official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
LIENSBERGER Katharina
1997
AUT
1:39.98
6.00
2
GALLHUBER Katharina
1997
AUT
+0.10
6.72
3
WALLNER Marina
1994
GER
+0.31
8.23
4
HUBER Katharina
1995
AUT
+0.90
12.48
5
FJAELLSTROEM Magdalena
1995
SWE
+1.05
13.56
6
FORNI Josephine
1994
FRA
+1.22
14.79
7
STAALNACKE Ylva
1992
SWE
+1.31
15.43
8
GRITSCH Franziska
1997
AUT
+1.52
16.95
9
HAAKANSSON FERMBAECK Elsa
1998
SWE
+1.61
17.59
10
DANIOTH Aline
1998
SUI
+1.76
18.67
11
AZZOLA Michela
1991
ITA
+1.84
19.25
12
EKLUND Nathalie
1992
SWE
+2.00
20.40
13
HAUGEN Kristine Gjelsten
1992
NOR
+2.30
22.56
14
LIVK Klara
1994
SLO
+2.38
23.14
15
PERRUCHON Martina
1996
ITA
+2.41
23.36
16
DYGRUBER Michaela
1995
AUT
+2.42
23.43
17
STJERNESUND Thea Louise
1996
NOR
+2.48
23.86
18
KOPP Rahel
1994
SUI
+2.56
24.44
19
PETERLINI Martina
1997
ITA
+2.78
26.02
20
SAEFVENBERG Charlotta
1994
SWE
+2.84
26.45
21
LORENZI Lucrezia
1998
ITA
+3.19
28.97
22
STOFFEL Elena
1996
SUI
+3.42
30.63
23
DANNEWITZ Ida
1999
SWE
+3.51
31.28
24
SHKANOVA Maria
1989
BLR
+3.62
32.07
25
GUEST Charlie
1993
GBR
+3.82
33.51
26
MIDALI Roberta
1994
ITA
+4.12
35.67
27
KASPER Vanessa
1996
SUI
+4.62
39.27
28
FILSER Andrea
1993
GER
+4.84
40.85
29
DELLA MEA Lara
1999
ITA
+5.05
42.37
30
JANSSON Louise
1995
SWE
+5.11
42.80
31
KERVEN Michelle
1998
SWE
+5.13
42.94
32
STIMAC Ida
2000
CRO
+5.28
44.02
33
BREZOVNIK Sasa
1995
SLO
+5.33
44.38
34
AJLEC Desiree
1996
SLO
+5.60
46.33
35
O BRIEN Nina
1997
USA
+5.73
47.26
36
HANNOLA Hilla
1998
FIN
+6.17
50.43
37
FREDRICSSON Evelina
1999
SWE
+7.37
59.07
38
GUTIERREZ Mireia
1988
AND
+7.50
60.01
39
MONSEN Marte
2000
NOR
+7.62
60.87
40
LOEVBLOM Hilma
2000
SWE
+8.96
70.52
41
DECROIX Marjolein
1992
BEL
+11.07
85.72
42
BERTHELSEN Nuunu Chemnitz
1996
DEN
+14.45
110.06
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
MEAD Darcie
1996
GBR
NORDIN Amanda
1997
SWE
PIERRE Nellie
1998
SWE
AXELSSON Fanny
1998
SWE
DAHLIN Agnes
1999
SWE
HAKALA Kia-Emilia
1998
FIN
PICCARD Lucie
1994
FRA
GUILBERT Elise
1998
FRA
HENNING Emelie
1999
SWE
ASP Mette
1995
SWE
WILLIBALD Martina
1999
GER
SLOKAR Andreja
1997
SLO
BOEUF Johanna
1997
FRA
HVAMMEN Guro
1997
NOR
EDSETH Marte Berg
1998
NOR
RASK Sara
2000
SWE
HONKANEN Riikka
1998
FIN
HOLTMANN Mina Fuerst
1995
NOR
BLOMQVIST Lisa
1994
SWE
GMUER Chiara
1993
SUI
PAU Nuria
1994
ESP
HUDSON Piera
1996
NZL
INSAM Vivien
1997
ITA
SPORER Marie- Therese
1996
AUT
BARMETTLER Leana
1996
SUI
KOECK Hannah
1994
AUT
FEST Nadine
1998
AUT
AGNELLI Nicole
1992
ITA
HILZINGER Jessica
1997
GER
MAIR Chiara
1996
AUT
GRUENWALD Julia
1991
AUT
Disqualified 1st run
Did not start 1st run