official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
HANSSON William
2001
SWE
1:39.64
20.00
2
DESGRIPPES Hugo
2000
FRA
+0.77
25.64
3
SPOERRI Nick
2000
SUI
+1.36
29.96
4
SACCARDI Tommaso
2001
ITA
+1.43
30.48
5
GARAY Aingeru
1998
ESP
+1.91
33.99
5
VACCARI Hans
1996
ITA
+1.91
33.99
7
BARBERA Corrado
2002
ITA
+2.02
34.80
8
MUHLEN-SCHULTE Louis
1998
AUS
+2.11
35.46
9
GREBER Jakob
2003
AUT
+2.16
35.82
10
WAHLQVIST Filip
2001
NOR
+2.17
35.90
11
GEISSLER-HAUBER Max
2002
GER
+2.26
36.56
12
DI PAOLO Gianlorenzo
2001
ITA
+2.45
37.95
13
LINDQVIST Gustaf
2001
SWE
+2.65
39.41
14
DIMIER CHAMBET Sacha
2002
FRA
+2.71
39.85
15
PALAMARAS Nickco
2004
GER
+2.83
40.73
16
KIPPEL Dionys
1998
SUI
+2.97
41.76
17
SZOLLOS Barnabas
1998
ISR
+3.06
42.42
18
GASSER Lukas
2001
AUT
+3.07
42.49
19
HABDAS Piotr
1998
POL
+3.20
43.44
20
SILFAELT Johan
1996
SWE
+3.88
48.43
21
LUNDQUIST Philip
2003
SWE
+4.25
51.14
22
ABPLANALP Kilian
2002
SUI
+5.87
63.01
23
ZLATKOV Kalin
2001
BUL
+6.32
66.30
24
COLLINI Filippo
2000
ITA
+6.60
68.35
25
XHEPA Denni
2003
ALB
+6.83
70.04
26
KRAUSS Lukas
2005
GER
+7.08
71.87
27
JEURISSEN Jurre
2003
NED
+8.20
80.08
28
URY Balint
2003
HUN
+8.26
80.52
29
WEISS Sebastian
2004
GER
+8.79
84.40
30
BEGOVIC Roko
2003
CRO
+10.20
94.73
31
QERIMI Kevin
2004
ALB
+10.52
97.07
32
LUZZARDI Joaquin
2005
ARG
+15.06
130.34
33
BOTKA Timo
2003
SVK
+15.55
133.93
34
CLARA Max
2005
ITA
+16.80
143.08
35
SZABO-SZELYES Szilard
2006
HUN
+20.32
168.87
36
DE BRAUWER Niels
2002
BEL
+22.79
186.97
37
KUPCS Roberts
2005
LAT
+25.32
205.50
38
ZVEJNIEKS Jurgis
2005
LAT
+25.34
205.65
39
DRILEA Alexandru Teodor
2005
ROU
+33.70
266.90
40
DANNENBURG Paco
2005
NED
+59.88
458.70
Did not finish 2nd run
TAMERS David
2005
ITA
CIARLITTI Matteo
2005
ITA
FOSSLAND Warner
2001
USA
ORESIC Otto
2004
CRO
SZKOLA Bartosz
2002
POL
WIDMESSER Simon
2005
GER
ANGERER Benjamin
2002
AUT
GARTNER Anze
2001
SLO
KONGSHOLM Lucas
2003
SWE
ROHRMOSER Lucas
2002
AUT
TOSCANO Federico
2001
SUI
LJUTIC Tvrtko
2002
CRO
RIUS GIMENEZ Alex
1998
AND
PIZZATO Stefano
2003
ITA
SENNHOFER Marinus
2002
GER
ELEZI CANNAFERINA Alban
2003
FRA
ZLATKOV Kamen
1997
BUL
SCHMIDIGER Reto
1992
SUI
BRAENDHOLM Jesper
1999
SWE
ZVEJNIEKS Miks
1995
LAT
CANINS Matteo
1998
ITA
BIANCHINI Augustin
2000
FRA
WITTE Linus
