official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
DILLING Jacob
1999
USA
2:18.99
23.94
2
SMITH Jack
2001
USA
+0.12
24.81
3
VOELLO Gustav Rosberg
1999
NOR
+0.38
26.70
4
FERRI James
1996
USA
+0.43
27.06
5
ALKIER Justin
1998
CAN
+0.46
27.28
6
CHABLE Loic
2000
SUI
+0.65
28.66
7
BIRKNER Alexander
1998
USA
+0.66
28.74
8
LAGIER Jeremie
1998
FRA
+0.77
29.54
9
ZIMMER Oscar
2001
NOR
+0.85
30.12
10
DUPRATT Samuel
1993
USA
+0.97
30.99
11
BOEHM Gianluca
2000
SUI
+1.08
31.79
12
MCCORMACK Declan
1999
CAN
+1.10
31.93
13
UNDERHILL Bradshaw
2000
USA
+1.19
32.59
14
GSTREIN Luca
2000
AUT
+1.27
33.17
15
LESSARD Raphael
2001
CAN
+1.36
33.82
15
FAUSA Louis Gustav
2000
NOR
+1.36
33.82
17
HOFFMAN Thomas
2002
AUS
+1.41
34.19
18
STYREN Magnus Berge
2002
NOR
+1.47
34.62
19
PARAZETTE Oliver
2002
USA
+1.54
35.13
20
BIRKNER DE MIGUEL Tomas
1997
ARG
+1.57
35.35
21
STAURSET Isak
1999
NOR
+1.68
36.15
22
POULTER Jay
2003
USA
+1.76
36.73
23
SARCHETT Ryder
2003
USA
+1.86
37.46
24
MORGAN Oliver
2001
USA
+1.90
37.75
25
MAZELLIER Etienne
2001
CAN
+2.07
38.98
26
KRUPKA Jimmy
1998
USA
+2.11
39.27
27
CASSELMAN Jamie
2000
CAN
+2.16
39.64
28
UNKOVSKOY Nicholas
2002
USA
+3.69
50.75
29
MACALUSO Matthew
1999
USA
+3.84
51.84
30
MARTIN Max
2000
USA
+4.04
53.30
31
ZAMPA Teo
2002
SVK
+4.46
56.35
32
KINSELLA Kellen
2001
USA
+4.47
56.42
33
BRAYTON Hunter
1999
USA
+4.55
57.00
34
GILLIS Daniel
2002
USA
+4.75
58.46
35
YATES Dawson
2000
CAN
+4.77
58.60
36
LANE Tristan
1998
USA
+4.80
58.82
37
PERKINS Tanner
2001
USA
+5.17
61.51
38
SALANI Hunter
2005
USA
+5.32
62.60
39
MCADAM Hugh
2000
AUS
+5.45
63.54
40
PUCKETT Cole
2000
USA
+5.54
64.20
41
WOOD Mackenzie
2002
CAN
+6.08
68.12
42
KERTESZ-KNIGHT Jesse
2003
CAN
+6.38
70.30
43
SATO Ryuma
1999
JPN
+6.44
70.74
44
SHIN Masanori
1993
JPN
+6.48
71.03
45
RYAN Bobby
1999
USA
+6.55
71.54
Did not qualify for 2nd run
STEPHEN Connor
2005
USA
STEVENS Dylan
2004
CAN
NOZAWA Yukimaru
2005
JPN
BASSIN Matthew
2005
CAN
LATULIPPE Louis
2002
CAN
GILBERT Sascha
2004
CAN
DEMARCO Nick
2005
USA
ROACH Hunter
2004
USA
BROOKS Caleb
2004
CAN
MORKEN David
2005
USA
KELLY Chase
2005
USA
THOMPSON Gered
2004
CAN
DETS Taras
2001
CAN
FOOTE Jacob
2004
CAN
MENNEN Thomas
2005
USA
ELVIDGE Roman
2005
USA
SHACKLETON Dominic
2004
GBR
TIMM Dylan
2002
CAN
HANNA Colin
2004
USA
MOZEN Isaac
2001
USA
ARMSTRONG Filip
2005
CAN
TAKAGI Togo
2001
JPN
KROTA Filip
2000
CRO
SUBITH Kai
2005
USA
VALADKA Aleksas
2003
CAN
EID Hunter
2001
USA
Did not finish 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
ST-GERMAIN William
1992
CAN
EDER Graeme
2005
CAN
YOUNG Oliver
2004
CAN
SYLVESTRE Nathaniel
2004
CAN
HUME Carson
2005
USA
FERUCCI Daniel
2005
USA
MIKELL Townsend
2004
USA
POWELL Appollo
2003
USA
HOLSCHER Pedro
2004
CHI
WELCH Charles
2004
USA
KURSH Gerrit
2003
USA
LEBEAU Patrick
2002
CAN
SWEENEY Nolan
2004
USA
KOHLHOFER Sebastian
2004
USA
NOLTING Jeremy
2005
USA
NIKIC Leon
1999
CRO
SIMON Jordan
2003
USA
BLANDFORD Kyle
2003
CAN
MATHERS Jeremy
2001
USA
SOLA Heming
2003
CAN
FIGUEROA Andres
1996
CHI
NORMANNSETH Wilhelm
2000
NOR
DIGANGI Harrison
2002
USA
BOWERS Jack
2000
USA
BROWN Benny
2003
USA
DRILLER Garret
1996
USA
CORNELIUS Cooper
1999
USA
FOREJTEK Filip
1997
CZE