official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
ROULIN Gilles
1994
SUI
1:57.14
12.32
2
AERNI Luca
1993
SUI
+0.79
18.93
2
ROCHAT Marc
1992
SUI
+0.79
18.93
4
GUT Ian
1995
SUI
+0.91
19.93
5
NOGER Cedric
1992
SUI
+1.00
20.69
6
EFIMOV Simon
1996
RUS
+1.90
28.22
7
VOELLO Gustav Rosberg
1999
NOR
+1.95
28.63
8
CASSMAN Ludwig
1995
SWE
+2.03
29.30
9
PYASIK Evgenij
1993
RUS
+2.55
33.65
10
MEISEN Adrian
1997
GER
+2.70
34.91
11
MAALOEY Espen
1995
NOR
+2.79
35.66
12
THORSEN Alexander Sannes
1996
NOR
+2.81
35.83
13
SANDERBERG Olav Engelhardt
1997
NOR
+2.89
36.50
14
ALEKHIN Nikita
1998
RUS
+3.32
40.10
15
NILSEN Didrik Langmoen
1996
NOR
+3.45
41.18
16
HEDMAN Bjoern
1992
SWE
+3.62
42.61
17
BREIVIK Odin Vassbotn
1998
NOR
+4.09
46.54
18
GRAPE LARSSON David
1995
SWE
+4.10
46.62
19
DORSCH Ferdinand
1997
GER
+4.22
47.62
20
BAARDSETH Jeppe
1995
NOR
+4.40
49.13
21
SOLBAKKEN Mikkel
1999
NOR
+4.86
52.98
22
TEFRE Mathias
1999
NOR
+5.35
57.08
23
STRAND Andreas
1998
NOR
+5.41
57.58
24
HJARTARSON Odin
1997
SWE
+5.66
59.67
25
BRAENDHOLM Jesper
1999
SWE
+6.28
64.86
26
LEHTO Elian
2000
FIN
+6.32
65.19
27
FALKSETE Esten Riise
1997
NOR
+6.52
66.87
28
FROST Roman
1999
GER
+6.66
68.04
29
PARELLADA Enric
1998
ESP
+6.68
68.21
30
SOERBY Erik Malmborg
1996
NOR
+6.71
68.46
31
EVJEN Haakon
1997
NOR
+6.74
68.71
32
HEDSTROEM Tobias
1998
SWE
+6.99
70.80
33
SOLBAKKEN Marius
1998
NOR
+7.04
71.22
34
SILFAELT Johan
1996
SWE
+7.22
72.72
34
CASSMAN Oscar
1998
SWE
+7.22
72.72
36
GULDSETH Sander Karlsen
1997
NOR
+7.79
77.49
37
TORVINEN Turo
2000
FIN
+7.83
77.83
38
VIOU Gonzalo
1997
ESP
+8.14
80.42
39
HEDELIN Olof
1998
SWE
+8.20
80.92
40
JONSSON Carl
2000
SWE
+8.29
81.67
41
HAGBERG Johan
1999
SWE
+8.41
82.68
42
HOLMGREN Oscar
1997
SWE
+8.84
86.28
43
AAKERSTROEM Joel
1999
SWE
+9.37
90.71
44
AMMAN Sebastian
2000
GER
+9.47
91.55
45
LUNDQUIST Linus
1999
SWE
+9.90
95.14
46
KARLSSON Filip
1997
SWE
+11.77
110.79
47
NETINDER Melker
2000
SWE
+12.67
118.32
47
TOERNQVIST David
1998
SWE
+12.67
118.32
49
VOSS-SCHRADER Erik
2000
SWE
+12.81
119.49
49
BODEN Victor
2000
SWE
+12.81
119.49
51
BRATSBERG Herman
1998
NOR
+12.84
119.74
52
GABRIEL GUTIERREZ Bartumeu
2000
AND
+13.52
125.43
53
GOBEC Matjaz
1999
SLO
+13.78
127.60
54
OLSSON Alfred
2000
SWE
+13.98
129.28
55
OEHMAN Alex
1997
SWE
+14.00
129.44
56
