official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
ZIMMER Oscar
2001
NOR
1:35.00
27.27
1
SZOLLOS Barnabas
1998
ISR
1:35.00
27.27
3
ESTEVE Axel
1994
AND
+0.04
27.58
4
STRAND Andreas
1998
NOR
+0.09
27.96
5
LINDQVIST Axel
2000
SWE
+0.16
28.50
6
SOEVIK Christian Oliveira
2001
NOR
+0.36
30.04
7
EFIMOV Simon
1996
RUS
+0.42
30.50
8
ZVEJNIEKS Miks
1995
LAT
+0.96
34.65
9
MYKLEBUST Sindre
2002
NOR
+0.97
34.72
10
WAHLQVIST Filip
2001
NOR
+1.01
35.03
11
GRAHL-MADSEN Hans
2003
NOR
+1.12
35.88
12
BRAEKKEN Theodor
2004
NOR
+1.26
36.95
13
SOLBERG Eirik Hystad
2002
NOR
+1.36
37.72
14
HERLAND Johs Braathen
2003
NOR
+2.39
45.64
14
SHIOIRI Takashi
1998
JPN
+2.39
45.64
16
ADAMS Jack
1998
NZL
+2.46
46.17
17
BIRKNER DE MIGUEL Tomas
1997
ARG
+2.65
47.63
18
GUT Ian
1995
LIE
+3.45
53.78
19
DYRBYE Casper
1996
DEN
+4.00
58.01
20
VINTER Owen
2001
GBR
+4.07
58.54
21
SATO Shintaro
1996
JPN
+4.99
65.61
22
MOSESOV Gleb
1998
RUS
+5.00
65.69
23
GRAVIER Tiziano
2002
ARG
+5.31
68.07
24
KLAMMER Fabian
2002
AUT
+6.09
74.07
25
HARASAWA Kotaro
2004
JPN
+7.26
83.06
26
STEFANESCU Alexandru Stefan
1999
ROU
+7.61
85.75
27
JAPARIDZE Besarion
1998
GEO
+8.14
89.82
28
MOLING Samuel
1998
ITA
+8.24
90.59
29
TUKHTAEV Komiljon
1997
UZB
+8.87
95.43
30
DANCIU Raul
2000
ROU
+11.94
119.02
31
MICHEL-MAZAN Jules
2005
FRA
+12.42
122.71
32
LINDENMEYR Aksel
2005
USA
+16.72
155.75
33
GATTI Matteo
2001
SMR
+18.54
169.74
34
TAMAGNINI Alberto
2002
SMR
+19.75
179.03
Did not finish 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
MESTRES PLA Marcal
2005
ESP
DAVIES Alex
2002
GBR
STANESCU Andrei Tudor
2003
ROU
HADLEY Sam
2003
NZL
PARK Oscar
2004
CAN
JAPHARIDZE Soso
1996
GEO
DE CASTELLARNAU RABELLA Lluc
2005
ESP
CARDENA VILA Arnau
2004
ESP
PARIS LLONCH Alex
2003
ESP
BLOOM Ryan
2001
GBR
BAKAS Asterios
2003
GRE
TZIOVAS Nikolaos
1997
GRE
GUIGONNET Ed
2001
GBR
IACOBELLI Cooper
2001
USA
OSCH Matthieu
1999
LUX
TOMII Taiga
1998
JPN
GALLINA Simone
2000
ITA
VILLGRATTER Denis
2003
ITA
GRAPE LARSSON David
1995
SWE
CORNELLA GUITART Xavier
2001
AND
SUZUKI Issei
2002
JPN
MCADAM Hugh
2000
AUS
WAHLQVIST Jesper
2002
NOR
HOFER Damian
1999
ITA
DORN Carlo
1998
GER
RIUS GIMENEZ Alex
1998
AND
LAINE Tormis
2000
EST
BIRAN Itamar
1998
ISR
TAKEUCHI Rion
1999
JPN
POTH Robert
1997
GBR
Disqualified 1st run
Did not start 1st run