
HAUGEN Kristine Gjelsten
1992
NOR
RIIS-JOHANNESSEN Kristina
1991
NOR
STJERNESUND Thea Louise
1996
NOR
Did not finish 1st run
TRUDEAU Hannah
2000
USA
DRISCOLL Maggie
1999
USA
HILLER WIJK Kajsa
1997
SWE
AANDAL Marthe Toesse
1999
NOR
LINDBLOM My
1999
SWE
BERGE Ylva
1999
NOR
RIBRANT Mikaela
1999
SWE
SIGURDSSON Linn
1999
SWE
GRIMSRUD Juliane
1998
NOR
OHLSSON Marta
1995
SWE
NYBERG ERICSSON Mica
1996
SWE
ANDERSEN Saskia
1997
NOR
ISRAELSSON Elsa
1997
SWE
FEISTL Isabella
1999
GER
DAHLIN Agnes
1999
SWE
BOIARDT Johanna
1999
SWE
IVARSSON Lin
1996
SWE
WILLIBALD Martina
1999
GER
HAMNES Ingrid
1998
NOR
LUUKKO Nea
1996
FIN
DJURESTAAL Li
1995
SWE
MAROVT Misel
1999
SLO
JANSSON Louise
1995
SWE
SANDERBERG Fanny Cathrine
1998
NOR
LIVK Klara
1994
SLO
GIDLUND Sofie
1996
SWE
SAEFVENBERG Charlotta
1994
SWE
STENVALL Emma
1996
SWE
HASUMI Konatsu
1992
JPN
OSTLER Martina
1998
GER
GRASSL Paulina
1994
SWE
HAAKANSSON FERMBAECK Elsa
1998
SWE
HROVAT Meta
1998
SLO
Did not start 1st run