official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
GURYANOV Nikita
1999
RUS
1:51.38
41.89
2
ENDZHIEVSKIY Anton
1996
RUS
+1.00
48.35
3
OSIPOV Vladislav
1999
RUS
+1.18
49.52
4
BARKOV Daniil
2000
RUS
+1.29
50.23
5
MOSESOV Gleb
1998
RUS
+2.26
56.50
6
KONKOV Aleksey
1998
RUS
+2.76
59.73
7
VOROBEV Denis
1997
RUS
+3.05
61.61
8
KAZAKOV Kirill
2000
RUS
+3.07
61.74
9
GALUZIN Roman
1995
RUS
+3.54
64.77
10
LOMOVSKIKH Matvei
1999
RUS
+3.85
66.78
11
SIMONOV Daniil
1998
RUS
+4.86
73.31
12
MAKAROV Denis
1999
RUS
+5.01
74.28
13
CHENTSOV Ivan
1998
RUS
+5.14
75.12
14
SVITKOV Gennadiy
1997
RUS
+5.83
79.58
15
BILMAK Georgii
2000
RUS
+6.03
80.87
16
CHERTSIN Daniil
1997
BLR
+6.05
81.00
17
TERENTYEV Dmitrii
1999
RUS
+6.10
81.32
18
DZHIOEV Kirill
1999
RUS
+6.35
82.94
19
TARASOV Dmitriy
2000
RUS
+6.44
83.52
20
LIM Son Te
1999
RUS
+7.20
88.43
21
SAZONOV Egor
2000
RUS
+7.47
90.18
22
KUZNETCOV Artem
2000
RUS
+7.69
91.60
23
NOVIKOV Ivan
1997
RUS
+8.08
94.12
24
KAZAZAEV Nikita
2001
RUS
+8.09
94.19
25
BOLDYREV Nikita
2001
RUS
+8.74
98.39
26
KHROMOV Alexey
2001
RUS
+8.87
99.23
27
CHURILKIN Artem
2001
RUS
+9.10
100.72
28
GALIAKBAROV Aleksandr
2001
RUS
+9.32
102.14
29
SYSSOYEV Danil
1999
KAZ
+9.85
105.56
30
BOISOV Alexandr
1995
RUS
+9.86
105.63
31
TRYASOV Leonid
2000
RUS
+10.44
109.38
32
CHOI Min-seok
2000
KOR
+14.35
134.65
33
RASSVETAEV Alexandr
2001
RUS
+14.75
137.24
34
POPOV Danila
2000
KAZ
+16.80
150.49
35
MOGILIUK Aleksandr
2001
RUS
+18.12
159.02
36
PRUDNIKOV Savelii
2000
RUS
+18.19
159.48
37
SATKEYEV Islam
1999
KAZ
+20.85
176.67
38
ROSHCHIN Dmitrii
2001
RUS
+21.45
180.55
39
RAGUEV Ilia
1996
RUS
+21.47
180.68
40
GRABLIN Aleksei
2001
RUS
+23.14
191.48
41
JU Seongmin
2001
KOR
+24.43
199.81
42
SUSLOV Artem
1999
RUS
+27.82
221.73
43
NILOV Stepan
2001
RUS
+28.22
224.31
44
KUDRYASHOV Mikhail
2001
RUS
+31.86
247.84
45
ZOKIROV Barakatullo
1999
TJK
+32.23
250.24
46
PARK Chanhyeok
2001
KOR
+33.38
257.67
47
SOHIBOV Sohibnazar
1996
TJK
+38.34
289.73
48
SAIFIDDINI Nizomiddin
1999
TJK
+39.22
295.42
49
GOIBOV Bakhriddin
1985
TJK
+42.30
315.33
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
ADAMOV Ilia
2001
RUS
KUDRIAVTSEV Anton
2000
RUS
MIKHAILOV Dmitrii
1998
RUS
CHERNOV Nazar
2001
RUS
MELCHAKOV Valeriy
2001
RUS
KUDRIAVTCEV Aleksandr
2001
RUS
MIKHAILOV Aleksandr
2001
RUS
BYUN Jung-hyun
1996
KOR
AGAPOV Nikita
1999
RUS
LEE Woo-Jae
1997
KOR
MESHKOVSKII Stepan
2000
RUS
BUBER Andrey
2000
RUS
STAMAT Semen
2000
RUS
PETROV Ivan
2000
RUS
ZAPLETIN Pavel
1994
RUS
ISHMAEV Kirill
1998
RUS
GAINANOV Artur
1999
RUS
KRUK Anton
1996
RUS
RYABOKON Aleksandr
1999
RUS
SHIN Yong-Soo
2000
KOR
MAKAROV Aleksandr
1999
RUS
GUSEV Grigoriy
1998
RUS
ANISIMKOV Leonid
1999
RUS
BELOV Dmitry
1997
RUS
KABLUKOV Konstantin
1999
RUS
SHCHEKOTOV Danil
1998
RUS
DANILCHENKO Artem
2000
RUS
KASHINTCEV Artem
1999
RUS
MASLENNIKOV Ivan
1997
RUS
KHAVRONOV Mikhail
1997
RUS
MAYOROV Alexey
1996
RUS
LUPAREV Daniil
1997
RUS
Did not start 1st run