official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
HEDELIN Olof
1998
SWE
1:29.75
24.94
2
YOUNG Joseph
1996
CAN
+0.11
25.83
3
O BRIEN Keilan
1996
USA
+0.15
26.16
4
LUUKKO Max
1994
FIN
+1.01
33.16
5
NGUYEN Louis
1999
USA
+1.25
35.11
6
HEAYDON Henry
2001
AUS
+1.62
38.12
7
RICHEDA Nicolas
2002
USA
+1.89
40.31
8
HILL Dawson
1999
CAN
+2.07
41.78
9
SEYMOUR Trey
2000
USA
+2.12
42.18
10
PIGUILLEM Sergi
1999
ESP
+2.14
42.35
11
SANKEY Colton
2001
USA
+2.60
46.09
12
SEYMOUR Chase
2000
USA
+2.69
46.82
13
WEINER Louis
2000
USA
+2.88
48.37
14
BLACK Garett
1996
USA
+3.06
49.83
15
FLANIGAN Bode
2002
USA
+3.09
50.07
16
OXLEY Nelson
2000
USA
+3.32
51.94
17
CASHMORE William
2001
NZL
+3.73
55.28
18
PALMER Wyatt
2000
USA
+3.98
57.31
19
WASHBURN Marat
2002
USA
+4.85
64.39
20
KAGAN Kyle
2001
USA
+5.14
66.75
21
DAVIES Leo
2002
USA
+5.29
67.97
22
KELSEY Trey
2002
USA
+5.50
69.68
23
SHELDRAKE Tucker
2002
USA
+5.83
72.36
24
BARR Sven
2002
USA
+6.02
73.90
25
COLON Heath
2000
USA
+6.28
76.02
26
GOSS Harrison
1998
USA
+6.88
80.90
27
DOHR Peter
2002
USA
+7.51
86.02
28
PICOT Declan
1999
USA
+7.71
87.65
29
FISCHER Bennet
2002
USA
+8.22
91.80
30
HOPE Devin
1999
USA
+8.51
94.16
31
DEKKO Zachary
2000
USA
+8.63
95.13
32
CROMER Greyson
2001
USA
+9.54
102.54
33
HOVEY Jevon
2002
USA
+10.30
108.72
34
TITUS Reece
2001
USA
+10.37
109.29
35
EBNER Nick
2002
USA
+10.60
111.16
36
EPIFANIO Dominick
2002
USA
+10.91
113.68
37
OREAR Jack
2002
USA
+11.23
116.28
38
DANELSKI Austin
1999
USA
+11.24
116.36
39
BEIDLEMAN Reed
2000
USA
+11.36
117.34
40
SAMMOND Andrew
2001
USA
+11.42
117.83
41
HATCHER Thomas
2002
USA
+11.74
120.43
42
STRAUCH Henry
2002
USA
+11.84
121.24
43
BAIN Calder
2002
NZL
+12.03
122.79
44
MOORHUSEN Mason
2001
USA
+13.39
133.85
45
FORMAN Noah
2002
USA
+14.11
139.71
46
SPENCER Peter
2002
USA
+14.24
140.76
47
DROLL Brendan
2001
USA
+14.27
141.01
48
HORSLEY Finn
2002
USA
+15.61
151.91
49
GAERTNER Karl
2000
USA
+17.02
163.38
50
HODGE Joey Bear
2002
USA
+17.18
164.68
51
RUSSELL Will
2002
USA
+19.62
184.52
52
SMITH Parker
2001
USA
+20.50
191.68
53
TATGE Phenix
2002
NZL
+25.77
234.55
54
DAMBERG Kaarl
2000
USA
+27.44
248.13
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
HANUS Andrew
2000
USA
SPANOS Billy
2000
AUS
STAUFFENBERG Travis
2002
USA
SODEN Emile
2001
USA
SWEENEY Henry
2002
USA
WHEELER Sully
2002
USA
BOLTON Samuel
2002
USA
BOYE Ian
2001
USA
WOLD Keegan
2000
USA
MCCORMICK Ian
2001
USA
THOMPSON Andrew
2001
USA
MILLER Asa
2000
PHI
MANN Aiden
2002
USA
OWENS Cam
2002
USA
GEDEON Cole
2002
USA
REICH Jack
2002
USA
RYAN Elliot
1999
USA
BOCOCK Scott
2000
USA
LINDSAY Jack
1999
USA
BERVY Max
2000
USA
TAKKI Teddy
1996
FIN
FOREJTEK Filip
1997
CZE
PRETTI Winston
1999
USA
PUCKETT Cole
2000
USA
YATES Dawson
2000
CAN
RIEMENSCHNEIDER Noah
2001
USA
Disqualified 1st run