official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
RAPOSO Charles
1996
GBR
1:37.45
36.42
2
KUUKKA Justus
1994
FIN
+0.65
40.56
3
SALMENKIVI Otto
1996
FIN
+0.71
40.94
4
WALCH Linus
1994
AUT
+0.73
41.06
5
GAUER Nico
1996
LIE
+0.74
41.13
6
SCURI Sebastiano
1994
ITA
+1.39
45.26
7
CHRAPEK Adam
1993
POL
+1.87
48.32
8
SCHIBLI Jack
1995
USA
+2.28
50.93
9
VITTORI Antonio
1997
ITA
+2.41
51.75
10
LEWIS Barney
1995
GBR
+2.82
54.36
11
BAGGIO Max
1995
GBR
+2.92
55.00
12
PONS Alex
1995
ESP
+4.11
62.57
13
BREESE Ashley
1996
GBR
+4.17
62.95
14
SORIO Francesco
1997
ITA
+4.84
67.21
15
LLIBRE Ferriol
1997
ESP
+5.51
71.48
16
TOPPAN Riccardo
1995
ITA
+6.06
74.98
17
NORRIS Kieran
1995
GBR
+6.53
77.97
18
BLAKE Daniel
1994
USA
+6.68
78.92
19
FIGUEROA Andres
1996
CHI
+8.04
87.57
20
RIDDELL Luke
1996
IRL
+8.40
89.86
21
VETTER Alexander
1993
GER
+8.65
91.45
22
KOSTROV Alexandr
1994
KAZ
+8.80
92.41
23
STOBBIES Lukas
1995
SUI
+9.31
95.65
24
JODOIN Jean-Philipp
1995
CAN
+9.37
96.03
25
KELLY Zac
1997
AUS
+12.11
113.47
26
AGAZZI Nicholas
1997
ITA
+12.81
117.92
27
CANTONI Albino
1997
ITA
+13.14
120.02
28
ROSSI Thomas
1995
ITA
+13.31
121.10
29
VEDOVATI Gabriele
1997
ITA
+13.35
121.36
30
BORZENKOV Vsevolod
1995
KAZ
+15.18
133.00
31
TODD-SAUNDERS Samuel
1996
GBR
+15.22
133.25
32
JENSEN Christian
1995
GBR
+15.23
133.32
33
KALELA Antti
1997
FIN
+17.51
147.82
34
TAYLOR Ross
1995
GBR
+21.46
172.95
35
FARR Oliver
1995
GBR
+31.56
237.21
36
O MARA Adam
1995
GBR
+37.53
275.19
37
BISHOP Angus
1995
GBR
+1:08.54
472.49
Did not finish 2nd run
TATTERSALL James
1997
GBR
CAMPBELL Rory
1996
IRL
CHAJECKI Sebastian
1997
GBR
DEIGHTON Oliver
1997
GBR
SMITH Benjamin
1997
GBR
WAGHORNE Robert
1997
GBR
KUCHIN Zakhar
1997
KAZ
KICK Euan
1997
GBR
SALZGEBER Gian
1996
SUI
SPRECHER Michael
1996
SUI
CENTIU Mihai Andrei
1996
ROU
KRAHELSKI Oliver
1996
GBR
COMERFORD Cormac
1996
IRL
DAVIS George
1995
GBR
BERTHOLD Lukas
1997
AUT
TAGLIAFERRI Thomas
1997
ITA
RODIGARI Nicolo
1997
ITA
PLOZZA Moreno
1994
SUI
DAVIES Oliver
1997
GBR
BRASSER Sven
1995
SUI
GIUDICI Niccolo
1995
ITA
VENINI Giorgio
1996
ITA
TOMASONI Federico
1997
ITA
MARTINELLI Angelo
1996
ITA
TAYLOR Laurie
1996
GBR
PFINGSTHORN Sebastian
1994
CHI
FABJAN Kristof
1997
SLO
WILLEMS Bjoern
1996
NED
BLOMMER William
1994
USA
MIGLIAZZA Pietro
1995
ITA
MUSTALAHTI Jaakko
1996
FIN
LUIK Tonis
1995
EST
BONAPACE Roberto Timothy
1993
ITA
HILZINGER Alexander
1994
LIE
MOLEMA Elias
1994
ITA
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
RICHARDSON George
1997
GBR
BASTOW Milo
1997
GBR
DICKSON Graham
1996
GBR
RIGBY Jack
1995
GBR
MACWILLIAM David
1996
GBR
GARVIE Scott
1996
GBR
EVANS Emile
1996
GBR
ALMEIDA Samuel
1997
POR
HUNTINGTON Calum
1995
GBR
FLUCK Benjamin
1996
GBR
KALAN Peter
1997
SLO
FELLOWS Jordan
1997
GBR
WILLIS Robbie
1996
GBR
ELLISS Jack
1997
GBR
WILLEMS Armin
1996
NED
BUCHAN Fraser
1997
GBR
EATON Oliver
1996
GBR
HEER Matthaus
1993
POL
BUCHWISER Lawrence
1995
GBR
CARRERO Fernando
1996
ESP
TREBILCOCK Robert
1993
GBR
GLASGOW Peter
1994
GBR
POTH Robert
1997
GBR
BERETTA Filippo
1996
ITA
KAVCIC Jani
1996
SLO
ETXEZARRETA Adur
1996
ESP
HUG Manuel
1996
LIE
Disqualified 1st run
Did not start 1st run