official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
VALLORY Mirko
1997
ITA
1:24.38
45.83
2
TOPPAN Riccardo
1995
ITA
+0.20
47.54
3
CORDONE Stefano
1999
ITA
+0.23
47.79
4
ALLEMAND Daniel
1998
ITA
+1.18
55.90
5
ZAZZARO Giovanni
1999
ITA
+1.38
57.61
6
AVALLONE Benedetto
1998
ITA
+1.43
58.03
7
PESSION Jean Daniel
1995
ITA
+1.83
61.45
8
DUGLIO Filippo
1997
ITA
+1.88
61.87
9
SCARABOSIO Alvise
1999
ITA
+3.09
72.20
10
GIORDANO Lorenzo
1998
ITA
+3.49
75.61
11
TAVELLA Francesco
1997
ITA
+3.71
77.49
12
TAVELLA Federico
1997
ITA
+3.93
79.36
13
MAZZOCCO Nicolo
1999
ITA
+3.96
79.62
14
CAREDDU Emanuele
1999
ITA
+4.20
81.67
15
CASTELLOTTI Matteo
1998
ITA
+4.29
82.44
16
DE CRIGNIS Davide
1997
ITA
+4.30
82.52
17
GRIMALDI Alberto
1999
ITA
+5.03
88.75
18
ISOARDI Davide
1998
ITA
+5.06
89.01
19
VALLORY Federico
1998
ITA
+5.20
90.20
20
CALZATI Andrea
1999
ITA
+5.23
90.46
21
TADDEI Giulio
1998
ITA
+5.60
93.61
22
ALBERTI Alessandro
1998
ITA
+5.70
94.47
23
CASSOLINI Pietro
1999
ITA
+6.43
100.70
24
CIREDDU Stefano
1999
ITA
+7.04
105.90
25
CORNERO Mattia
1999
ITA
+8.76
120.58
26
VERTEMATI Davide
1998
ITA
+10.43
134.83
27
REMOLIF Simone
1999
ITA
+10.66
136.79
28
OBERTO Matteo
1999
ITA
+11.29
142.17
29
MONTANARI Davide
1999
ITA
+11.41
143.19
30
BRUGNARO Luca
1998
ITA
+12.04
148.57
31
PRELLI Luca
1998
ITA
+13.32
159.49
32
TASCHINI Giorgio
1999
ITA
+14.74
171.60
33
VOLPIANO Riccardo
1998
ITA
+15.97
182.10
34
PELLEGRINI Riccardo
1998
ITA
+16.00
182.36
35
DENTIS Emanuele
1999
ITA
+17.44
194.64
36
IGLINA Andrea
1998
ITA
+18.41
202.92
Did not finish 2nd run
BARONE Marco
1999
ITA
MORETTI Francois
1999
ITA
DE CRIGNIS Matteo
1998
ITA
LANTELME Lorenzo
1999
ITA
BONARDO Alessandro
1999
ITA
AUDINO Tommaso
1999
ITA
BAUDINO Gabriele
1998
ITA
DUO Matteo
1999
ITA
GIORDANO Marco
1999
ITA
BRUNERO Ivan
1995
ITA
FIORE Marco
1998
ITA
REVIL Patrice
1998
ITA
POMPEI Giovanni
1997
ITA
CODEBO Umberto
1997
ITA
RUSCHETTA Luca
1997
ITA
PADELLO Paolo
1997
ITA
Did not finish 1st run
LA CROCE Umberto
1998
ITA
BABIN Igor
1997
ITA
FEUILLARDIN Edoardo
1999
ITA
PAMPURO Vittorio
1999
ITA
PALMERI Alessandro
1999
ITA
BREESE Nathan
1999
GBR
COCCO Filippo
1999
ITA
GIAMPUZZI Edoardo
1999
ITA
MEREGALLI Alberto
1998
ITA
FRANCO Matteo
1995
ITA
OBERTO Giovanni
1997
ITA
CARGNINO Mattia
1996
ITA
CASSANO Joe
1998
ITA
CIMMA Alessandro
1996
ITA
SOLFRINI Omar
1999
ITA
RINALDI Marco
1998
ITA
PESCE Filippo
1998
ITA
MARITANO Lorenzo
1996
ITA
SPONTON Andrea
1998
ITA
FAUSONE Filippo
1999
ITA
SACCO Giacomo
1999
ITA
FIOCCHI Luca
1997
ITA
BACCON Christian
1998
ITA
MASSONE Andrea
1997
ITA
DELLEANI Mattia
1998
ITA
PERONA Alberto
1998
ITA
LANTELME Alberto
1997
ITA
RODIGARI Nicolo
1997
ITA
TOMEI Pietro
1997
ITA
VINTER Zak
1998
GBR
ALARIO Andrea
1997
ITA
POTH Robert
1997
GBR
Disqualified 1st run
Did not start 1st run