official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
HANDOLIN Juho
1997
FIN
1:37.95
29.76
2
GASSNER Philipp
1992
GER
+0.21
31.30
3
GRATZ Fabian
1997
GER
+0.54
33.73
4
DORN Carlo
1998
GER
+0.86
36.08
5
DORSCH Ferdinand
1997
GER
+0.94
36.67
6
PFOEDERL Nikolaus
1998
GER
+1.55
41.15
7
ALAERTS Xan
1992
BEL
+1.81
43.06
8
HIMMELSBACH Fabian
1999
GER
+2.16
45.64
9
STARZYK Pawel
1993
POL
+2.59
48.80
10
GALDIOLO Francesco
1998
ITA
+2.67
49.39
11
OCHSNER Cedric
1998
SUI
+2.82
50.49
12
FROST Roman
1999
GER
+3.18
53.14
13
BORSBOOM Olaf
1995
NED
+3.68
56.81
14
SCHWEIGHOFER Quirin
1997
GER
+3.69
56.88
15
HEINZMANN Simon
1995
SUI
+4.30
61.37
16
DATZER Yannick
1999
GER
+5.55
70.56
17
MIETZ Tim-ole
1999
GER
+6.41
76.88
18
ABEGG Aldo
1998
SUI
+6.93
80.70
19
COMETTA Patrick
1996
SUI
+8.01
88.64
20
NANTSCHEV Simon
1998
GER
+8.40
91.51
21
MIDDLETON Fraser
1998
GBR
+8.93
95.40
22
WEINGARTNER Lukas
1999
GER
+9.28
97.97
23
OETTL REYES Manfred
1993
PER
+10.91
109.96
24
BRENCE Christoph
1999
GER
+11.04
110.91
25
HASER Nils
1999
GER
+11.20
112.09
26
HEGELE Matthias
1999
GER
+11.27
112.60
27
JUTZ Florian
1998
GER
+11.67
115.54
28
SCHMIDT Tobias
1999
GER
+11.83
116.72
29
WELZMUELLER Konstantin
1993
GER
+11.86
116.94
30
HERGER Bjoern
1999
SUI
+13.05
125.69
31
MARGREITER Dennis
1999
GER
+14.15
133.77
32
HARTIG Jiri
1998
CZE
+14.57
136.86
33
KREUZER Samuel
1999
GER
+15.22
141.64
34
MIALKOWSKYJ Damian
1999
GER
+15.88
146.49
35
ENGELMANN Niklas
1999
GER
+17.30
156.93
36
VERVOORT Max
1996
NED
+27.74
233.67
37
HOEPER Maximilian
1994
GER
+31.05
258.00
38
GLUECK Gerald
1954
AUT
+1:01.45
481.46
Did not finish 2nd run
KOSLOWSKI Simon
1999
GER
ZINK Louis
1999
GER
DEIGHTON Toby
1999
GBR
TSCHERNUTH Tobias
1998
AUT
MOEHRING Roy
1999
NED
RICHARDS Samuel
1998
NZL
SCHMID Melvin
1997
AUT
VINK Daan
1999
NED
ROSSUM VAN Max
1998
NED
NORBURY Bennett
1992
AUS
APOLA Wiktor
1998
POL
HOCK Kevin
1998
GER
KUHNLE Yannick
1998
GER
SIEGMUND Tim
1998
GER
OBERNOSTERER Daniel
1992
AUT
NARDELLI Martin
1998
ITA
DEMATTIO Sion
1998
GER
BENC Patrik
1997
CZE
KREILINGER Markus
1996
GER
BACK Robin
1996
FIN
VIRKKULA Santeri
1996
FIN
PRSALA Vojta
1991
CZE
RISTEVSKI Antonio
1989
MKD
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
GLOECKL Sandro
1999
AUT
ILLIG Christoph
1999
GER
HUBMANN Tobias
1999
GER
AHR Vincent
1999
GER
KERN Julian
1999
AUT
UNGERSBOECK Daniel
1996
AUT
DICK Philipp
1998
GER
HOELZL Valentin
1997
GER
STECHL Christoph
1998
GER
PERDACHER Thomas
1998
AUT
BERGMANN Johannes
1998
GER
SCHRAMM Jacob
1999
GER
BREITFUSS Gregor
1997
AUT
JAEGER Lucas
1998
GER
PELTOLA Olli
1998
FIN
EATON Oliver
1996
GBR
BEHA Moritz
1998
GER
PAVLICEK Lukas
1992
CZE
DICKSON SOMMERS Rodolfo Roberto
1997
MEX
REGIEL Maciej
1998
POL
FETSCHER Moritz
1999
GER
BOLZ Jonas
1999
GER
WESTERMARCK William
1997
FIN
CHRAPEK Adam
1993
POL
TAKKI Teddy
1996
FIN
MANKINEN Miikka
1997
FIN
VETTER Alexander
1993
GER
Disqualified 1st run
Did not start 1st run