official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
HROVAT Meta
1998
SLO
1:46.51
6.00
2
GRITSCH Franziska
1997
AUT
+0.72
10.87
3
DANIOTH Aline
1998
SUI
+1.25
14.45
4
HENSIEN Katie
1999
USA
+1.96
19.25
5
PETERLINI Martina
1997
ITA
+3.04
26.55
6
RASK Sara
2000
SWE
+3.14
27.23
7
BOEUF Johanna
1997
FRA
+3.26
28.04
8
NORBYE Kaja
1999
NOR
+3.29
28.24
9
BEKKESTAD Kristiane
1998
NOR
+3.80
31.69
10
ZELGER Lorina
1999
SUI
+3.95
32.70
11
GOOD Nicole
1998
SUI
+3.96
32.77
12
LINGG Charlotte
1999
SUI
+4.27
34.86
13
GRILL Lisa
2000
AUT
+4.51
36.49
14
HAKALA Kia-Emilia
1998
FIN
+4.56
36.83
15
NIEDERWIESER Michelle
1999
AUT
+4.71
37.84
16
VANREUSEL Kim
1998
BEL
+5.15
40.81
17
DVORNIK Neja
2001
SLO
+5.54
43.45
18
HANNOLA Hilla
1998
FIN
+5.60
43.86
19
CURRIE Stephanie
1997
CAN
+6.29
48.52
20
JEWETT Abi
2000
USA
+6.79
51.90
21
SANDULLI Elena
2000
ITA
+6.87
52.44
22
GORNOSTAEVA Anastasia
1999
RUS
+6.99
53.25
23
ZBASNIK Lana
1999
CRO
+7.64
57.65
24
MATVEEVA Sofia
2000
RUS
+7.73
58.25
25
SAETHERENG Hannah
1999
NOR
+8.11
60.82
26
JANCOVA Tereza
1999
SVK
+9.15
67.85
27
PALLA Victoria
2001
GBR
+10.49
76.91
28
KROKHINA Sofia
1999
RUS
+10.51
77.05
29
PLESHKOVA Iulija
1997
RUS
+11.14
81.31
30
CLERC Mialitiana
2001
MAD
+14.20
101.99
31
STILL Ella
1997
GBR
+15.42
110.24
32
BRUCE Abi
2000
GBR
+17.62
125.11
33
TSIOVOLOU Maria-Eleni
2001
GRE
+17.67
125.45
34
MURPHY Elle
2001
IRL
+30.10
209.47
35
LAYOUN Sarah
2000
LBN
+31.75
220.63
36
ISKANDAR Carlie Maria
1999
LBN
+36.25
251.05
37
ZEIDAN Sara
2001
LBN
+36.42
252.20
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
OUAISS Manon
2000
LBN
MAROTY Mariann Mimi
1998
HUN
CSIMA Laura
1997
HUN
FRIDGEIRSDOTTIR Holmfridur Dora
1998
ISL
DORULTAN Katalin
2001
HUN
KRISTINSDOTTIR Hjordis
1999
ISL
GILLARD Amelia
2000
NZL
MAKOVETSKA Yuliia
2001
UKR
FINNBOGADOTTIR Maria
2000
ISL
DAGBJARTSDOTTIR Katla Bjorg
1999
ISL
HOZMANN Szonja
2001
HUN
VUKADINOVA Eva
2001
BUL
ZADNEPROVSKA Gergana
2000
BUL
DE LEEUW Julie
2001
BEL
ROBINSON Alice
2001
NZL
ROGGEMAN Sara
2001
BEL
KEMPENAERS Elle
1998
BEL
CIGLIC Zana
2001
SLO
ANDERSON Jessica
1998
GBR
NEMCOVA Klaudia
2000
SVK
LUCZAK Magdalena
2001
POL
SHERINA Natalia
1999
RUS
SAWICKA Aniela
2001
POL
LUTHMAN Jonna
1998
SWE
FLOETGEN Leonie
2000
GER
KRAJEWSKA Daria
1998
POL
SOMMEROVA Elese
2001
CZE
TOMKINSON Lily
1997
AUS
HURT A J
2000
USA
ARAI Mio
1997
JPN
PYKALAINEN Erika
2001
FIN
ESCANE Doriane
1999
FRA
SMADJA CLEMENT Karen
1999
FRA
MORAVCIKOVA Sona
1999
SVK
LASSENIUS Mathilda
2000
FIN
FLECKENSTEIN Stefanie
1997
CAN
SILANTEVA Anastasiia
1998
RUS
SCHEIB Julia
1998
AUT
KOTRLOVA Petra
1998
CZE
KERVEN Michelle
1998
SWE
SLOKAR Andreja
1997
SLO
DANNEWITZ Ida
1999
SWE
MONSEN Marte
2000
NOR
TOMII Yukina
1999
JPN
CHAPUIS Lea
1997
FRA
STIMAC Ida
2000
CRO
MANGAN Patricia
1997
USA
POPOVIC Leona
1997
CRO
EDSETH Marte Berg
1998
NOR
LIE Kajsa Vickhoff
1998
NOR
HAAKANSSON FERMBAECK Elsa
1998
SWE
HONKANEN Riikka
1998
FIN
LORENZ Bernadette
1998
AUT
INSAM Vivien
1997
ITA
O BRIEN Nina
1997
USA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run