official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
OBERT Anthony
1985
FRA
1:38.36
15.63
2
GALEOTTI Greg
1992
FRA
+0.74
20.29
3
BUFFET Robin
1991
FRA
+0.91
21.37
4
TISSOT Maxime
1986
FRA
+1.38
24.33
5
FAVROT Thibaut
1994
FRA
+1.47
24.90
6
MAITRE Thomas
1992
FRA
+1.93
27.80
7
AURARD Corentin
1994
FRA
+2.02
28.36
8
CASTELLON Rudy
1994
FRA
+2.04
28.49
9
RIZZO Maxime
1993
FRA
+2.21
29.56
10
ABRAMASHVILI Iason
1988
GEO
+2.22
29.62
11
GRAND Guillaume
1992
FRA
+2.28
30.00
12
PICCARD Roy
1993
FRA
+3.20
35.80
13
GERACI Hugo
1996
FRA
+3.35
36.75
14
PERRIER Paul
1995
FRA
+3.46
37.44
15
GATEAU Elie
1995
FRA
+3.75
39.27
16
BAILET Matthieu
1996
FRA
+3.87
40.02
17
RICOU Ivo
1994
FRA
+3.88
40.09
18
TESTA Andrea
1991
ITA
+3.96
40.59
19
BENIAIDZE Alex
1991
GEO
+4.06
41.22
20
ROCAMORA Pol
1991
ESP
+4.13
41.66
21
GUILLOT Victor
1996
FRA
+4.20
42.10
22
SANSON Thibault
1995
FRA
+5.30
49.04
23
ZHILIN Alexey
1992
RUS
+5.31
49.10
24
ALPHAND Nils
1996
FRA
+6.19
54.65
25
GUIPPONI BARFETY Morgan
1995
FRA
+6.25
55.03
26
MERCIER Alexis
1994
FRA
+6.42
56.10
27
CHIAPPA Alberto
1992
ITA
+6.49
56.54
28
NOEL Clement
1997
FRA
+6.63
57.42
29
ARPIN Gaetan
1994
FRA
+7.60
63.54
30
BRUNIER Hugo
1996
FRA
+8.74
70.72
31
MARTIN Florian
1996
FRA
+10.44
81.44
32
MICHAUD Pierre
1996
FRA
+10.99
84.90
33
ANDRES Sebastien
1997
FRA
+11.27
86.67
34
FANTINO Emeric
1995
FRA
+11.47
87.93
35
TONDA Romain
1997
FRA
+11.70
89.38
36
ARNAUD Theo
1997
FRA
+12.38
93.67
37
ROCHAIX Louis
1997
FRA
+13.20
98.83
38
HAMICHI Louis
1997
FRA
+15.17
111.25
39
SCHMIDT Pierre
1997
FRA
+15.76
114.97
40
TCHIKNAVORIAN Melvin
1997
FRA
+16.07
116.93
41
GAINETDINOFF Samy
1997
FRA
+19.63
139.37
42
FRESSARD Robin
1997
FRA
+20.24
143.21
43
SAINTVOIRIN Jeremy
1997
FRA
+28.26
193.76
Did not finish 2nd run
LETITRE Theo
1997
FRA
TRACQUI Romeo
1997
FRA
CLAP Damien
1995
FRA
KITZINGER Jeremy
1997
FRA
LE DANTEC Alexandre
1997
FRA
PELASSY Bryan
1996
MON
AYNAUD Sebastien
1996
FRA
ENDZHIEVSKIY Anton
1996
RUS
CLEMENT Aubin
1996
FRA
COULET Gabriel
1994
FRA
JORDANIS Robin
1994
FRA
NANTERMOZ Thomas
1995
FRA
FORNI Pierre
1995
FRA
BOURGEOIS ROMAIN Simon
1995
FRA
JOIN Sebastien
1994
FRA
DEL CAMPO Juan
1994
ESP
CLAIR Titouan
1994
FRA
GEYER Jai
1990
GBR
HERPIN Leny
1995
FRA
BERLA Franck
1995
FRA
ALLIOT LUGAZ Baptiste
1995
FRA
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
LE MER Julien
1997
FRA
ROUL Loick
1997
FRA
COTTINEAU Vito
1997
FRA
LORIOT Mathieu
1997
FRA
PONCIN Clement
1997
FRA
SUCHARITAKUL Kanes
1992
THA
HERNANDEZ Hugo
1996
FRA
MATEU Miquel
1994
ESP
ALESSANDRIA Arnaud
1993
MON
AMET-ARRIPE John
1996
FRA
ARNAUD Baptiste
1996
FRA
GALUZIN Roman
1995
RUS
REBRASSE Lucas
1996
FRA
SIMONOV Maksim
1991
RUS
AMIGUES Tanguy
1995
FRA
LITNIANSKI Clement
1995
FRA
CHAMPION Leo
1996
FRA
FALGOUX Remy
1996
FRA
SCHULLER Victor
1995
FRA
OLMOS ARSENNE Tom
1996
FRA
VERGNAUD Romain
1996
FRA
AUGUSTIN Clement
1995
FRA
MAJOR Billy
1996
GBR
DELOR Emilien
1994
FRA
MOYNIHAN Nicholas
1994
GBR
Did not start 1st run