2001
GER
MAECHLER Reto
2001
SUI
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
VOKSHI Klos
2006
KOS
BUCHUKURI Luka
2004
GEO
ARGVLIANI Irakli
2003
GEO
POBERAI Luca
2006
LTU
CORNELISSE Sven
2006
NED
KOZANASHVILI Nodar
2002
GEO
KROTA Lorenzo
2006
CRO
KOKAJ Drin
2003
KOS
LECHNER Luis
2006
ITA
BOROVAC Tomislav
2005
CRO
PERISSINOTTO Mattia
2005
CZE
SOBOTKA Tomas
2005
CZE
MAVROPOULOS Nikolaos
2003
GRE
SZOKE Hunor
2002
ROU
TSITSELIS Athanasios
2002
GRE
HARUTYUNYAN Harutyun
2000
ARM
HEUVEL VAN DEN Kaj
2002
NED
VIANO Richardson
2002
HAI
STEFANESCU Alexandru Stefan
1999
ROU
QUINTERO Nicolas
2006
ARG
MORETTI Renato
2001
ITA
HLAVON Jakub
2005
CZE
FEICHTER Jonas
2006
ITA
JEVREMOVIC Raso
1998
SRB
GLAVCHEV Ivan
2004
BUL
KOSI Klemen
1991
SLO
NOVACEK Adam
2005
SVK
KROUPA Stepan
2003
CZE
DANCIU Raul
2000
ROU
NOSEK Daniel
2003
SVK
HADZHISTOYANOV Borislav
2005
BUL
ZUPAN ORESKOVIC Ziga
2003
SLO
STOILOV Konstantin
2002
BUL
OSCH Matthieu
1999
LUX
MINTEGUI Ander
2003
ESP
CORDONE Carlo
2001
ITA
TODD-SAUNDERS Samuel
1996
GBR
BOURGEOIS CHARLES Theo
2002
FRA
HIRAI Kakeru
2000
JPN
SANETRA Bartlomiej
2002
POL
SHIOIRI Takashi
1998
JPN
LEGGETT Connor
2000
AUS
ADAMS Jack
1998
NZL
HOLMES Robert
2002
GBR
PIZIO Alessandro
2001
ITA
SURKOS Ondrej
2000
CZE
BIRKNER DE MIGUEL Tomas
1997
ARG
MCADAM Hugh
2000
AUS
DYRBYE Casper
1996
DEN
SARTORI Gabriele
2001
ITA
ZAZZARO Giovanni
1999
ITA
SUZUKI Issei
2002
JPN
PROIOS Ioannis
1995
GRE
GABRIEL GUTIERREZ Bartumeu
2000
AND
BARATA Tomas
2003
ESP
TRUNK Tamas
2003
HUN
SATO Shintaro
1996
JPN
ROMELE Federico
2004
ITA
PETANJKO William
2003
CRO
CORNELLA GUITART Xavier
2001
AND
STUCKI Gino
2002
SUI
GSTREIN Nicolas
2002
AUT
GUIGONNET Ed
2001
GBR
JASICZEK Jedrzej
1997
POL
GRAVIER Tiziano
2002
ARG
BENDOTTI Matteo
2001
ITA
SARACCO Edoardo
2003
ITA
ALLASINA Fabio
2004
ITA
PLONER Manuel
2001
ITA
TOERNQVIST David
1998
SWE
LINDENMAYER Felix
2002
GER
SPARR Maurus
1998
SUI
FAVRE Guerlain
2000
FRA
VAN DEN BROECKE Dries
1995
BEL
VERBEKE Tom
1997
BEL
SEPPI Davide Leonardo
2002
ITA
JONSSON Philip
2005
SWE
WISSTING Gustav
2005
SWE
PYJAS Pawel
1999
POL
ORECCHIONI Diego
2000
FRA
AULNETTE Auguste
2002
FRA
JASICZEK Michal
1994
POL
PUENTE TASIAS Alejandro
1994
ESP
LINDQVIST Axel
2000
SWE
Disqualified 1st run
Did not start 1st run