official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
HALLBERG Eduard
2003
FIN
1:33.36
15.00
2
BRAEKKEN Theodor
2004
NOR
+0.54
19.22
3
AX SWARTZ Fabian
2004
SWE
+0.94
22.35
4
WISSTING Gustav
2005
SWE
+1.02
22.98
5
NEF Tanguy
1996
SUI
+1.13
23.84
6
DEL CAMPO Juan
1994
ESP
+1.21
24.46
7
MAURBERGER Simon
1995
ITA
+1.43
26.18
8
GRAHL-MADSEN Hans
2003
NOR
+1.46
26.42
9
HIMMELSBACH Fabian
1999
GER
+1.49
26.65
10
RUELAND Simon
1997
AUT
+1.56
27.20
11
MAROVT Tijan
1998
SLO
+1.70
28.29
12
DESGRIPPES Hugo
2000
FRA
+1.77
28.84
13
LUETOLF Joel
2000
SUI
+1.78
28.92
14
PRAMSTALLER Kilian
2002
AUT
+1.86
29.54
15
KOYAMA Yohei
1998
JPN
+1.91
29.93
16
PIZZATO Stefano
2003
ITA
+2.14
31.73
17
GARAY Aingeru
1998
ESP
+2.30
32.98
18
CANINS Matteo
1998
ITA
+2.36
33.45
18
MAECHLER Reto
2001
SUI
+2.36
33.45
20
ALKIER Justin
1998
CAN
+2.43
34.00
21
ZINGERLE Hannes
1995
ITA
+2.44
34.08
22
POHJOLAINEN Jesper
2001
FIN
+2.51
34.63
23
BARBERA Corrado
2002
ITA
+2.52
34.70
24
GASSER Lukas
2001
AUT
+2.68
35.96
25
SIMONET Sandro
1995
SUI
+3.18
39.87
26
LINDQVIST Axel
2000
SWE
+3.53
42.60
27
AAGESEN Tinius
2001
NOR
+3.67
43.70
28
ESTEVE Axel
1994
AND
+3.72
44.09
29
CORNELLA GUITART Xavier
2001
AND
+3.81
44.79
30
BENDOTTI Matteo
2001
ITA
+3.86
45.18
31
SEIDLER Ralph
2002
AUT
+3.88
45.34
32
PFOEDERL Nikolaus
1998
GER
+4.32
48.78
33
LUNDQUIST Philip
2003
SWE
+4.38
49.25
34
HOEIBY Mathias
2003
NOR
+4.82
52.69
35
BARATA Tomas
2003
ESP
+4.93
53.55
36
GISKAAS Eirik Schau
2002
NOR
+4.97
53.86
37
GREBER Jakob
2003
AUT
+5.36
56.91
38
KATAYAMA Ryoma
2003
JPN
+5.81
60.43
Did not finish 2nd run
LUNDER Peder
2005
NOR
SARACCO Edoardo
2003
ITA
BRUEGGER Michel
2002
SUI
LAINE Tormis
2000
EST
FOURNIER Simon
1997
CAN
WAHLQVIST Jesper
2002
NOR
MEISEN Adrian
1997
GER
HANSSON William
2001
SWE
HOFSTEDT Adam
2002
SWE
TREMMEL Anton
1994
GER
PALAMARAS Nickco
2004
GER
SALARICH Joaquim
1994
ESP
PETTERSSON Emil
2002
SWE
ITEN Matthias
1999
SUI
Did not finish 1st run
KRISTOFFERSEN Marius
2003
NOR
AZZOLIN Antoine
2003
FRA
AUBERT SERRACANTA Aleix
2005
ESP
SENNHOFER Marinus
2002
GER
WALCH Fabio
2003
AUT
HABDAS Piotr
1998
POL
KOYAMA Takayuki
2001
JPN
WINTERS Luke
1997
USA
SAMBUIS Baptiste
2002
FRA
KRUPKA Jimmy
1998
USA
SACCARDI Tommaso
2001
ITA
VACCARI Hans
1996
ITA
REMSOEY Mikkel
2002
NOR
ZUDRELL Moritz
2005
AUT
JANUTIN Fadri
2000
SUI
VON GRUENIGEN Noel
1995
SUI
SOLBERG Eirik Hystad
2002
NOR
SCHMIDIGER Reto
1992
SUI
Disqualified 1st run