official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
DRUKAROV Andrej
1999
LTU
1:39.07
20.43
2
GILE Bridger
1999
USA
+0.12
21.65
3
GRAMMEL Anton
1998
GER
+0.51
25.63
4
DVORACEK Addison
1996
USA
+0.68
27.36
5
ISHII Tomoya
1989
JPN
+1.02
30.83
6
MCLAUGHLIN Brian
1993
USA
+1.12
31.85
7
SORIO Daniele
1994
ITA
+1.37
34.40
8
CANINS Matteo
1998
ITA
+1.40
34.70
9
ZINGERLE Alex
1992
ITA
+1.42
34.91
10
MILLER Andrew
1998
USA
+1.46
35.31
11
ORTEGA Albert
1998
ESP
+1.49
35.62
12
DILLING Jacob
1999
USA
+1.59
36.64
13
BRAENDHOLM Jesper
1999
SWE
+1.67
37.46
14
TARANZANO Luca
1998
ITA
+1.70
37.76
15
GUALAZZI Michele
1994
ITA
+1.88
39.60
15
PUENTE TASIAS Alejandro
1994
ESP
+1.88
39.60
17
MOLING Samuel
1998
ITA
+2.09
41.74
18
SEYMOUR Jett
1998
USA
+2.10
41.84
19
KASTLUNGER Tobias
1999
ITA
+2.20
42.86
20
CANZIO Pietro
1998
ITA
+2.22
43.06
21
ZAZZARO Giovanni
1999
ITA
+2.23
43.16
22
SJOBERG Marlon
1997
FIN
+2.25
43.37
23
ESTEVE Axel
1994
AND
+2.31
43.98
24
KRAUSE Werner
2000
GER
+2.32
44.08
25
NARDI Tommaso
1999
ITA
+2.55
46.43
26
SURKOS Ondrej
2000
CZE
+2.60
46.94
27
ARMSTRONG Carter
1997
CAN
+3.48
55.91
28
SZOLLOS Barnabas
1998
ISR
+3.76
58.76
29
GARAY Aingeru
1998
ESP
+4.15
62.74
30
RICCUCCI Alessandro
1997
ITA
+4.23
63.55
30
CONFORTOLA Matteo
1995
ITA
+4.23
63.55
32
KETTERER David
1993
GER
+4.37
64.98
33
DEL CAMPO Juan
1994
ESP
+4.40
65.29
34
MATSUMOTO Tatsuki
1996
JPN
+4.44
65.69
35
CORDONE Stefano
1999
ITA
+5.52
76.71
36
VALLECILLO Juan Pablo
1999
ARG
+5.81
79.66
37
NOVAK Oskar
2000
CZE
+6.30
84.66
38
AX SWARTZ Fabian
2004
SWE
+6.72
88.94
38
LEGGETT Connor
2000
AUS
+6.72
88.94
40
RIUS GIMENEZ Alex
1998
AND
+6.76
89.35
41
GALUSZKA Wojciech
2004
POL
+7.16
93.42
42
LUNDQUIST Philip
2003
SWE
+7.18
93.63
43
BIALOBRZYCKI Przemyslaw
2001
POL
+7.42
96.08
44
KIERKOWSKI Juliusz
2004
POL
+7.49
96.79
45
CAMPOSILVAN Filippo
1999
ITA
+7.61
98.01
46
HUDSON Tom
2001
GBR
+7.73
99.24
47
ALONSO Bautista
2000
ARG
+8.48
106.88
48
PYE Ryan
2004
GBR
+9.55
117.79
49
SANITRAR Jan
2001
SVK
+9.69
119.22
50
SZYMANSKI Igor
2004
POL
+9.90
121.36
51
VALEK Jakub
2002
SVK
+9.98
122.17
52
OPMANIS Lauris
2001
LAT
+10.34
125.84
53
YUNG Hau Tsuen Adrian
2004
HKG
+10.35
125.95
54
ABELE Gustavs Harijs
2003
LAT
+11.17
134.31
Did not finish 2nd run
GERMANIS Emils
2002
LAT
BERGMANIS Aksels
2003
LAT
OSCH Matthieu
1999
LUX
COMERFORD Cormac
1996
IRL
KOPECKY Adam
2002
CZE
KUCERA Vojtech
2004
CZE
SLADE Ted
2003
GBR
ZVEJNIEKS Miks
1995
LAT
TODD-SAUNDERS Samuel
1996
GBR
ROSSUM VAN Max
1998
NED
SALARICH Joaquim
1994
ESP
SCURI Alessandro
1997
ITA
HOFER Alex
1994
ITA
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
DAUKULS Georgs
2004
LAT
SHRESTHA Saphal Ram
1998
NEP
ARAMBURO Lucas
2004
CHI
SNORRASON Sturla Snaer
1994
ISL
BOHONEK Matous
2002
CZE
ZAMPA Teo
2002
SVK
SZKOLA Bartosz
2002
POL
OPMANIS Elvis
1997
LAT
GEDRA Zaks
1998
LAT
LASOK Adam
2001
SVK
ADAMS Jack
1998
NZL
MINTEGUI Ander
2003
ESP
GALLINA Simone
2000
ITA
ERMESKOG Lucas
2003
SWE
SLJIVIC Marko
1996
BIH
CANTONI Albino
1997
ITA
HOFER Damian
1999
ITA
KOULA Jan
2000
CZE
PRINCE-JUDD Dashiell
2000
USA
MIZINTSEV Ivan
2003
RUS
WAKATSUKI Hayata
1999
JPN
BIRKNER DE MIGUEL Tomas
1997
ARG
SIMARI BIRKNER Cristian Javier
1980
ARG
WINTERS Luke
1997
USA
GUT Ian
1995
LIE
KENNEY Patrick
1997
USA
SCOTT Alec
1997
IRL
Disqualified 1st run