official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
HAASER Raphael
1997
AUT
1:32.73
10.11
2
RAUCHFUSS Julian
1994
GER
+0.35
12.83
3
EIDE Peder Dahlum
1994
NOR
+0.39
13.14
4
ZIMMERMANN Paul
1993
AUT
+0.62
14.92
5
MARKO Moritz
1997
AUT
+0.95
17.49
6
KAAHRE Rickard
1991
SWE
+1.07
18.42
7
ENGVOLL Morten
1992
NOR
+1.82
24.24
8
HENTTINEN Jens
1993
FIN
+1.92
25.02
9
GSTREIN Fabio
1997
AUT
+2.46
29.21
10
BINDERITSCH Bernhard
1994
AUT
+2.58
30.14
11
GASSNER Philipp
1992
GER
+2.97
33.17
12
NIEMEYER Nicola
1994
SUI
+3.29
35.66
13
ANGUITA Martin
1991
CHI
+3.55
37.67
14
BENIAIDZE Alex
1991
GEO
+3.65
38.45
15
BREIVIK Odin Vassbotn
1998
NOR
+3.92
40.55
16
SINNESBERGER Thierry
1995
SUI
+4.14
42.25
17
OPETNIK Moritz
1998
AUT
+4.39
44.20
18
TRANINGER Manuel
1998
AUT
+4.54
45.36
19
SANDERBERG Olav Engelhardt
1997
NOR
+4.97
48.70
20
ANDREATTA Claudio
2000
AUT
+14.65
123.86
Did not finish 2nd run
VON DER THANNEN Raphael
1999
AUT
JAPHARIDZE Soso
1996
GEO
FEURSTEIN Patrick
1996
AUT
GRATZ Fabian
1997
GER
TANNER Luca
1997
AUT
SCHWAIGER Hansi
1994
GER
LINDSTOEL Joachim Jagge
1997
NOR
HACKER Pirmin
1996
AUT
MATHIS Marcel
1991
AUT
HAUGAN Timon
1996
NOR
PFIFFNER Marco
1994
LIE
BRUDEVOLL Bjoern
1997
NOR
Did not finish 1st run
PEER David
1998
AUT
HOERL Daniel
1999
AUT
FLEISCH Simon
2000
AUT
HEIN Julian
1999
AUT
JAPARIDZE Besarion
1998
GEO
KALELA Antti
1997
FIN
THALER Thomas
2000
AUT
ROHRMOSER Manuel
1999
AUT
TSCHANHENZ Manuel
2000
AUT
STOIBER Mario
1999
AUT
VONIER Paul
2000
AUT
EBERL Florian
1999
AUT
HAUNHOLTER Stefan
1998
AUT
PICHLER Rupert
1999
AUT
STOCKHAMMER Philip
1998
AUT
LIPBURGER Manuel
2000
AUT
SCHNEIDER Stefan
1998
AUT
RUDIGIER Peter
1999
AUT
SCHENNACH Alexander
1999
AUT
LINGG Michael
1997
AUT
KREILHUBER Severin
1999
AUT
HACKER Felix
1999
AUT
NAIRZ Gabriel
1999
AUT
SPIECKER Florian
1998
AUT
JOHN Luca
1995
ESP
ALAERTS Xan
1992
BEL
ABRAMASHVILI Iason
1988
GEO
RHOMBERG Adrian
1996
AUT
DORNER Thomas
1998
AUT
TITSCHER Lukas
1998
AUT
SPIEGL Michael
1997
AUT
JUFFINGER Dominik
1998
AUT
KATO Seigo
1998
JPN
DORSCH Ferdinand
1997
GER
WALCH Linus
1994
AUT
RAPOSO Charlie
1996
GBR
MOYNIHAN Nicholas
1994
GBR
MAKELA Eetu
1998
FIN
WINDINGSTAD Tobias
1995
NOR
TAJET Simen
1993
NOR
PERTL Adrian
1996
AUT
KOGLER Tobias
1996
AUT
WASMEIER Lukas
1994
GER
GRUBER Christof
1995
AUT
ERLER Tobias
1995
AUT
HANDOLIN Juho
1997
FIN
MANKINEN Miikka
1997
FIN
RUELAND Simon
1997
AUT
CASSMAN Anthon
1993
SWE
SOLHEIM Fabian Wilkens
1996
NOR
ROENNGREN Mattias
1993
SWE
Disqualified 1st run
Did not start 1st run