official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
ENGVOLL Morten
1992
NOR
1:44.03
16.40
2
GABRIELSSON Bjoern
1991
SWE
+1.09
23.94
3
CRUZ Erik
1994
ESP
+1.53
26.99
4
ASK Jesper
1994
SWE
+1.70
28.17
5
WISEN Christopher
1992
SWE
+2.14
31.21
6
GRAHN Dan Axel
1994
SWE
+2.60
34.39
7
TAJET Simen
1993
NOR
+2.82
35.92
8
MEDHUS Anders Lysklett
1995
NOR
+3.06
37.58
9
WIDING Vidar
1994
SWE
+4.26
45.88
10
JONSSON Carl
2000
SWE
+4.29
46.09
11
KRISTIANSSON Kalle
1999
SWE
+4.75
49.28
12
HAHLIN Olle
1997
SWE
+4.88
50.17
13
STEINWALL Filip
1997
SWE
+5.20
52.39
14
LIFVENDAHL Ludvig
1995
SWE
+5.26
52.80
15
SMITH Warren Cummings
1992
EST
+5.43
53.98
16
LINDEROTH NAGY Jonathan
1999
SWE
+5.71
55.92
17
JOHANSSON Filip
1999
SWE
+6.04
58.20
18
AAKERSTROEM Joel
1999
SWE
+6.12
58.76
19
SEBZDA William
1997
SWE
+6.21
59.38
20
SILFAELT Johan
1996
SWE
+6.22
59.45
21
NILSSON Edvin
1999
SWE
+6.43
60.90
22
OHLSSON Erik
1995
SWE
+6.64
62.36
23
RANGNITT Jacob
1995
SWE
+6.66
62.49
24
HEDELIN Olof
1998
SWE
+6.67
62.56
25
BIBOLLET Joseph
1998
FRA
+6.77
63.26
26
HOLMGREN Oscar
1997
SWE
+7.16
65.95
27
INNES Iain
1998
GBR
+7.25
66.58
28
LINDQVIST Axel
2000
SWE
+7.26
66.65
29
ZVEJNIEKS Davis
1998
LAT
+8.00
71.77
30
REYNAUD Bastien
1998
FRA
+8.05
72.11
31
STEFFENSSON Edvin
1999
SWE
+8.75
76.96
32
PAOLY Thibault
1998
FRA
+8.85
77.65
33
MARKLUND Emil
1999
SWE
+9.27
80.56
34
HAGBERG Johan
1999
SWE
+10.01
85.68
35
WESTLING Anton
1998
SWE
+10.08
86.16
36
LARSSON Mikael
2000
SWE
+10.56
89.49
37
WEDSJOE Max
1997
SWE
+10.63
89.97
38
DELOURME Julien
2000
FRA
+12.15
100.49
39
ERIKSSON II Johan
1996
SWE
+13.27
108.24
40
BODEN Victor
2000
SWE
+14.09
113.92
41
RASK Noah
2000
SWE
+14.25
115.03
42
BULOW Anton
1997
SWE
+15.91
126.51
43
NORDIN Linus
2000
SWE
+16.45
130.25
44
VOSS-SCHRADER Erik
2000
SWE
+19.07
148.39
45
LINDSTROEM Aron
2000
SWE
+20.85
160.70
46
ALFREDSSON Johannes
2000
SWE
+25.34
191.78
Did not finish 2nd run
EDMARK Hugo
2000
SWE
ANDERSSON Lukas
2000
SWE
DALMALM Joel
2000
SWE
BERGMARK Jacob
2000
SWE
NILSEN Eivind
1999
NOR
SEMET Evan
1999
USA
GRAHN Filip
1997
SWE
NORDIN-PETTERSSON Stig
1998
SWE
ENDRE Pontus
1997
SWE
FROELAND Haakon Isaksen
1996
NOR
KNUTSSON Oscar
1997
SWE
ERIKSSON Oskar
1997
SWE
DALMALM Gustav
1999
SWE
LOEF Max
1997
SWE
HEDSTROEM Tobias
1998
SWE
WICKBERS Linus
1994
SWE
CASSMAN Oscar
1998
SWE
PERSSON Jacob
1998
SWE
LOENNBERG Philip
1996
SWE
KARLSSON Hampus
1996
SWE
AASTROEM Ludvig
1998
SWE
REVELSBY Sindre Breivik
1994
NOR
GRAHN Guilherme
1997
BRA
ASPLUND Emil
1996
SWE
KAAHRE Rickard
1991
SWE
ZVEJNIEKS Miks
1995
LAT
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
HEDSTROEM Isac
2000
SWE
JEKABSONS Jorens
2000
LAT
STROEM Olle
2000
SWE
SUNDBERG Edvin
2000
SWE
SEMDAHL Mikael
2000
SWE
SANDIN VAENJE Wilhelm
2000
SWE
FIELER Joergen
2000
NOR
OLSSON Alfred
2000
SWE
GROENHOLM David
2000
SWE
KARBACH Maximillian
2000
SWE
WELINDER Filip
2000
SWE
NETINDER Melker
2000
SWE
GUDBRANDSEN Andreas
1997
NOR
GUSTAFSSON Benjamin
1999
SWE
VALLON Enzo
2000
FRA
DALMALM Oscar
1999
SWE
NIVRE Fredrik
1999
SWE
LUNDIN Ludvig
1997
SWE
PERSSON Andre
1999
SWE
HOLMER Ian
1998
SWE
SJOESTRAND Oscar
1999
SWE
RUNDLOEF Marcus
1997
SWE
CHRISTIANSEN Henrik
1998
SWE
EKELOEF John
1998
SWE
PEDERSEN Simon
1999
SWE
KARLSSON Filip
1997
SWE
KLAUSNER WALDESJOE Jonathan
1997
SWE
SMITH Anton
1997
SWE
POETTOZ Michael
1998
COL
LINDBERG Malte
1997
SWE
WALLGREN Kalle
1999
SWE
UTTERSTROEM Fredrik
1997
SWE
BARALO Elliott
1998
FRA
AHLIN Adam
1997
SWE
OESTMARK Anton
1996
SWE
JAROSCAK Miroslav
1999
SVK
CRONEBORG Claes
1998
SWE
NILSSON Didrik
1997
SWE
HEDENBERG Wilhelm
1995
SWE
Disqualified 1st run
Did not start 1st run