CHRISTIANSEN Henrik
1998
SWE
+15.91
145.42
57
SEMDAHL Mikael
2000
SWE
+18.05
163.33
Did not finish 2nd run
FORSMAN Rickard
2000
SWE
KASTELIC Aljaz
2000
SLO
OEHMAN Edvin
2000
SWE
MOLICNIK Luka
2000
SLO
WALLGREN Kalle
1999
SWE
HOLMER Ian
1998
SWE
RUNDLOEF Marcus
1997
SWE
JORAELV Daniel
1997
SWE
BERGKLINT-TOERNROS Oliver
1998
SWE
DALMALM Gustav
1999
SWE
ERIKSSON II Johan
1996
SWE
DORN Carlo
1998
GER
VORRE Marcus
1998
DEN
GRAHN Guilherme
1997
BRA
PFOEDERL Nikolaus
1998
GER
NYMAN Fabian
1997
SWE
WEMBSTAD Jesper
1998
NOR
THORSBY Henrik
1998
NOR
HEDENBERG Wilhelm
1995
SWE
MONSEN Zack
1997
SWE
ORTEGA Albert
1998
ESP
PLATTER Filip
1997
SWE
REVELSBY Sindre Breivik
1994
NOR
FAARUP Christoffer
1992
DEN
LINDSTOEL Joachim Jagge
1997
NOR
BUGNARD Pierre
1993
SUI
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
BERGLUND Gusten
2000
SWE
HIEMER Marvin
2000
GER
WALLMAN Philip
2000
SWE
RICHTER Pirmin
2000
GER
SVETLICIC Andraz
2000
SLO
DALMALM Joel
2000
SWE
OKSHOLM Thor
1999
DEN
STEGNE Andrej Nicholas
1998
SLO
SJOESTRAND Oscar
1999
SWE
BRANTUSA Miha
1999
SLO
BENGTSSON SOHLMAN William
1997
SWE
OESTMARK Anton
1996
SWE
WICKBERS Pontus
1998
SWE
UHRAS Benjamin
1999
SWE
AXELSSON Fredrik
1999
SWE
FONDBERG Ricki Keith richard
1999
SWE
KNUTSSON Oscar
1997
SWE
SASPLUGAS Jan
1997
AND
NYSTROEM Henrik
1997
SWE
SKOERELID Jonathan
1997
SWE
ERIKSSON Oskar
1997
SWE
MESA ESCUER Cerni
1999
AND
PEREZ FABREGA Albert
1998
AND
NILSSON Edvin
1999
SWE
RODRIGUEZ ELIAS Joaquim
1999
AND
BYE Ludvig Stamnes
1998
NOR
ANTONSEN Fredrik Lolland
1999
NOR
KARLSSON Hampus
1996
SWE
PERSSON Jacob
1998
SWE
JOHANSSON Filip
1999
SWE
RANGNITT Jacob
1995
SWE
KRISTIANSSON Kalle
1999
SWE
KARLBERG Lukas
1999
SWE
SEHLBERG Alexander
1998
SWE
MISSE Aria
1997
AND
STEINWALL Filip
1997
SWE
ASPLUND Emil
1996
SWE
LOENNBERG Philip
1996
SWE
BAUGEROED Ola Einbu
1995
NOR
NORUM Elias
1998
NOR
WEDSJOE Max
1997
SWE
LINDBERG Malte
1997
SWE
SEBZDA William
1997
SWE
GARAY Aingeru
1998
ESP
NILSSON Didrik
1997
SWE
FLORJANCIC Ven
1996
SLO
RIABITCA Konstantin
1997
RUS
LIEN Joachim Bakken
1997
NOR
FOSSLAND Markus Nordgaard
1999
NOR
MUNKEJORD Henrik Fjeldavlie
1995
NOR
SOLHEIM Fabian Wilkens
1996
NOR
SOLHEIM Aage
1996
NOR
ULLRICH Max
1994
CRO
PANCUR Luka
1995
SLO
ANDRIENKO Aleksander
1990
RUS
SUNDIN Olle
1997
SWE
Did not start 1st run