official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
MEISEN Bastian
1996
GER
1:50.15
21.76
2
WALDER Sebastian
1997
AUT
+0.70
27.99
3
KOLEGA Samuel
1999
CRO
+1.42
34.39
4
KOLEGA Elias
1996
CRO
+1.59
35.91
5
SENCAR Dusan
1996
SLO
+1.69
36.80
6
KOTZMANN Adam
1993
CZE
+1.98
39.38
7
VUKELIC William
1998
CRO
+2.12
40.62
8
KUZNETSOV Ivan
1996
RUS
+2.33
42.49
9
JOCHER Simon
1996
GER
+3.13
49.61
10
DVORNIK Jaka
1997
SLO
+3.36
51.65
11
GRAMMEL Anton
1998
GER
+3.44
52.37
12
KRSMANOVIC Luka
1997
CRO
+3.53
53.17
13
SCHUETTER Julian
1998
AUT
+3.64
54.14
14
HIMMELSBACH Fabian
1999
GER
+3.65
54.23
15
DICK Lukas
1996
GER
+3.71
54.77
16
KRALJ Zan
1997
SLO
+3.85
56.01
17
SVITKOV Gennadiy
1997
RUS
+3.97
57.08
18
SENKAR Samuel
1996
SVK
+4.18
58.95
19
MARTISCHNIG Mario
1997
AUT
+4.65
63.13
20
BOZIC Borut
2000
SLO
+4.79
64.38
21
DE CANDIDO Francesco
1993
ITA
+4.83
64.73
22
PASCINSKI Tadej
1999
SLO
+4.87
65.09
23
WIESER Luca
1999
AUT
+4.91
65.44
24
STEINER Klaus
1997
AUT
+5.06
66.78
25
NARALOCNIK Nejc
1999
SLO
+5.08
66.96
26
LACKNER Philipp
2000
AUT
+6.41
78.79
27
JEVREMOVIC Raso
1998
SRB
+7.75
90.71
28
GOBEC Matjaz
1999
SLO
+7.95
92.49
29
MIRNIK Maks Jan
2000
SLO
+8.36
96.14
30
USTA Berkin
2000
TUR
+9.99
110.64
31
BRANTUSA Miha
1999
SLO
+10.69
116.87
32
DENIZ Serdar
1997
TUR
+10.72
117.14
33
KROTA Filip
2000
CRO
+10.78
117.67
34
SIROKI Lovro
1999
CRO
+10.85
118.29
35
EICHBERGER Stefan
2000
AUT
+11.00
119.63
36
KASTELIC Aljaz
2000
SLO
+12.17
130.04
37
LIMON Nihat Enes
1998
TUR
+12.74
135.11
38
POLAJZER Andraz
2000
SLO
+17.68
179.06
39
REMIC Matej
2000
SLO
+18.39
185.38
40
SVETLICIC Andraz
2000
SLO
+19.73
197.30
41
GORDEEV Maksim
1995
KGZ
+21.34
211.62
42
KUSLIN Andrei
2000
KGZ
+31.44
301.48
Did not finish 2nd run
VISOCNIK Ziga
1993
SLO
KRIZAN Vojin
2000
SRB
GABRIJEL Anze
2000
SLO
POLAK Luka
1997
SLO
EMRIC Eman
1996
BIH
BREITFUSS Maximilian
1999
AUT
LOKMIC Emir
1997
BIH
TIMOFEEV Evgeniy
1994
KGZ
ZIROVNIK Zak
1999
SLO
HOELLWART Peter
1998
AUT
CUFAR Anze
1998
SLO
SLJIVIC Marko
1996
BIH
RUPNIK Matevz
1997
SLO
FLORJANCIC Ven
1996
SLO
HELEN Helmer
1998
FIN
SJOBERG Marlon
1997
FIN
CAS Jure
1994
SLO
MUSTALAHTI Jaakko
1996
FIN
PAULUS Daniel
1994
CZE
Did not finish 1st run
Disqualified 1st run
Did not start 1st run