official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
LELEU Theo
1992
FRA
2:09.79
23.86
2
CARRERAS Pol
1990
ESP
+0.08
24.46
3
PERAUDO Ross
1992
AUS
+0.12
24.77
4
JAGOT Benoit
1991
FRA
+0.58
28.24
5
ORTNER Felix
1996
AUT
+0.69
29.07
6
DEL CAMPO Juan
1994
ESP
+0.72
29.30
7
ESTEVE Axel
1994
AND
+0.77
29.67
8
GAEMPERLE Marco
1996
SUI
+0.78
29.75
9
MARCHANT Armand
1997
BEL
+0.80
29.90
10
SOLSONA Robert
1995
AND
+1.56
35.64
11
OLIVERAS Marc
1991
AND
+1.64
36.24
12
SALERNO Hugo
1995
FRA
+2.90
45.76
13
KOZANASHVILI Nikoloz
1995
GEO
+3.00
46.51
14
VAN DEN BOGAERT Jeroen
1979
BEL
+3.31
48.85
15
VERBEKE Tom
1997
BEL
+3.42
49.68
16
MAJOR Billy
1996
GBR
+3.57
50.82
17
CAILLOT Ken
1998
FRA
+3.71
51.87
18
SILVESTRE Baptiste
1998
FRA
+3.79
52.48
19
DUKE William
1995
ARG
+4.09
54.74
20
BOULANGER Alexis
1994
FRA
+4.12
54.97
21
ROCHAIX Louis
1997
FRA
+4.20
55.57
22
PLAISANCE Matis
1998
FRA
+4.35
56.71
23
MIDAVAINE LAROUQUIE Quentin
1996
FRA
+4.53
58.06
24
MAES Sam
1998
BEL
+4.81
60.18
25
HOKSBERGEN Sam
1997
NED
+5.82
67.80
26
ROSSUM VAN Max
1998
NED
+6.17
70.45
27
BARALO Elliott
1998
FRA
+6.24
70.98
28
BAUDIN Loic
1997
FRA
+7.03
76.94
29
LAMON Leo
1996
BEL
+7.06
77.17
30
HAAS VAN DER Spike
1997
NED
+7.30
78.98
31
HENRY Teddy
1998
FRA
+7.91
83.59
32
FLEURANCE Louis
1998
FRA
+8.10
85.02
33
BLANC Alexis
1998
FRA
+9.04
92.12
34
BAMERT Robin
1998
FRA
+9.22
93.48
35
PAOLY Thibault
1998
FRA
+9.88
98.46
36
REYNAUD Bastien
1998
FRA
+10.03
99.59
37
OYON Valentin
1996
SUI
+10.55
103.52
38
SCHILDERMANS Steve
1996
BEL
+11.39
109.86
39
GREEFS Sam
1995
BEL
+12.67
119.53
40
OSCH Geoffrey
1994
LUX
+13.62
126.70
41
BOCK Christophe
1998
LUX
+18.06
160.22
42
BASTIAENS Jorn
1993
BEL
+18.29
161.96
43
VANDERBEKEN Mathieu
1998
BEL
+23.06
197.98
44
DELAUDE Allan
1998
BEL
+24.38
207.95
45
BERSEZIO Erik
1998
ITA
+25.60
217.16
46
CASTERMANS Max
1998
LUX
+26.68
225.31
47
DURE Ruben
1998
BEL
+37.85
309.65
48
GOOD Adrian
1977
NZL
+47.13
379.72
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
LE BEL Killian
1998
FRA
ONGENA Nick
1995
BEL
BAUWENS Nicolas
1998
BEL
SEAMAN Michael
1986
GBR
GOUTT Alexi Valentin
1998
TLS
VANDERMAESEN Jan
1997
BEL
KAJTNER Lan Leon
1998
SLO
AUJAMES Tom
1998
FRA
AMIEZ Steven
1998
FRA
SOMELET Matis
1998
FRA
MISCHELIN Michael
1998
AUT
HOEK Matthijs
1997
NED
WILLEMS Armin
1996
NED
KICK Euan
1997
GBR
TAYLOR Laurie
1996
GBR
MACKO Samuel
1988
SVK
LETITRE Theo
1997
FRA
WILLEMS Bjoern
1996
NED
SENDLHOFER Lukas
1996
AUT
PUIG DAVI Arnau
1994
AND
GORI Francesco
1997
ITA
EMERY Eliot
1997
FRA
PRINCIOTTA Alberto
1994
ITA
AUGUSTIN Clement
1995
FRA
CONFORTOLA Matteo
1995
ITA
CASTELLON Rudy
1994
FRA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run