official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
DAHL Juho
1994
FIN
1:32.18
26.88
2
SAELLSTROEM Martin
1994
SWE
+0.06
27.28
3
HILTULA Mattis
1993
SWE
+0.22
28.36
4
GABRIELSSON Bjoern
1991
SWE
+1.11
34.35
5
ANDREEVSKIY Alexey
1992
RUS
+1.40
36.30
6
GRYM Hannes
1996
SWE
+2.05
40.67
7
PERSSON Jesper
1995
SWE
+2.25
42.01
8
EDEBLOM Viktor
1993
SWE
+2.63
44.57
9
SAEFVENBERG Johan
1992
SWE
+2.69
44.97
10
HANSSON Nils
1994
SWE
+2.74
45.31
11
OLOFSSON Andre
1993
SWE
+2.77
45.51
12
WIDING Vidar
1994
SWE
+3.29
49.01
13
MANKINEN Miikka
1997
FIN
+3.33
49.28
14
JONSSON Linus
1994
SWE
+4.08
54.32
15
CRUZ Erik
1994
ESP
+4.36
56.21
16
JAERNKROK Claes
1996
SWE
+5.28
62.39
17
GRAHN Guilherme
1997
BRA
+6.16
68.31
18
JONSSON Hampus
1994
SWE
+6.34
69.52
19
THOMSSON Jesper
1996
SWE
+7.18
75.17
20
ENGROOS Robert
1997
FIN
+7.81
79.41
21
NILSEN Fredrick Wikestad
1997
NOR
+8.43
83.58
22
DAHLGREN Jimmy
1994
SWE
+8.62
84.86
23
INGVES Oskar
1994
SWE
+8.67
85.19
24
THORWID Oscar
1995
SWE
+8.74
85.66
25
RYDBERG Viktor
1996
SWE
+8.82
86.20
26
FALLGREN Henrik
1995
SWE
+9.20
88.76
27
BERGMAN Antti
1997
FIN
+9.41
90.17
28
HAHLIN Olle
1997
SWE
+9.56
91.18
29
GRANLUND Joel
1995
SWE
+9.69
92.05
30
SUSLOV Viacheslav
1995
RUS
+9.97
93.94
31
KUUSLA Henri
1997
FIN
+10.52
97.64
32
HOLMSTROEM Jens
1994
SWE
+10.63
98.38
33
LINDBERG Malte
1997
SWE
+11.18
102.08
34
ENQVIST Niclas
1996
SWE
+11.86
106.65
35
TIENARI Waltteri
1996
FIN
+13.50
117.68
36
ENDRE Pontus
1997
SWE
+14.63
125.28
37
PALANDER Saku
1997
FIN
+15.10
128.44
38
NORDBERG Wilhelm
1997
SWE
+15.12
128.58
39
JOHANSSON Anton
1996
SWE
+26.69
206.40
Did not finish 2nd run
WERSEN Nils
1997
SWE
MASLENNIKOV Ivan
1997
RUS
LUIK Juhan
1997
EST
LIAN KRANE Martin
1996
NOR
AHO Saku
1997
FIN
STENBERG Viktor
1994
SWE
TUHKALA Antti
1995
FIN
ECKMAN Oscar
1995
SWE
OHLSSON Erik
1995
SWE
ASPLUND Emil
1996
SWE
WIKSTROM William
1995
FIN
LOENNBERG Philip
1996
SWE
RIDDARSTROEM Peter
1994
SWE
MAGNUSSON Anton
1989
SWE
JAKOBSEN Kristoffer
1994
SWE
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
KORHONEN Otto
1997
FIN
LIAN KRANE Mats
1996
NOR
LOEF Max
1997
SWE
HANDOLIN Juho
1997
FIN
ANDERSSON Johannes
1996
SWE
LINDGREN Viktor
1995
SWE
HENTTINEN Elias
1996
FIN
BLOM Johan
1995
SWE
FORS KAELLSTRAND Maans
1996
SWE
SUNDQVIST Filip
1994
SWE
FALALEEV Igor
1995
RUS
VIKLUND Kim
1995
SWE
BORGENSTAM Sebastian
1994
SWE
LUNDGREN Gustav
1996
SWE
PENTTALA Olli
1995
FIN
MULTAN Filip
1996
SWE
KOIVULA Antto
1990
FIN
VESTIN Oskar
1995
SWE
RANTALA Aleksi
1995
FIN
OESTMARK Anton
1996
SWE
WESTERLUND Michael
1993
SWE
VAHAPASSI Oskari
1994
FIN
ASK Jesper
1994
SWE
Disqualified 1st run
Did not start 1st run