official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
MEISEN Bastian
1996
GER
1:39.50
35.34
2
HEGELE Georg
1996
GER
+0.37
39.62
3
DICK Lukas
1996
GER
+0.54
41.58
4
BENC Patrik
1997
CZE
+0.59
42.16
5
GENOUD Amaury
1993
SUI
+0.62
42.51
6
PFOEDERL Nikolaus
1998
GER
+0.73
43.78
7
SIEGMUND Tim
1998
GER
+0.78
44.36
8
GRAMMEL Anton
1998
GER
+1.12
48.28
9
MEINERS Maarten
1992
NED
+1.35
50.94
10
HEEL Tobias
1996
ITA
+1.57
53.49
10
WALPEN Dario
1996
SUI
+1.57
53.49
12
GAEMPERLE Marco
1996
SUI
+2.06
59.15
13
VUKICEVIC Marko
1992
SRB
+2.12
59.84
14
MAAS Maximilian
1994
GER
+2.23
61.11
15
AMSTUTZ Gianluca
1997
SUI
+2.24
61.23
16
GRATZ Fabian
1997
GER
+2.45
63.66
17
GRUBER Christof
1995
AUT
+2.56
64.93
18
STEVOVIC Marko
1996
SRB
+2.60
65.39
19
NARITA Hideyuki
1993
JPN
+2.72
66.78
20
FROST Roman
1999
GER
+2.77
67.36
21
NANTSCHEV Simon
1998
GER
+3.56
76.49
22
NARALOCNIK Nejc
1999
SLO
+3.73
78.45
23
ZAMPATTI Gian-Andrea
1997
SUI
+3.75
78.68
24
SCHRAMM Jacob
1999
GER
+3.87
80.07
25
SCHMETZER Ole
2000
GER
+4.05
82.15
26
BENDIK Martin
1993
SVK
+4.12
82.96
27
RICHTER Pirmin
2000
GER
+4.49
87.23
28
URLAUB Felix
2000
GER
+4.58
88.27
29
SKOREPA Jan
1996
CZE
+4.79
90.70
30
RUPNIK Matevz
1997
SLO
+5.06
93.82
31
WAIBEL Jonas
2000
GER
+5.88
103.30
32
KATRENIC Henrich
1998
SVK
+6.15
106.42
33
SCHMID Philipp
2000
GER
+7.98
127.57
34
SOMMER Nikolai
2000
GER
+8.22
130.35
35
CASON Mattia
1999
ITA
+9.48
144.91
36
OPMANIS Elvis
1997
LAT
+9.50
145.14
37
FISCHER Florian
2000
GER
+9.95
150.34
38
TELYCHUK Vasyl
1992
UKR
+11.77
171.38
39
MARIICHYN Andriy
1995
UKR
+12.36
178.19
40
MUELLER Benjamin
1999
GER
+18.48
248.93
Did not finish 2nd run
KIEFER Nicolas
2000
GER
BURKHART Max
2000
GER
BRUNNER Lorenz
2000
GER
ERLACHER Samuel
2000
GER
MEISSL Christoph
2000
AUT
FLACH Tommy
2000
GER
GATTER Paul
1999
GER
ROESCH Tom
2000
GER
VERVOORT Max
1996
NED
LOEFFLER Ferdinand
1999
GER
BRUNNER Leon
2000
GER
TSIBELENKO Levko
1996
UKR
WOHLSCHLEGEL Luis
1999
GER
HEGELE Matthias
1999
GER
HASER Nils
1999
GER
BRENCE Christoph
1999
GER
KOVBASNYUK Ivan
1993
UKR
KOTZMANN Adam
1993
CZE
SUGAI Kan
1993
JPN
MIETZ Tim-ole
1999
GER
KUHNLE Yannick
1998
GER
DORSCH Ferdinand
1997
GER
STOCKINGER Jonas
1999
GER
SPILAR Zan
1997
SLO
HERMANN Sven
1991
SUI
ZELLER Yannik
1996
GER
TREMMEL Anton
1994
GER
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run