official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
MEISEN Adrian
1997
GER
1:51.45
9.00
2
POPOV Albert
1997
BUL
+0.75
15.59
3
SAUTER Paul
1994
GER
+0.88
16.74
4
RAUCHFUSS Julian
1994
GER
+0.97
17.53
5
TORSTI Samu
1991
FIN
+0.98
17.62
6
TREMMEL Anton
1994
GER
+1.56
22.72
7
PIRINEN Eemeli
1993
FIN
+1.65
23.51
8
BARWOOD Adam
1992
NZL
+1.72
24.12
9
GRATZ Fabian
1997
GER
+2.10
27.47
10
DICK Lukas
1996
GER
+2.33
29.49
11
HIMMELSBACH Fabian
1999
GER
+2.34
29.58
12
WASMEIER Lukas
1994
GER
+2.40
30.10
13
NIEMELA Arttu
1994
FIN
+2.44
30.46
14
VUKELIC William
1998
CRO
+2.53
31.25
15
VORONOV Aleksandr
1997
RUS
+2.56
31.51
16
FEASEY Willis
1992
NZL
+2.84
33.97
17
SCOTT Alec
1997
AUS
+2.95
34.94
18
OVCHINNIKOV Aleksey
1997
RUS
+3.16
36.79
19
MAALOEY Espen
1995
NOR
+3.27
37.75
20
BOLZ Jonas
1999
GER
+3.29
37.93
21
AMMAN Sebastian
2000
GER
+3.60
40.66
22
PYJAS Pawel
1999
POL
+3.69
41.45
23
KERBER Maximilian
1997
AUT
+3.77
42.15
24
BREIVIK Odin Vassbotn
1998
NOR
+3.89
43.21
25
KOEHLER Joel
1997
GER
+4.02
44.35
26
VIOU Gonzalo
1997
ESP
+4.15
45.49
27
GASSER Lukas
2001
AUT
+4.16
45.58
28
PASSRUGGER Lukas
2001
AUT
+5.61
58.33
29
HABDAS Piotr
1998
POL
+5.71
59.21
30
NEFF Alois
2001
GER
+5.87
60.62
31
RICHTER Pirmin
2000
GER
+6.19
63.43
32
URLAUB Felix
2000
GER
+6.35
64.84
32
LINACISORO Ibai
1997
ESP
+6.35
64.84
34
MIETZ Tim Ole
1999
GER
+6.96
70.20
35
SOMWEBER Andre
1998
AUT
+7.26
72.84
36
MATULKA Jakub
2000
POL
+7.27
72.93
37
ZERHOCH Dominik
2001
GER
+7.38
73.89
38
SCHMIDT Tobias
1999
GER
+7.54
75.30
39
WEINGARTNER Lukas
1999
GER
+7.73
76.97
40
STROMMINGER Marc
2001
AUT
+8.01
79.43
41
LEP Marcel
2000
AUT
+8.09
80.14
42
WITTE Linus
2001
GER
+8.40
82.86
43
KUHNLE Yannick
1998
GER
+8.41
82.95
44
BIALOBRZYCKI Dominik
1995
POL
+8.44
83.21
45
ADAMS Jack
1998
AUS
+8.45
83.30
46
WIESER Luca
1999
AUT
+8.62
84.80
47
BARTOLOME Alexander
2001
AUT
+9.06
88.67
48
WAIBEL Jonas
2000
GER
+9.22
90.07
49
PICHLER Rupert
1999
AUT
+9.48
92.36
50
TRYASOV Leonid
2000
RUS
+9.49
92.45
51
BACHLER Fabian
2001
AUT
+9.70
94.29
52
KUCHIN Zakhar
1997
KAZ
+9.92
96.23
53
ROESCH Tom
2000
GER
+10.41
100.54
54
SZADKOWSKI Filip
1998
POL
+10.44
100.80
55
THURNER Markus
2001
AUT
+10.52
101.50
56
ROEHL Marinus
2001
GER
+10.62
102.38
57
STREIBL Marius
2001
GER
+10.81
104.05
58
GLAESS Gregor
2000
GER
+11.03
105.99
59
BERGER Stefan
2000
AUT
+11.39
109.15
60
BACHL-STAUDINGER Jonas
2001
GER
+12.30
117.16
61
WEEKS Oliver
2001
GBR
+12.80
121.55
62
THIELE Severin
2001
GER
+15.43
144.68
63
FINDLAY Shaun
2000
AUS
+15.81
148.02
64
CIHLAR Matej Rene
2001
CRO
+17.91
166.49
65
PASSIG Oliver
2000
GER
+22.39
205.88
Did not finish 2nd run
SCHALLE Moritz
2001
GER
RANKIN Charles
2001
GBR
EMBREGTS Ferry
1998
NED
SAGMEISTER Felix
2001
AUT
KOTHGASSER Pirmin
2001
AUT
LEGGETT Connor
2000
AUS
HAUSSMANN Maximilian
2001
GER
OSCH Matthieu
1999
LUX
TRITSCHER Paul
2000
AUT
PLANK Julian
2000
GER
NOVAK Oskar
2000
CZE
BREITFUSS Maximilian
1999
AUT
KAZAKOV Kirill
2000
RUS
GURYANOV Nikita
1999
RUS
NIKIC Leon
1999
CRO
SCHMETZER Ole
2000
GER
RIABITCA Konstantin
1997
RUS
SOLHEIM Aage
1996
NOR
NORYS Frederik
1996
GER
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
BRUNNER Leon
2000
GER
DEIGHTON Harry
2000
GBR
SPORRER Patrick
2001
GER
CHAPMAN Lloyd
1999
GBR
MOEHRING Roy
1999
NED
SKINNER Gary
1998
IRL
REITER Jonas
1999
AUT
CRAWFORD Warwick
2000
AUS
SIROKI Lovro
1999
CRO
MCADAM Hugh
2000
AUS
SCHMID Simon
2001
GER
KROTA Filip
2000
CRO
NEUBER Tobias
2000
GER
MICHALIK Michal
2000
POL
PELTOLA Olli
1998
FIN
HIEMER Marvin
2000
GER
PARELLADA Enric
1998
ESP
HEDELIN Olof
1998
SWE
PRIELOZNY Matej
1997
SVK
ZABYSTRAN Jan
1998
CZE
STOCKINGER Jonas
1999
GER
GRAMMEL Anton
1998
GER
FETSCHER Moritz
1999
GER
SCHWAIGER Hansi
1994
GER
PFOEDERL Nikolaus
1998
GER
MALMSTROEM Victor
1991
FIN
MEINERS Maarten
1992
NED
MEISEN Bastian
1996
GER
Disqualified 1st run
Did not start 1st run