official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
NARITA Hideyuki
1993
JPN
1:40.93
6.25
2
BACHER Fabian
1993
ITA
+0.21
7.75
3
TAYLOR Laurie
1996
GBR
+0.35
8.75
4
JASICZEK Michal
1994
POL
+0.57
10.32
5
ZVEJNIEKS Kristaps
1992
LAT
+0.60
10.53
6
ROENNGREN Mattias
1993
SWE
+0.94
12.96
7
MURISIER Justin
1992
SUI
+1.23
15.02
8
LEITGEB Richard
1994
AUT
+1.30
15.52
9
MATSUMOTO Tatsuki
1996
JPN
+1.66
18.09
10
JOHANSSON Emil
1988
SWE
+1.68
18.23
11
EFIMOV Simon
1996
RUS
+1.77
18.88
12
KONO Kyosuke
1991
JPN
+2.30
22.66
13
MIYAMOTO Shinya
1992
JPN
+2.54
24.37
14
NAKAMURA Shun
1995
JPN
+2.70
25.51
15
ALEKHIN Nikita
1998
RUS
+2.87
26.72
16
NAKAMURA Kazushi
1989
JPN
+3.25
29.43
17
SEINO Koyu
1993
JPN
+3.39
30.43
18
SHIMIZU Dai
1990
JPN
+3.50
31.22
19
SASAGAWA Shunya
1996
JPN
+3.84
33.64
20
SHIOIRI Takashi
1998
JPN
+3.99
34.71
21
AIHARA Shiro
2001
JPN
+4.19
36.14
22
BREITFUSS KAMMERLANDER Simon
1992
BOL
+4.23
36.43
23
DRUGOV Yuriy
1995
RUS
+4.43
37.85
24
SATO Ryuma
1999
JPN
+5.64
46.48
25
RICHARDS Ben
2000
NZL
+5.99
48.98
26
NAKAGAWA Shin
1998
JPN
+6.39
51.83
27
TAKEUCHI Rion
1999
JPN
+7.91
62.68
28
SATO Taiga
2001
JPN
+12.51
95.49
29
YOKOKAWA Satoru
1999
JPN
+13.38
101.70
30
KARAVASILI Leonidas
1999
GBR
+14.73
111.33
31
KATO Taichi
2000
JPN
+15.96
120.10
32
MORITA Tomoya
1999
JPN
+19.37
144.43
33
TAKAHASHI Takuya
1998
JPN
+29.51
216.76
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
SATO Shu
1999
JPN
CHIBA Naoya
2000
JPN
MORIZONO Ryuki
2001
JPN
TAKIMOTO Futa
2000
JPN
TAKAHASHI Kentaro
1996
JPN
KATO Yuu
1997
JPN
TAWARAYAMA Tetta
2000
JPN
KOBAYASHI Hiroto
1999
JPN
MIKAMI Masato
1991
JPN
WATANABE Yuito
2001
JPN
TSUGUI Yuya
1990
JPN
INOMATA Shun
1997
JPN
FUKATANI Mahiro
2000
JPN
TAKAHASHI Uta
1998
JPN
SAKURAI Takashi
1997
JPN
HAMABE Hiromu
1999
JPN
HAYASHI Tatsuaki
2000
JPN
TERASHIMA Eisuke
1999
JPN
KOYAMA Kei
2000
JPN
ISHIJIMA Yuichiro
2000
JPN
YOSHIDA Kaimu
2000
JPN
KOYAMA Takayuki
2001
JPN
YOSHIDA Shunta
1999
JPN
KONNO Chikara
2000
JPN
SATO Shintaro
2001
JPN
FUJIYOSHI Ren
1998
JPN
YOSHIDA Keita
1996
JPN
ISHIDA Takayuki
1994
JPN
TAKEDA Kazumasa
1994
JPN
SATO Shintaro
1996
JPN
AIHARA Taro
1999
JPN
GOTO Yushi
1997
JPN
KAMEBUCHI Teppei
1998
JPN
INOMATA Yu
2000
JPN
ZVEJNIEKS Miks
1995
LAT
YOKOYAMA Ryutaro
1997
JPN
YAMAKOSHI Ryohei
1996
JPN
MIURA Asahi
1997
JPN
ASK Jesper
1994
SWE
GRAHN Dan Axel
1994
SWE
WAKATSUKI Hayata
1999
JPN
HONG Dongkwan
1995
KOR
SHIN Masanori
1993
JPN
MITSUI Kyohei
1993
JPN
KAKIZAKI Yumenosuke
1995
JPN
OHKOSHI Ryunosuke
1988
JPN
SCHWAIGER Hansi
1994
GER
JASICZEK Jedrzej
1997
POL
FALAT Matej
1993
SVK
KOYAMA Yohei
1998
JPN
Disqualified 1st run
Did not start 1st run