official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
NACIUK Anthony
1994
CAN
1:23.31
32.24
2
KOWALCZYK Myles
2000
CAN
+0.32
35.01
3
HILL Dawson
1999
CAN
+0.76
38.81
4
OESTER Carl-johan
1992
SWE
+1.14
42.09
5
CASSELMAN Jamie
2000
CAN
+1.36
43.99
6
PALCHAK Cole
2000
USA
+1.37
44.08
7
DODS Taylor
2000
CAN
+1.67
46.67
8
LEGREE Ben
1996
CAN
+1.68
46.76
9
MUSGRAVE Angus
1999
CAN
+1.71
47.02
10
GRUBMAN Ellis
1995
USA
+1.78
47.62
11
CRAVENS R Minam
1999
USA
+1.88
48.49
12
SCARABOSIO Alvise
1999
ITA
+2.37
52.72
13
BOZHINOVSKI Luka
1998
MKD
+2.39
52.90
14
SHARP Jedd
1999
CAN
+2.66
55.23
15
KAPUSCINSKY Noe
1999
CAN
+2.75
56.01
16
PETKOVIC Konstantin
2000
CAN
+3.38
61.45
17
YATES Dawson
2000
CAN
+3.39
61.54
18
ERICKSON Bennett
1999
CAN
+3.72
64.39
19
MARRO Alex
1995
SUI
+3.79
64.99
20
TOBLER Max
1995
USA
+3.96
66.46
21
KENOSH Tommy
2000
USA
+4.30
69.40
22
ATHANS Marcus
2000
CAN
+4.63
72.25
23
TOPHAM Matthew
2000
CAN
+4.88
74.42
24
CLAY Harrison
2000
CAN
+5.16
76.83
25
POPA Elias
2000
CAN
+5.68
81.33
26
REGAN Christopher
2000
USA
+6.67
89.88
27
SHIDEMAN Andrew
1999
USA
+8.72
107.60
28
ELLIS Tyler
1998
USA
+10.56
123.50
29
EDMONDSON Korbyn
1999
USA
+10.63
124.11
30
VANDERHOEF Otto
1999
USA
+11.77
133.96
31
WEINER Louis
2000
USA
+11.98
135.78
32
ABEDA Shannon-Ogbani
1996
ERI
+12.08
136.64
33
SEIDEL Keenan
1995
USA
+12.58
140.96
34
LYNCH Ian
2000
USA
+13.34
147.53
35
SPLITSTOSER Connor
1999
USA
+14.20
154.96
36
MILLS Rory
1999
CAN
+14.32
156.00
37
DAVIS Micah
1999
USA
+14.78
159.97
38
TATSUZUKI Shou
1998
JPN
+15.34
164.81
39
KOEFOED Jack
1999
USA
+16.76
177.09
40
BUDD Connor
2000
USA
+18.50
192.12
41
GASH Morgan
1999
GBR
+19.07
197.05
42
VANDERSLOOT Maxwell
1999
USA
+24.52
244.15
43
SIMPSON Scot
1999
USA
+27.24
267.66
44
SHEA Jack
2000
USA
+30.26
293.76
45
DODS Logan
1999
CAN
+32.18
310.35
46
DEKKO Zachary
2000
USA
+32.27
311.13
47
PANOS Alexi
1999
USA
+34.40
329.54
48
MALLINEN Max
1998
USA
+35.75
341.21
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
WIMBERLY Jonathan
2000
USA
SWIFT Trenton
2000
CAN
RINEHART Dawson
1999
USA
WEAR-GRIMM Brandon
1997
USA
BRISTOW Andrew
1998
USA
SIMMONS Zachary
2000
USA
QUIGLEY Cade
1999
USA
COOK Christopher
2000
CAN
MONOD Cody
2000
CAN
SANGWINE Thomas
2000
CAN
DALTON Eric
1999
CAN
DONALD Gavin
1999
CAN
GRABINSKI Adrien
1999
CAN
MAXWELL Trevor
1997
USA
Disqualified 1st run