official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
YULE Daniel
1993
SUI
1:23.32
9.51
2
GRANGE Jean-Baptiste
1984
FRA
+0.14
10.72
3
GABIOUD Dylan
1995
SUI
+1.19
19.79
4
STEIMLE Simon
1991
SUI
+1.26
20.40
5
ARENE Martin
1996
FRA
+1.57
23.08
6
JENOT Olivier
1988
MON
+1.92
26.10
7
GUT Ian
1995
SUI
+2.20
28.52
8
DE MARCHI Giacomo
1992
ITA
+2.32
29.56
9
SEILER Lucas
1995
SUI
+2.33
29.64
10
BEGUELIN Axel
1997
SUI
+2.59
31.89
11
SQUASSINO Andrea
1995
ITA
+2.61
32.06
12
HERPIN Leny
1995
FRA
+2.70
32.84
13
COLTIER Alexandre
1996
FRA
+2.90
34.57
14
OHKOSHI Ryunosuke
1988
JPN
+3.39
38.80
15
BLENGINI Alberto
1997
ITA
+3.46
39.41
16
LIZEROUX Julien
1979
FRA
+3.54
40.10
17
VAGHI Matteo
1996
ITA
+3.63
40.88
18
BRONDEX Alexis
1996
FRA
+3.74
41.83
19
BAUDIN Loic
1997
FRA
+3.95
43.64
20
CHAMPION Leo
1996
FRA
+4.11
45.03
21
LORIOT Florian
1998
FRA
+4.13
45.20
22
GIULIANO Steven
1994
ITA
+4.17
45.54
23
OLMOS Tom
1996
FRA
+4.37
47.27
24
RAVANEL Louis
1997
FRA
+4.40
47.53
25
PADELLO Paolo
1997
ITA
+4.72
50.30
26
CASCALES Corentin
1996
FRA
+5.35
55.74
27
FIVEL Sacha
1998
FRA
+5.86
60.15
28
RASSAT Paco
1998
FRA
+5.94
60.84
28
MAISTRE Joffrey
1997
FRA
+5.94
60.84
30
SCHMIDT Pierre
1997
FRA
+6.21
63.17
31
SAGNE Patrick
1997
FRA
+6.39
64.73
32
FOUQUES Thibault
1998
FRA
+6.68
67.23
33
PICCARD Daron
1996
FRA
+6.71
67.49
34
SILVESTRE Baptiste
1998
FRA
+6.73
67.67
35
CAILLOT Ken
1998
FRA
+7.01
70.09
36
SCHIELE Louis
1999
FRA
+7.28
72.42
37
TEDDE Michael
1998
ITA
+7.32
72.76
38
MIQUEL Theo
1998
FRA
+7.53
74.58
39
COLLOMB PATTON Paul
1997
FRA
+7.67
75.79
40
BLANC Alexis
1998
FRA
+8.08
79.33
41
HENRY Teddy
1998
FRA
+8.36
81.75
42
MEYER Martin
1998
FRA
+8.50
82.96
43
PLAISANCE Matis
1998
FRA
+9.36
90.39
44
HANSE Arthur
1993
POR
+9.40
90.74
45
DAVID Quentin
1998
FRA
+9.47
91.34
46
GUILLOT Clement
1999
FRA
+9.73
93.59
47
CHABOUD Aymeric
1998
FRA
+9.84
94.54
48
DE LA CRUZ Mathis
1998
FRA
+10.11
96.87
49
LE BEL Kiliann
1998
FRA
+10.58
100.94
50
SEIMETZ Adrien
1998
FRA
+10.66
101.63
51
REYNAUD Bastien
1998
FRA
+10.95
104.13
52
GAYDON CURTILLET Victor
1999
FRA
+11.44
108.37
53
SILVIN Valentin
1999
FRA
+12.77
119.86
54
BIBOLLET Joseph
1998
FRA
+12.99
121.76
55
CHERTSIN Daniil
1997
BLR
+13.16
123.23
56
BIRAN Itamar
1998
ISR
+13.21
123.66
57
INNES Iain
1998
GBR
+13.23
123.84
58
REILLER Antonin
1999
FRA
+13.29
124.35
59
CRETET Bastien
1999
FRA
+13.41
125.39
60
PALLANDRE Emile
1999
FRA
+13.96
130.14
61
VANDENAMEELE Theo
1999
FRA
+13.99
130.40
62
TOURNIER Matthieu
1999
FRA
+14.01
130.58
63
LORIN Corentin
1999
FRA
+14.12
131.53
64
BUET Gauthier
1999
FRA
+14.27
132.82
65
BARRACHIN Emile
1999
FRA
+14.56
135.33
66
VAUGHTON Max
1999
FRA
+14.61
135.76
67
PARAND Loevan
1999
FRA
+14.79
137.32
68
LAPLAGNE Thomas
1999
FRA
+15.14
140.34
69
SCHMIDT Arnaud
1999
FRA
+15.30
141.72
70
WEYRICH Victor
1999
FRA
+16.17
149.24
71
TRIBOTE Axel
1996
FRA
+17.47
160.47
72
PEILLEX Eddy
1998
FRA
+18.39
168.43
73
MICHELET Bastien
1999
FRA
+19.09
174.47
74
YVROUD Matisse
1999
FRA
+19.60
178.88
Did not finish 2nd run
TUAIRE Louis
1999
FRA
ROGERS Nelson
1999
FRA
RUBIN Max
1998
FRA
GELLET Robin
1998
FRA
FLEURANCE Louis
1998
FRA
GAINETDINOFF Samy
1997
FRA
COTTINEAU Vito
1997
FRA
TRILLOU Adrien
1996
FRA
LEKAENE Sacha
1998
FRA
LE DANTEC Alexandre
1997
FRA
MITSUI Kyohei
1993
JPN
LELEU Theo
1992
FRA
GERACI Hugo
1996
FRA
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
GAIDET Paul
1999
FRA
SCHMITT Thomas
1999
FRA
ABONDANCE Arnaud
1999
FRA
LE SELLIN Ewen
1999
FRA
FITA Mateo
1999
FRA
VALLATI Florian
1999
FRA
MASSON Dylan
1999
FRA
BESSON Victor
1999
FRA
CARBONERO Adrien
1999
FRA
DUNAND Valentin
1998
FRA
PAGET Ambroise
1999
FRA
YATES SMITH Fred
1999
FRA
LABAUNE Charles
1998
FRA
PIERCE Zac
1997
GBR
CHERTSIN Uladzislau
1998
BLR
COLLOMBET Ryan
1998
FRA
MONTOYA Valentin
1998
FRA
AMIEZ Steven
1998
FRA
LOIRE Florian
1997
FRA
BARALO Elliott
1998
FRA
SOMELET Matis
1998
FRA
ANTHONIOZ Hugo
1998
FRA
PAOLY Thibault
1998
FRA
POETTOZ Michael
1998
COL
ROCHAIX Louis
1997
FRA
DE GALBERT Antoine
1998
FRA
LAGIER Jeremie
1998
FRA
ANGUENOT Leo
1998
FRA
MARTIN Florian
1996
FRA
GRECCHI Riccardo
1996
ITA
LETITRE Theo
1997
FRA
NEF Tanguy
1996
SUI
SALERNO Hugo
1995
FRA
JORDANIS Robin
1994
FRA
VIETTI Federico
1997
ITA
NAKAMURA Kazushi
1989
JPN
AERNI Luca
1993
SUI
LONGUEPEE Enzo
1997
FRA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run