official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
GRAHN Dan Axel
1994
SWE
1:32.34
19.83
2
VENNERSTROEM Filip
1998
SWE
+0.46
23.42
3
WISEN Christopher
1992
SWE
+1.68
32.93
4
CASSMAN Ludwig
1995
SWE
+2.07
35.97
5
GRAHN Guilherme
1997
BRA
+2.63
40.34
6
PYJAS Pawel
1999
POL
+2.91
42.52
7
RIDDARSTROEM Peter
1994
SWE
+2.96
42.91
8
NILSSON Didrik
1997
SWE
+3.07
43.77
9
CASSMAN Oscar
1998
SWE
+3.94
50.55
10
STEINWALL Filip
1997
SWE
+4.00
51.02
11
SEHLBERG Alexander
1998
SWE
+4.07
51.56
12
LINDQVIST Axel
2000
SWE
+4.43
54.37
13
PERSSON Jacob
1998
SWE
+4.48
54.76
14
HEDELIN Olof
1998
SWE
+4.61
55.78
15
NILSSON Edvin
1999
SWE
+4.70
56.48
16
BRAENDHOLM Jesper
1999
SWE
+4.71
56.56
17
LOENNBERG Philip
1996
SWE
+4.79
57.18
18
HAHLIN Olle
1997
SWE
+4.92
58.19
19
SILFAELT Johan
1996
SWE
+5.19
60.30
20
HAGBERG Johan
1999
SWE
+6.59
71.21
21
MARKLUND Emil
1999
SWE
+6.99
74.33
22
OHLSSON Erik
1995
SWE
+7.30
76.75
23
CRONEBORG Claes
1998
SWE
+7.40
77.53
24
LINDBERG Malte
1997
SWE
+7.45
77.92
25
GUSTAFSSON William
1999
SWE
+7.78
80.49
26
LINDBERG Jon Mikkel
2000
FIN
+8.81
88.52
27
NORDIN-PETTERSSON Stig
1998
SWE
+9.70
95.46
28
PEDERSEN Simon
1999
SWE
+9.74
95.78
29
BODEN Victor
2000
SWE
+10.21
99.44
30
VOSS-SCHRADER Erik
2000
SWE
+10.73
103.49
31
ANDERSSON Lukas
2000
SWE
+11.15
106.77
32
HEDSTROEM Isac
2000
SWE
+11.28
107.78
33
BERGMARK Jacob
2000
SWE
+11.63
110.51
34
GUDBRANDSEN Andreas
1997
NOR
+11.79
111.76
35
SJOESTRAND Oscar
1999
SWE
+11.92
112.77
36
BULOW Anton
1997
SWE
+12.39
116.44
37
PERSSON Emil
1999
SWE
+13.34
123.85
38
ANDERSSON Jonathan
1999
SWE
+14.90
136.01
Did not finish 2nd run
LINDSTROEM Aron
2000
SWE
SANDIN VAENJE Wilhelm
2000
SWE
LARSSON Mikael
2000
SWE
NORDLANDER Sebastian
1999
SWE
KERVEN Christopher
2000
SWE
BROMSETH Adrian
1998
NOR
OEHMAN Isak
1999
SWE
SMITH Anton
1997
SWE
FROELAND Haakon Isaksen
1996
NOR
WALLGREN Kalle
1999
SWE
KARLBERG Lukas
1999
SWE
JOHANSSON Filip
1999
SWE
NYMAN Fabian
1997
SWE
WESTERLUND Michael
1993
SWE
JONSSON Carl
2000
SWE
SAEFVENBERG Johan
1992
SWE
TORVINEN Turo
2000
FIN
GRYM Hannes
1996
SWE
GRAPE LARSSON David
1995
SWE
Did not finish 1st run
WELINDER Filip
2000
SWE
GROENHOLM David
2000
SWE
ALFREDSSON Johannes
2000
SWE
OESUND Max
2000
SWE
BACKLUND THORSANDER Jacob
2000
SWE
VON AXELSON Johan
2000
SWE
BARTH Andreas
1999
SWE
KARBACH Maximillian
2000
SWE
DALMALM Oscar
1999
SWE
RASK Noah
2000
SWE
NETINDER Melker
2000
SWE
LINDGREN Viktor
1995
SWE
EDMARK Hugo
2000
SWE
BERGMAN Martin
1997
SWE
LUNDIN Ludvig
1997
SWE
FJAELLBERG William
1998
SWE
TOERNQVIST David
1998
SWE
OLSSON Alfred
2000
SWE
KLEIN Johan
2000
SWE
BERGMAN Antti
1997
FIN
EDVINSSON Mattias
1997
SWE
HJARTARSON Odin
1997
SWE
SEBZDA William
1997
SWE
AAKERSTROEM Joel
1999
SWE
ERIKSSON II Johan
1996
SWE
LOEF Max
1997
SWE
ERIKSSON Jakob
1990
SWE
ENGROOS Robert
1997
FIN
KRISTIANSSON Kalle
1999
SWE
WIKSTROM William
1995
FIN
AASTROEM Ludvig
1998
SWE
GABRIELSSON Bjoern
1991
SWE
STARZYK Pawel
1993
POL
ASK Jesper
1994
SWE
HEDMAN Bjoern
1992
SWE
HABDAS Piotr
1998
POL
ASPLUND Emil
1996
SWE
HEDENBERG Wilhelm
1995
SWE
Did not start 1st run